افشاگری کاخ سفید از ارتباطات «فلین» و روسیه
۵۰۶۶۰۵
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
۳۶۴۳ 
کاخ سفید روز گذشته مدارکی جدید درباره ارتباطات مشاور امنیت ملی برکنار شده «دونالد ترامپ» با روسیه و دریافت پول توسط وی از تلویزیون رسمی روسیه منتشر کرد.
خبرگزاری مهر: کاخ سفید مدارکی را منتشر کرده که نشان می‌دهد مایکل فلین مشاور امنیت ملی برکنار شده دونالد ترامپ، مبالغی از تلویزیون دولتی روسیه دریافت کرده است.

فلین دریافت این مبالغ را در پیش نویس اظهارنامه مالیاتی خود نیاورده است.

در این مدارک، شماری از سخنرانی‌های مایکل فلین برای شخصیت‌های حقوقی روسی، از جمله تلویزیون دولتی روسیه «راشا تودی»، آمده که پیش از این مطرح نشده بود.

مقدار این دریافتی‌ها مشخص نیست و در فهرستی با عنوان «بیش از ۵ هزار دلار در سال» قرار گرفته است.

در همین رابطه یک نماینده دموکرات از مریلند گفت: دریافت پول از تلویزیون دولتی روسیه، برخلاف قوانین ایالات متحده است. این قوانین به مقامات نظامی بازنشسته آن کشور اجازه نمی‌دهد هدیه‌ای از سوی قدرت‌های خارجی دریافت کنند.

مایکل فلین، ۲۵ بهمن ماه سال گذشته، در پی انتشار گزارش‌هایی در مورد تماس هایش با سفیر روسیه، از سمت دولتی خود کناره گیری کرد.

این در حالی است که مایکل فلین به مسئولان تحقیق درباره ارتباطات احتمالی بین اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه، گفته بود که در برابر برخورداری از مصونیت، به پرسش‌ها پاسخ خواهد داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز با تاکید بر اینکه درخواست مصونیت حق مشاور سابقش است، رسانه‌ها و اعضای حزب دموکرات را به جوسازی متهم کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج