وزیر بهداشت: مشکل تامین خون نداریم
۵۰۷۴۶۷
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
۶۳۵۰ 
وزیر بهداشت گفت: در ابتدای دولت یازدهم، در حوزه انتقال خون مشکلات زیادی مانند میزان ذخیره خون و کیسه های خون داشتیم اما در ۳.۵ سال گذشته حتی یک مورد مشکلات در تامین خون نداشته ایم.
خبرگزاری مهر: دکتر سید حسن هاشمی در دیدار نوروزی با مسئولان و کارکنان سازمان انتقال خون، اظهار داشت: در دوران گذشته، سازمان انتقال خون در تامین بودجه خود دچار مشکل بود و برخی از مراکز انتقال خون تعطیل شده بودند و همچنین این سازمان در تامین منابع اعتباری برای پرسنل، مشکل داشت اما خوشبختانه تغییرات بسیار مهم و اساسی در این سازمان انجام شده و تغییرات جدی هم در راه است.

وی یادآور شد: سازمان انتقال خون حتما باید به صورت علمی اداره شود و از تجارب بین المللی، حداکثر استفاده را کرده و نیازهای خونی کشور را تامین کند و از سوی دیگر بتواند همراه با دستاوردهای پزشکی، فعال و پویا باشد.

هاشمی تاکید کرد: هر قدر که وابستگی سازمان انتقال خون از نظر اداری و مالی، به وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، کمتر شود، منفعت بیشتری دارد و موجب افزایش رضایتمندی پرسنل این سازمان خواهد شد.

وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم کشور بر مدار علم و عقلانیت و در مسیر صحیح حرکت کند اما کشور نیاز به سازندگی دارد و سازندگی هم از طریق شعار دادن، حاصل نمی شود بلکه سازندگی باید همراه با علم، عقلانیت و انصاف باشد تا آرزوهای امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدا، تحقق یابد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج