هوشمندتر شدن وسایل نقلیه نظامی روسیه
۵۰۶۶۲۵
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
۳۱۵۱ 
محققان روسیه ابزاری جدیدی را برای هوشمندتر کردن تانک‌ها و وسایل نقلیه‌ی نظامی ایجاد کرده‌اند.
وب سایت سایبربان: محققان روسیه ابزاری جدیدی را برای هوشمندتر کردن تانک‌ها و وسایل نقلیه‌ی نظامی ایجاد کرده‌اند.

 هوشمندتر شدن وسایل نقلیه نظامی روسیه

به تازگی گزارشی منتشر شده است که ادعا می‌کند فناوری سامانه‌های کنترل و اطلاعات تانک‌های روسی به زودی به نمونه‌هایی پیشرو در دنیا تبدیل می‌شوند.

سامانه‌ی یاد شده گالس-دی4 (GALS-D4) نام داشته، روند نظارت روی معیارهای مختلف و گزارش دادن به فرماندهان در مورد وضعیت وسایل نقلیه نظامی را برای سربازان ساده‌تر می‌کند. گالس ناوبری پایدار وسیله را تضمین کرده و اطلاعات فعالیت 10 ساله گذشته‌ی هرکدام را در دیسک سخت خود نگاه می‌دارد.

ابزار مذکور وزنی از یک ریزپردازنده و چندین ماژول محاسباتی و ناوبری تشکیل می‌شود و با وزنی معادل 2.5 کیلوگرم زیر صندلی راننده و فرمانده قرار می‌گیرد. همچنین این وسیله از طریق یک نمایشگر لمسی 20 سانتی‌متری که در محفظه‌ی فرماندهان قرار دارد، داده‌ها را دریافت کرده و منتقل می‌کند.

گالس-دی4 دارای چندین حالت عملیاتی مختلف است. به عنوان مثال در حالت عملیات بازشناختی، اطلاعاتی در مورد همه‌ی عناصر الکتریکی وسیله‌ی نقلیه را به نمایشگر ارسال می‌کند. در حالت ناوبری نیز نقشه‌ی کل منطقه در نمایشگر بارگذاری شده و محل دقیق تانک را به صورت زمان واقعی نشان می‌دهد.

سرگی موسینیکو (Sergei Mosiyenko) طراح ارشد موسسه تحقیقات مرکزی ولنا روسیه (Volna Central Research Institute) گفت: «سامانه‌ی گالس-دی4 هنوز در حال توسعه است تا سرعت عملکرد آن افزایش پیدا کرده و در نهایت امکان کنترل از راه دور را فراهم خواهد آورد.»

وزارت دفاع روسیه هم‌اکنون تعدادی گالس-دی4 را روی خودروهای نظامی رده‌ی تایفون (Taifun) و تانک‌های جدید آرماتا (Armata tank) قرار داده و در حال آزمایش آن است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج