108 میلیون نفر در آستانه گرسنگی شدید
۵۰۶۶۷۴
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
۲۴۷۷ 
بر اساس تازه‌ترین گزارش جهانی بحران غذایی، در سال ۲۰۱۶ به رغم تلاش‌های بین‌المللی، حدود ۱۰۸ میلیون نفر در جهان با ناامنی غذایی شدید دست و پنجه نرم کردند.
خبرگزاری تسنیم: بر اساس تازه‌ترین گزارش جهانی بحران غذایی که در بروکسل (پایتخت بلژیک) با مشارکت فائو منتشر شد، در سال ۲۰۱۶ به رغم تلاش‌های بین‌المللی، حدود ۱۰۸ میلیون نفر در جهان با ناامنی غذایی شدید دست و پنجه نرم کردند. این رقم در مقایسه با آمار ۸۰ میلیون نفری سال ۲۰۱۵ شاهد افزایشی چشمگیر بوده است.

بر اساس گزارش یاد شده، این افزایش شدید ناامنی غذایی عمدتا از مشکلات مردم جهان در تولید و دسترسی به غذا به دلیل مناقشات، افزایش بی‌سابقه قیمت مواد غذایی در بازارهای محلی کشورهای آسیب‌دیده و شرایط آب‌وهوایی غیرمنتظره مانند خشکسالی و بارش‌های نامنظم در پی پدیده ال‌نینو، ناشی شده است.

بنا بر «گزارش جهانی بحران‌های غذایی ۲۰۱۷» در میان بدترین ۱۰ بحران انسانی، «درگیری‌های داخلی» عامل اصلی ۹ بحران به شمار می‌آیند که این امر نشان دهنده پیوند قوی میان صلح و امنیت غذایی است.

همچنین پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۷، با توجه به اینکه چهار کشور سودان جنوبی، سومالی، یمن و نیجریه (منطقه شمال‌شرقی) در خطر قحطی قرار دارند، تقاضا برای کمک‌های بشردوستانه و مقاوم‌سازی افزایش یابد.

بر اساس اطلاعیه رسانه‌ای نمایندگی فائو در ایران، ۱۰۸ میلیون نفری که بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۶ از ناامنی غذایی شدید رنج برده‌اند، افرادی را که دچار سوءتغذیه حاد – فراتر از وضعیت عادی و نیز کمبود گسترده حداقلِ غذا، حتی با وجود کمک‌های خارجی – شده‌اند را در بر می‌گیرد. این وضعیت شامل خانوارهایی می‌شود که تن‌ها با مصرف بذر‌ها، دام‌ها و دارایی‌های کشاورزی ضروری برای تولید غذا در آینده، غذای خود را تأمین می‌کنند.

«گزارش جهانی بحران‌های غذایی ۲۰۱۷» تأکید می‌کند که بدون اقدام جدی و مداوم ممکن است افراد درگیر با ناامنی غذایی حاد دچار وضعیتی بدتر شده و به تدریج دچار گرسنگی شدید شوند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1396/01/14
اما جمعیت ما که هشتاد میلیونه
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1396/01/14
پنجاه میلیونش سهم ماست البته اگرتدبیرامیدنفرمایدچشماتون ضعیفه ماهم میگیم ....
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1396/01/14
بله درسته ۵۰ملیونش مال ایران ثروتمنده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج