افزایش تعداد کشته‌ های حادثه سن پترزبورگ
۵۰۷۲۶۲
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
۴۰۳۰ 
رسانه‌های روسی به نقل از منابع امنیتی اعلام کردند که یک "فرد انتحاری" که عامل حمله به متروی سن پترزبورگ بوده را شناسایی کرده‌اند. او جوانی قرقیزستانی بوده که شهروندی روسیه را داشته است.
خبرگزاری ایسنا: رسانه‌های روسی به نقل از منابع امنیتی اعلام کردند که یک "فرد انتحاری" که عامل حمله به متروی سن پترزبورگ بوده را شناسایی کرده‌اند. او جوانی قرقیزستانی بوده که شهروندی روسیه را داشته است.

 یک منبع امنیتی به خبرگزاری اینترفکس گفت: بمبی که موجب انفجار شد را جوانی ۲۳ ساله کار گذاشته بود. براساس تصاویر دوربین‌ها او چهره ساکنان آسیای میانه را داشته است.

به گفته این منبع، او تنها بوده و یک بمب را داخل کپسول آتشنشانی در ایستگاه مترو "پلوشاد واستاناولنیه" کار گذاشته بود که عمل نکرد و نیروهای امنیتی بلافاصله آن را کشف و خنثی کردند.

این منبع افزود: این فرد مظنون بعد از گذاشتن بمب سوار قطار مترو شده و بمبی که حمل می‌کرده در جریان حرکت قطار بین دو ایستگاه منفجر شد.

سیستم‌های امنیتی قرقیزستان امروز (سه‌شنبه) تایید کردند، مظنون انفجار یکی از شهروندان این کشور بوده است.

رخات سلیمانف، سخنگوی سازمان امنیتی قرقیزستان اظهار داشت: نام مظنون احتمالی "اکبرجان جلیلف" از شهر "اُش" قرقیزستان و متولد ۱۹۹۵ است که شهروندی روسیه را داشته و دانشجو بوده است.

به گزارش اینترفکس، مظنون شناسایی شده اما گزارش‌های ضد و نقیضی در مورد انتحاری بودن حمله وجود دارد. گفته شده این ظن وجود دارد که او با افراط‌گراهای تندرو در ارتباط باشد.

در این راستا مقامات امنیتی روسیه گفتند، عامل حمله تروریستی متروی سن‌پترزبورگ با افراد مسلح در سوریه در ارتباط بوده است.

ابتدا تصویری از فردی که ریش داشته و کلاه سیاه بر سر داشت، به عنوان مظنون احتمالی بمب‌گذاری منتشر شد اما فرد در تصویر خود را تسلیم پلیس کرده و اعلام کرد که بی گناه است و عکسش بی دلیل به عنوان مظنون منتشر شده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج