پاسخ سخنگوی آتش نشانی به ثبت نام در شورا
۵۰۶۴۶۶
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
۴۵۶۶ 
سخنگوی سازمان آتش نشانی در رابطه با حواشی مطرح شده پیرامون ثبت نام خود در انتخابات شورای شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.
خبرگزاری میزان: سخنگوی سازمان آتش نشانی در رابطه با حواشی مطرح شده پیرامون ثبت نام خود در انتخابات شورای شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.
 
سید جلال ملکی گفت: زمانی که برای ثبت نام در انتخابات شورای شهر تهران در محل فرمانداری حاضر شدم، برگه‌ای تحت عنوان استعفا از فعالیت کنونی ام، از من خواسته نشد.

وی افزود: استعفا برای مدیران عامل و مدیران ارشد الزامی اعلام شده و افراد در سایر رده‌ها می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه " تصمیم گیری در رابطه با حضور در سازمان آتش نشانی تحت عنوان سخنگو را به بعد از اعلام تایید صلاحیت‌ها موکول کرده ام" اظهارکرد: باید جواب تایید صلاحیت‌ها اعلام شود تا پس از آن در رابطه با حضورم تحت عنوان سخنگو در سازمان آتش نشانی تصمیم گیری کنم.

ملکی ادامه داد: در صورتی که با رای مردم وارد شورای شهر تهران شوم، نظر مدیران ارشد سازمان آتش نشانی ملاک تصمیم گیری‌ها خواهد بود، اما به طور قطع با توجه به حجم بالای فعالیت‌ها در شورای شهر تهران، قادر نخواهم بود همچنان به فعالیتی که اکنون انجام می‌دهم، ادامه دهم.

قرار نیست با حوادث شهری قطع ارتباط داشته باشم

وی با تاکید بر اینکه در صورت ورود به شورای شهر تهران با حوادث شهری قطع ارتباط نخواهم کرد تصریح کرد: بدون شک در صورت اعتماد شهروندان و ورود به شورای شهر به طور تخصصی در حوزه ایمنی فعالیت خواهم کرد و اگر هر جا حادثه‌ای رخ دهد، حتما در محل حاضر و به مسائل رسیدگی خواهم کرد. به هیچ وجه قرار نیست با حوادث شهری قطع ارتباط داشته باشم و فعالیت‌های خود در این رابطه ادامه خواهم داد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به تخصص خود در حوزه ایمنی خاطرنشان کرد: شهروندان من را به عنوان کارشناس ایمنی شناخته اند، اما قرار نیست پس از ورود به شورای شهر تن‌ها در این رابطه فعالیت داشته باشم.

ملکی در خصوص حضور خود در کمیته‌ها و کمیسیون‌های شورای شهر تحت عنوان کارشناس ایمنی اذعان کرد: به هیچ وجه با شورای شهر تهران بیگانه نیستم، زیرا در بسیاری از مواقع تحت عنوان کارشناس ایمنی در جلسات شورای شهر تهران حاضر و مشاوره هایی را به اعضا داده ام.

هیچ گاه اعلام نکردم که در آینده کاندیدای شورای شهر نمی‌شوم

وی با انتقاد از حواشی مطرح شده پیرامون ثبت نام خود در انتخابات شورای شهر تهران بیان کرد: عده‌ای اعلام می‌کنند که من بعد از حادثه پلاسکو اعلام کرده ام که کاندیدای حضور در شورای شهر تهران نمی‌شوم و این موضوع نیز صحت دارد، اما باید به این مسئله توجه شود که در آن زمان تمام توجه من به بحث چهارشنبه سوری بود و من هیچ گاه اعلام نکرده بودم که در آینده نیز چنین تصمیمی را نخواهم داشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: مگر می‌شود فردی در مسیر پیشرفت قرار بگیرد و برای آینده خود برنامه ریزی نکند من نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیستم. زمانی سخنگوی شورای شهر شدم و در برهه‌ای از زمان نیز به عنوان سخنگوی مدیریت بحران معرفی شدم بعد از آن نیز راه پیشرفت برای من باز بوده و باید برای آن تلاش کنم.

بعد از حادثه پلاسکو مردم ایران من را شناختند

ملکی با اشاره به حادثه پلاسکو و اطلاع رسانی‌های صورت گرفته در آن زمان تصریح کرد: عده‌ای عنوان کرده اند که من بعد از حادثه پلاسکو به شهرت رسیده ام، اما حقیقت این است که در زمان حادثه پلاسکو مردم"ایران"من را شناختند و قبل از آن مردم"تهران"شناخت خوبی از من داشتند.

وی افزود: در مدت زمانی که تحت عنوان سخنگوی سازمان آتش نشانی فعالیت می‌کنم، مردم تهران از من شناخت خوبی پیدا کرده اند و پس از حادثه پلاسکو و اطلاع رسانی‌ها در رابطه با این حادثه، مردم سراسر کشور با من آشنا شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی در خصوص مطالبات آتش نشان‌ها اظهارکرد: آتش نشان‌ها مطالبات زیادی دارند که رسیدگی به آن‌ها و احقاق حقوق آن‌ها می‌تواند یکی از برنامه‌های افرادی باشد که در کمیته ایمنی شورای شهر تهران حضور پیدا می‌کنند.

ملکی با اشاره به برپایی کمپین " نه به چهارشنبه سوری پر خطر" خاطرنشان کرد: بعد از تشکیل کمپین نه به چهارشنبه سوری، خوشبختانه چهارشنبه سوری بسیار کم خطری را شاهد بودیم و این نشان می‌دهد مردم از اقدامات فرهنگی و آموزشی استقبال کرده و بسیار آموزش پذیر هستند.

برنامه ریزی برای حضور در لیست یکی از جناح‌های اصلی سیاسی

وی از دریافت برخی پیشنهادات از سوی دو جناح سیاسی کشور به منظور قرار گرفتن در لیست آن‌ها برای انتخابات شورای شهر تهران خبرداد و بیان کرد: علاوه بر دو جناح اصلی سیاسی کشور از برخی احزاب دیگر نیز پیشنهاداتی را دریافت کرده و بدون شک نام من در یکی از این لیست‌ها قرار خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تاکید کرد: در صورت تایید صلاحیت در لیست یکی از جناح‌ها قرار خواهم گرفت، اما مردم بدانند این حضور به معنای سیاسی شدن من نیست و آتش نشان‌ها هیچ گاه سیاسی نمی‌شوند.

قبل از هر کاری از خانواده شهدای پلاسکو کسب رضایت می‌کنم

ملکی در پاسخ به این پرسش که آیا در رابطه با حضور در انتخابات شورای شهر مشورتی با خانواده شهدای پلاسکو داشته است یا خیر؟، گفت: با خانواده تعدادی از شهدای آتش نشان که تاکنون صحبت کرده ام آن‌ها با موضوع حضور یک فرد به نمایندگی از آتش نشان‌ها در شورای شهر موافق بوده و این موافقت را اعلام کرده اند.

وی تاکید کرد: قطعا اگر تایید صلاحیت من اعلام شود پیش از هر کاری از خانواده شهدای آتش نشان رخست می‌گیرم و در صورت اعلام رضایت آنها، اقدامات بعدی جهت حضور در شورای شهر را آغاز خواهم کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی درخواست برخی از خانواده‌های شهدای آتش نشان را انگیزه‌ای برای حضور خود در انتخابات شورای شهر دانست و اذعان کرد: برادر یکی از شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو از همکاران من است. درخواست خانواده این شهید و اعلام رضایت برخی دیگر از خانواده‌ها انگیزه‌ای شد که من بخواهم در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کنم.

ملکی خاطرنشان کرد: من آخرین روز ثبت نام در انتخابات شورای شهر تهران در محل فرمانداری حاضر شدم و پس از درخواست‌های مکرر آتش نشان ها، ثبت نام را انجام دادم.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1396/01/14
شاهین نیا هی میگفتا من باور نمیکردم
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1396/01/14
کدام اتش نشان از ابشان تقاضا کرده ازآب گل آلود ماهی گرفتنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج