عضو شورا: مردم مشکلی با افزایش کرایه‌ ها ندارند!
۵۰۷۰۴۱
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
۶۵۰۴ 
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به مخالفت مجدد فرمانداری با افزایش نرخ کرایه‌ها گفت: قیمت پیشنهادی شورا براساس معادلات منطقی و عادلانه است و اگر مردم در قبال مبلغی که پرداخت می‌کنند، خدمات بهتری بگیرند، مشکل چندانی با افزایش نرخ کرایه‌ها ندارند.
خبرگزاری ایلنا: رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به مخالفت مجدد فرمانداری با افزایش نرخ کرایه‌ها گفت: قیمت پیشنهادی شورا براساس معادلات منطقی و عادلانه است و اگر مردم در قبال مبلغی که پرداخت می‌کنند، خدمات بهتری بگیرند، مشکل چندانی با افزایش نرخ کرایه‌ها ندارند.

احمد دنیا مالی (رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران) درباره مخالفت مجدد فرمانداری با افزایش نرخ کرایه‌ها گفت: تعیین نرخ کرایه‌ها در شورای شهر براساس میزان افزایش تورم بوده است. افزایش نرخ کرایه هاسبب ارائه خدمات بیشتر و بهتر در زمینه حمل و نقل عمومی به شهروندان می‌شود.

وی افزود: در سال آینده ۴ میلیارد تومان به بخش خصوصی اختصاص داده‌ایم تا بخش خصوصی بتواند از ظرفیت‌های خود بیشتر استفاده کند و بودجه خدمات اتوبوسرانی را بالاتر برده‌ایم.

وی درباره عمده دلایل مخالفت فرمانداری با تصمیم افزایش کرایه شورای شهر گفت: بعضی از کرایه‌های وسایل نقلیه عمومی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بالا رفته است، ولی این افزایش قیمت‌ها از طرف شهرداری به خاطر پایین بودن پایه قیمت بلیت‌ها است. متوسط قیمت‌ها برای افرادی که کارت استفاده می‌کنند بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان تفاوت قیمت دارد و پیشنهادی که شورا در زمینه افزایش نرخ کرایه مصوب کرده معقول است.

دنیامالی گفت: در جلسه قبل از عید اعضای شورا رای به تصویب همان مصوبه قبلی داد. اکنون  فرمانداری دوباره این طرح را رد کرده است، پس طبق روال قانونی طرح برای تصمیم گیری نهایی به شورای حل اختلاف خواهد رفت.

وی افزود: فرمانداری بر اساس سیاست‌های دولت با افزایش قیمت حمل و نقل عمومی موافق نیست. بیشتر از بحث هزینه‌ها کیفیت و فروانی وسایل حمل و نقل عمومی برای مردم اهمیت دارد.اگر مردم در قبال مبلغی که پرداخت می‌کنند خدمات بهتری بگیرند، مشکل چندانی با افزایش نرخ کرایه ها ندارند. قیمت پیشنهادی شورا براساس معادلات منطقی و عادلانه است.

این عضو شورای شهر افزود: علاوه بر هزینه‌های معمول در خدمات اتوبوسرانی بحث نگهداری از اتوبوس‌ها و تجهیز و افزایش واگن‌های مترو را داریم. اتوبوس‌های ده ساله در سطح شهر داریم که آزادانه در حال تردد هستند و برای جایگزینی آن باید تدابیری بیندیشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در نظر شورای شهر یکی از راه‌های جایگزینی سیستم حمل و نقل عمومی فرسوده افزایش نرخ کرایه‌هاست، گفت: هزینه‌هایی که ما در زمان بهره‌برداری باید از مردم بگیریم تقریبا یک سوم هزینه حمل و نقل است.

دنیا مالی گفت: دو  راه حل برای حل این موضوع وجود دارد، اول اینکه هزینه‌های بهره‌برداری خود را کاهش دهیم. در حال حاضر زیر بیست درصد از هزینه‌های بهره برداری را از مردم می‌گیریم و در حدود هشتاد درصد آن از منابع داخلی شهرداری پرداخت می‌شود. یک سوم از هزینه‌های بهره برداری را هم باید دولت پرداخت کند که دولت هم با توجه به محدودیت‌هایش نتوانسته در این بخش کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: متوسط هزینه‌های هر فردی در سفر بین ۴۰۰ تا  ۵۰۰ تومان است و افزایش قیمت بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ تومان داریم و بلیت تک سفره به مبلغ ۷۰۰ هزار تومان رسیده است ولی ۹۰ درصد مردم از بلیت تک سفره استفاده نمی‌کنند و کارت اعتباری مترو دارند. بیشتر از این هم نمی‌توانیم افزایش قیمت داشته باشیم چرا که افزایش قیمت ما باید تابعی از هزینه‌ها و درآمدهای مردم باشد.

وی در پایان گفت: در بررسی سیاست‌های کلان تلاش شده تا فشار مضاعفی بر مردم از این لحاظ نیاید. به صورت مستقیم و غیرمستقیم هزینه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری را مردم پرداخت می‌کنند ولی در هزینه‌های بهره برداری ما بر این اصل اتکا داریم که نباید بیش از این به مردم فشار بیاید.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1396/01/15
ای خدای بزرگ اینها چی میگن دقیقا انگار از مریخ اومدن
یعنی .....
هر چی بنویسم سانسور میشه پس خودت جای نقطه چین ها رو پر کن
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1396/01/15
این اقا صداش از جای گرمش در میاد
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1396/01/15
اب که هز سر بگذره چه یه وجب چه به متر
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1396/01/15
بله. کلا مردم هیچ مشکلی ندارن. اصلا مشکل یعنی چی؟!!
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1396/01/15
با سلام
احتراما خدمت این عضو محترم شورا باید گفت کرایه تاکسی هم به همین تناسب بالا میرود چه کیفیتی در ماشینهای عادی که مسافر سوار میکنند وجود دارد تاکسیها که همان تاکسی هستند خیابانها که همان هستند پس کیفیت در چه چیزی وجود دارد.
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1396/01/15
مردم به آدم هایی رای دادن که میخوان گرونش کنن ولی یه سری آدم که میخوان بعدا از مردم رای بیارن جلو گرون شدن رو میگیرن...
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1396/01/15
حرف چرت وبیخود نزن تو وکیل وصی مردم نیستی واز طرف مردم حرف نزن مردم مخالف افزایش کرایه هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
مشکل اینجاس که وکیل مردم باید باشن ولی وکیل الدوله هستند
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1396/01/15
ما که مثل شما حقوق نجومی نداریم که مشکلی با افزایش کرایه نداشته باشیم !!
بازم از دهان مردم حرف زدید !!
افزایش حقوق کارگران و شب عید کردید تو بوق کرنا مجدد تغییرش دادید کاهشش دادید به 12 درصد !!!
درامد ما کارگران جوابگوی این همه تورم و هزینه را ندارد چرا کر و کور هستید !!!
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1396/01/15
شما چند بار سوار تاکسی شده ای که میگویی مردم با افزایش کرایه مشکلی ندارند.
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1396/01/15
والا منم اگه ماشین دولتی با راننده در اختیارم بود و حقوق نجومی و رانت و خونه و ویلای شمال داشتم بابت افزایش کرایه کک همم نمیگزید !!!
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1396/01/15
بزن دست قشنگه رو .این بی سواد از طرف کدوم مردم نطق کرد....
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1396/01/15
چه اصراری دارید که عنوان کنید از مردم هستید و از طرف مردم صحبت میکنید .اصلاً شما براساس کدام مستندات از طرف مردم حرف میزنید و تصمیم میگیرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! مُد شده هر کی میخواد حرفش رو به کرسی بنشونه فوراً از مردم و ملت مایه میذاره(!!!!!).بهتره به نصایح فرمانداری گوش کنید و به شعور مردم ایران هم توهین نفرمایید.
یـــــــــــــس.......
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1396/01/15
بالاخره تو این کشور افزایش تورم داریم یا کاهش؟؟
مسئولین بیان اول اینو روشن کنن؟؟؟
میخوان یه چیزیو گرون کنن میگن به خاطر افزایش تورم، جایی که چیزی به نفع مردم هست دست میذارن روش میخوان کم کنن میگن چون تورم تک رقمی و از این حرفاااا.....
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1396/01/15
اگه بازنشسته و یا بیکار بودی و با یارانه زندگی میگردی از این حرفا نمیزدی.
عمو جان دنیا رو ببین خیلی کشورها سالهاست ثابت مانده. این فکر غلط گران کردن مال مدیر بیعرضه است
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1396/01/15
واقعا مردم اتقدر وضعشون خوبه.که میگن.بابا انقد ر کمه یکم.دیگه افزایش بدین.کرایه ها رو اخه رو که نیس سنگ.پای قزوینه خجالتم.نمیکشن
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1396/01/15
امیدوارم هرچه زودتر عمر این شورای شهر فرمایشی تمام شود و بعضی از این آقایان که شورای شهر را ارث پدری می دانند کنار روند تا این چنین تصمیماتی برای شهر تهران نگیرند، همین آقا سال گذشته فرمودند که خودروهایی که از روی پل های طبقاتی صدر گذر میکنند باید پول بدهند درحالی که آقایان تازه متوجه شدند که اساسا این پل روگذر از اول با این همه هزینه اشتباه بوده و کارایی لازم را ندارد بجز اینکه مزاحمت برای شهروندان آن منطقه و ترافیک سابق را دارا می باشد.
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
خجالت داره بگیم عضو شورای شهری به دروغ از قول مردمی حرف میزنی که یا وضعیت مالی خوبی ندارند ویا به جهت بهبود ترافیک شهری از حمل ونقل عمومی استفاده میکنند
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1396/01/15
مشکل شمایید که ازطرف مردم حرف میزنید. والا مردم مشکل ندارن. اگر شماها مشکل درست نکنید ده درصد حقوقها اضافه میشه. بیست وپنج درصد کرایه ها اضافه میشه.
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1396/01/15
یادتون شد بگین اصلاحطلبن
یه وقت بد نشه برا سایتتون
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1396/01/15
حق مردم بدتر از این حرفاست وقتی یه مشت بیسواد و شکم سیر رو انتخاب میکنید باید هم گران کنند
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1396/01/15
مردم مشکلی ندارند ...
مردم با تحریم ها مشکلی ندارند ....
مردم با افزایش قیمت مشکلی ندارند ....
کلاً مردم با هیچی مشکلی ندارند ....
فقط این مردم ما نیستیم .....
United States
15:34 - 1396/01/15
بازم برید به لیست امید سرمایه دارانتون رای بدید تهرونی های عزیز
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1396/01/15
ما کلا با هیچ چیزی مشکل نداریم.بی آبی هوای الوده نابودی محیط زیست و منابع و درختان و دریا. اختلاس. بیپولی بیکاری و ....کلا اگر ایران با خاک یکسان بشه هم مشکلی نیست.
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1396/01/15
نامردا به خاک سیاه بشینید
به جای اینکه بگید یکی باید بیاد دستمون رو بگیره یه همکاری کنید این ملتو نجات بدید
خیلی مواقع غرورتون اجازه نمیده
منافع شخصی ...
تا کی این وضعیت ادامه داره
تا به امروز این ملت بودند که کشورو به اینجا رسوندند اخه شماها یه مشت بزله گویید
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1396/01/15
امام حسین یه اصلاح طلب اصولگرا بود . یه اصولگرای اصلاح طلب بود تا کی میخوایید دم از اسلام بزنید
خدا بهتون رحم کنه شماها اصلا نمیدونید وجدان چیه . شرف چیه
اگه زنو بچه خودتون از گشنگی التماست کنن بازم این بی رحمی رو دارید یا نه شماها تافته جدا بافته هستید .
عزیزان خدا ...
Iran, Islamic Republic of
05:49 - 1396/01/16
عضو شورا غلط زیادی کرده خانواده اش با افزایش کرایه مشکل ندارند اینم عاقیت رای ندادن هستش که یک عده آدم بی سواد خود نشون بده حرف های چرند می زنند از زبان مردم شما دستتون تو جیب مردم هستش بسه دیگه از زبان مردم سواستفاده نکنید
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1396/01/16
ایشونم رفت تو بلک لیست اینا موقع رای گیری نوکر مردمن میرن تو شورا میشن خان و خان زاده و مردم میشن اجیرشون درست مثل سریال علی البدل
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج