باشگاه پرسپولیس: فقط خواهان عدالت هستیم
۵۰۶۳۹۶
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
۹۰۸۱ 
باشگاه پرسپولیس در بیانیه‌ای با ابراز خرسندی از توفیق جامعه فوتبال و زیر سؤال رفتن بازی‌های بدون تماشاگر به یک بام و دو هوا در فوتبال ایران و تبعیض‌های مکرر در تصمیم‌گیری‌ها به ویژه در بخش انضباطی اعتراض کرد.
خبرگزاری تسنیم: باشگاه پرسپولیس در بیانیه‌ای با ابراز خرسندی از توفیق جامعه فوتبال و زیر سؤال رفتن بازی‌های بدون تماشاگر به یک بام و دو هوا در فوتبال ایران و تبعیض‌های مکرر در تصمیم‌گیری‌ها به ویژه در بخش انضباطی اعتراض کرد. به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در این بیانیه آمده است: بازی با صنعت نفت آبادان از آنجا که اتحاد جامعه فوتبال در تقبیح بازی‌های بدون تماشاگر نتیجه‌بخش شد، خوشایند بود و همان‌طور که پیش از این اعلام کردیم بدون آنکه روی سخن ما به تیم رقیب و فوتبالدوستان آبادانی باشد، اعتراض جدی ما نسبت به عملکرد فدراسیون فوتبال و بخش انضباطی آن بود که هنوز به قوت خود باقی است، چرا که بی‌دلیل و غیرمسئولانه حق پرسپولیس و 40 میلیون هوادار آن پایمال شد.

برای باشگاه پرسپولیس و میلیون‌ها هوادار آن هنوز این سوال باقی است که فدراسیون فوتبال و بخش‌های مختلف آن از جمله کمیته انضباطی و کمیته استیناف با چه تحلیل و مجوزی به تبعیض آشکار بین تیم‌ها دست می‌زنند و با توجه به اثرگذاری عمیق مسایل فوتبال در ذهن اقشار جامعه و گستردگی هواداران پرسپولیس، افکار عمومی را نسبت به رویه حاکم در بخش قضایی کشور مخدوش ساخته و حقوقی را به دلیل تصمیم‌های متناقض تضییع می‌کنند.

اگر چه ارتباط  سیستماتیک بین دستگاه قضایی کشور و مسایل قضایی جاری در فوتبال وجود ندارد و ما هم به نوبه خود توجه هواداران پرشمار باشگاه پرسپولیس را به این نکته معطوف می‌کنیم. غیر از این اصل عدالت باید جوهره تمامى تصمیم‌ها در بخش انضباطى کمیته‌هاى فوتبال باشد، اما واقعیت این است که مردم، کارشناسان مسائل قضایی نیستند، ولی با فوتبال با تمام وجودشان سر و کار دارند.

ما در باشگاه پرسپولیس به جهت عظمت هواداران آن خواهان امتیاز یا امکان فرا قانونی نیستیم. ما فقط خواهان عدالت، مساوات و برابری حقوق هستیم.

فدراسیون فوتبال ایران از کمیته داوران تا کمیته انضباطی و استیناف به عملکرد خود در سال‌های اخیر بنگرند و بگویند عدالت برقرار بوده و تبعیضی در کار نبوده است!

جالب است که رئیس کمیته استیناف در تلویزیون حاضر می‌شود و بازی فوتبال بدون تماشاگر را زیر سؤال می‌برد، ولی همین سال قبل وقتی پرسپولیس در شرایط مشابهی بود اصلاً شاهد چنین رویکردی نبودیم، ولی در مورد تیم‌های دیگر شرایط متفاوت است. اعتراض ما به این موضوع است که چرا در موارد مشابه نگاه به پرسپولیس چنین نبود؟ چرا هر وقت قرار است علیه پرسپولیس حکم صادر شود شتابی غیرقابل توصیف را شاهدیم،‌ولی وقتی قرار است به اعتراض ما رسیدگی کنند همه چیز به شکل عجیبی کند پیش می‌رود و همین موارد برای تیم‌هایی دیگر وارونه انجام می‌شود؟!

چگونه است برای تجدیدنظرخواهی پرسپولیس آن قدر دیر اقدام می‌شود که دروازه‌بان ما از بازی محروم می‌ماند و وقتی تیم از جام حذفی خارج می‌شود تازه تشکیل جلسه می‌دهند و می‌گویند محرومیت جایز نبوده است و بعد عذرخواهی نشده و خسارت وارده هم جبران نمی‌شود؟!

آیا با چنین اقداماتی قرار است به ما پیامی داده شود؟ مثلاً این پیام که در این فوتبال هر کاری می‌توانند انجام دهند و هیچ کسی هم نیست که بخواهد جلوی آنها را بگیرد یا اینکه این همه مورد همگی اتفاقی بوده‌اند؟!

آیا می‌شود همواره در اتفاقات مشابه این پرسپولیس و عوامل آن باشند که با جرایم و تنبیهات سنگین‌تر روبه‌رو شوند و دیگر تیم‌ها و عوامل آنها با وجود ارتکاب مواردی شدیدتر با احکام لطیف‌تر مواجه گردند، چرا این رفتار به یک رویه عادی بدل شده است؟

همین سال قبل به کرات بر اشتباهات داوری و جابه‌جایی امتیازات ناشی از آن به ضرر پرسپولیس تأکید شد، اما در جبران آن چه اقدامی صورت گرفت؟ آیا غیر از این بود که فوتبال ایران از شناسایی قهرمان واقعی لیگ و پرسپولیس هم از حق خود برای کسب جام قهرمانی محروم ماند؟ چرا بعد از این تجربه بار دیگر در همین فصل شاهد بودیم مجموع اشتباهات داوری به ضرر ما رقم خورد. چرا منوال اشتباهات داوری در تمام این سال‌ها چنین بود؟ آیا عقل سلیم اتفاقی بودن همه این موارد را می‌پذیرد؟ آیا ما هم این رویه را در پیش بگیریم که رفتارهای غلطی را در جهت منافع خود انجام بدهیم و بعد همه چیز را با یک عذرخواهی فرمالیته و خصوصی حل کنیم؟

آنچه در سال‌های اخیر روی داد و هر آن بر شدتش افزوده می‌گردد در حال تبدیل شدن به عادتی ناصواب است. تبدیل شدن رفتارهای نادرست به یک رویه قابل پذیرش بهایی سنگین برای فوتبال ایران خواهد داشت و روزی گریبان بانیان آن و تمام فوتبال را خواهد گرفت و دیگر پرسپولیس تنها قربانی نخواهد بود. از این رو ضروری است که اقدامی عاجل از سوی  ریاست فدراسیون صورت بگیرد. در این بخش همه چیز در مسائل داوری و انضباطی خلاصه نمی‌شود. تضییع حقوق پرسپولیس به عنوان پر طرفدارترین و پر تماشاگرترین تیم که طبعا به همین دلیل بیشترین نقش را در ایجاد درآمدهای فوتبال دارد به مباحث اقتصادی هم می‌کشد. پرسپولیس از حقوق مسلمی چون بلیت فروشی و تبلیغات محیطی هم بهره‌ای نمی‌برد و با وجود تأکیدهای مهدی تاج حمایت‌های لازم برای اصلاح این امور هم صورت نمی‌گیرد تا بر رویه‌های نادرست افزوده شود.

با وجود آنکه بحث‌هایی از این دست بارها مطرح شده است و به نظر پناهی جز خدا نیست، بر حسب وظیفه ذاتی نسبت به فوتبال و هواداران از رییس فدراسیون فوتبال به طور جدی می‌خواهیم نه به عنوان لطف بلکه به عنوان انجام وظیفه و مسئولیتی که دارند نسبت به برچیده شدن شرایط کنونی و جلوگیری از حرکت بیش از پیش فوتبال ایران به سمت قهقرا گام‌های جدی و محکمی را بردارند. تردیدی نیست فوتبال و لیگ فوتبال ایران در صورت انجام اقدام مؤثر ایشان و دیگر مراجع ذیربط آینده روشنی نخواهد داشت.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1396/01/14
مدیران دولتی و چسبده به فوتبال و نالایق در تیم ها ابتدا مسبب هستند
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1396/01/14
بابا ول کنید این کاررو بازیکنان بازی نکردن بیانیه صادر میکنید خجالت داره
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1396/01/14
لنگیها استاد اراجیف بافتن هستن داداچ شما بازی سپاهان و نفت و تراکتور سازی رو که به ترتیب کمیته داوران و علی دایی و محسن بنگر براتون درآوردن چرا بیانیه ندادی؟
ابر و باد و مه و خورشید در کارند شما لنگیها بعد یک دهه قهرمان شید در ضمن دروغ سیزده 40 میلیون هوادار خخخخخخخ
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
اراجیف رو امثال شما کیسه کشا میبافید که تو روز روشن حق پرسپولیس رو میخورن اونوقت شما میایید اینجا دری وری مینویسید.ابر و باد که در خدمت شما هستن محکم سریع به چپ...
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1396/01/14
راست میگه ۴۰ میلیون دروغه
۶۰ میلیون هوادار داره پرسپولیس
استقلال که دیگه تابلو دارن واسش بازیا رو در میارن
محسن ترکی استقلالی رو یادتون نرفته که
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1396/01/14
عدالت ؟؟؟ پس چرا وقتي داور هزاران دقيقه وقت اضافي و پنالتيهاي بي مورد و.... براي بردن شما ميگيره اعتراض نميكنيد و خواهان اجراي عدالت نميشيد ؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1396/01/14
KISEHHHHHHHH
لطفا هیس
برو دنبال اون مربی فحاش خودت را بگیر که به داور فحش میدهد و در نهایت بخشیده می شود
راستی کتک کاری وسط بازی بین 2 کیسه تن چطور شد سرمربی رسیدگی می کند و مانند برانکو اقتدار دارد یا از بچه 19 ساله هم می ترسد؟
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1396/01/14
KISEHHHHHHHH
لطفا هیس
برو دنبال اون مربی فحاش خودت را بگیر که به داور فحش میدهد و در نهایت بخشیده می شود
راستی کتک کاری وسط بازی بین 2 کیسه تن چطور شد سرمربی رسیدگی می کند و مانند برانکو اقتدار دارد یا از بچه 19 ساله هم می ترسد؟
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1396/01/14
یه جام بدید لونگ بره بابا ابروی فوتبالو بردن بابا جلو صنعت شلغم بودید بهونه نیارید دیگه سنگ پاها
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1396/01/14
سریع محکم به چپ
این شاه بیت بازی دراوردن استقلال است که مثل ماجرای آب های آلوده و خیلی چیزهای دیگه به بوته فراموشی رفت ولی جالبه برام استقلالی های این وسط چی میگن مثکه طاهری خوب جایی چوب برداشته گربه دزدها حساب کارشون کردند کمیته استیناف هر سال علیه تیم پرسپولیس حکم های بی منطق و جوک میده سال قبل گلز ما از حذفی محروم شد ه خاطر محرومیت لیگ امسال همین اتفاق برای کیسه افتاد ولی گلرشون محکوم نشد
سریع محکم به چپ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج