ایران دومین کشور آلوده به بدافزارهای موبایلی
۵۰۷۱۶۸
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
۲۳۵۶ 
موسسه تحقیقاتی کسپرسکی گزارش سالانه خود درباره آمار و ارقام‌های بدافزارها و آلودگی کشورها به انواع ویروس‌ها و بد‌افزارها را منتشر کرد. یکی از نکات منفی این گزارش، قرار گرفتن ایران در رتبه دوم بدترین کشورهای آلوده به بدافزارهای موبایلی است.
وب سایت شبکه: موسسه تحقیقاتی کسپرسکی گزارش سالانه خود درباره آمار و ارقام‌های بدافزارها و آلودگی کشورها به انواع ویروس‌ها و بد‌افزارها را منتشر کرد. یکی از نکات منفی این گزارش، قرار گرفتن ایران در رتبه دوم بدترین کشورهای آلوده به بدافزارهای موبایلی است.

 ایران دومین کشور جهان از نظر آلودگی به بدافزارهای موبایلی معرفی شد
 
در این گزارش آمده است؛ ایران با ۴۶.۸۷ درصد دومین کشور آلوده به بدافزارهای موبایلی  در میان ۲۳۰ کشور جهان است. به تعبیر دیگر، نزدیک به ۴۷ درصد گوشی‌های‌ موبایل در ایران به بدافزار آلوده هستند یا مورد حمله بدافزاری موبایل قرار گرفته‌اند. در این گزارش، کشور بنگلادش بالاتر از ایران و در رتبه اول با ۵۰.۰۹ درصد قرار دارد.

یکی از دلایل این اتفاق، عدم دسترسی راحت و مستقیم کاربران ایرانی به گوگل‌پلی برای دانلود و نصب نرم‌افزارهای اندرویدی است که باعث می‌شود به سراغ اپ‌مارکت‌ها و سایت‌های نامعتبر بروند و در نتیجه اپلیکیشن‌های آلوده به بدافزار را دانلود و نصب کنند. روی مارکت‌های معروف عرضه‌کننده اپلیکیشن‌های اندرویدی مانند گوگل‌پلی، اصالت و سلامت برنامه‌ها تایید شده و کاملا احرازهویت شده هستند.
 
 ایران دومین کشور جهان از نظر آلودگی به بدافزارهای موبایلی معرفی شد

خوش‌بختانه، در گزارش کسپرسکی، ایران در بخش‌های دیگر مانند تروجان‌های بانکی و باج‌افزارها وضعیت چندان بدی ندارد و این موارد هنوز در ایران رواج پیدا نکردند.

به نظر می‌رسد کاربران ایرانی علاقه‌مند به استفاده از تلفن‌های هوشمند و نصب نرم‌افزارهای جدید باید دقت بیشتری داشته باشند؛ به‌خصوص در هنگام استفاده از تراکنش‌های مالی و کارهای حساس مراقب باشند گوشی آن‌ها به بدافزار آلوده نباشد و با انواع ابزارهای امنیتی مرتبا اسمارت‌فون خود را بررسی کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج