دلیل گرانی تخم‌ مرغ
۵۰۸۰۱۴
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
۳۳۱۵ 
دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان تخم مرغ گفت: کاهش تولید ناشی از بیماری و حک نشدن قیمت روی محصول عامل گرانی تخم مرغ و نوسان بازار آن است.
خبرگزاری ایسنا: دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان تخم مرغ گفت: کاهش تولید ناشی از بیماری و حک نشدن قیمت روی محصول عامل گرانی تخم مرغ و نوسان بازار آن است.

 از سال گذشته قیمت تخم‌مرغ افزایش یافت و به شانه ای حدود ۱۴۰۰۰ تومان رسید اما پس از عید و طی هفته‌های نخست امسال نیز قیمت این محصول با کاهش نبستی به حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان رسیده است.

در این باره فرزاد طلاکش - دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش دهندگان تخم مرغ - به ایسنا گفت: کاهش تولید تخم مرغ ناشی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و حک  نشدن قیمت روی این محصول عامل نوسان بازار  و افزایش قیمت تخم مرغ است.

به گفته وی، در شرایط کنونی قیمت منطقی تخم مرغ حدود ۴۰۰ تومان به ازای هر عدد و شانه ای ۱۲ هزار تومان بوده است؛ چرا که حدود ۳۰ درصد تولید تخم مرغ در سال گذشته به دلیل بیماری از بین رفته است.

وی افزود: از چهاردهم فروردین امسال تا کنون قیمت تخم‌مرغ حدود ۷۰۰ تومان کاهش پیدا کرده و به قیمت منطقی و تمام شده برای مرغداران رسیده است و حداقل باید به همین میزان به قیمت تخم مرغ اضافه شود تا به شرایط متعادل برسد که البته این افزایش قیمت ارتباطی به جبران خسارات تولیدکنندگان ندارد بلکه این خسارت ها از سوی صندوق های بیمه باید پرداخت شود.

طلاکش تاکید کرد: تنها راه مقابله با نوسان بازار تخم‌مرغ و افزایش یا کاهش های غیرمنطقی قیمت این محصول حک کردن قیمت آن روی تخم مرغ است و تا این طرح به صورت کامل اجرایی نشود نمی‌توان انتظار داشت که این محصول با نوسان قیمت مواجه نشود.

دبیر کانون سراسری انجمن صنفی پرورش‌دهندگان تخم مرغ اعلام کرد: برای در نظر گرفتن قیمت و بررسی بازار یک محصول نمی‌تواند به صورت مقطعی این کار را انجام داد بلکه باید معدل و میانگین قیمت آن را در بازه زمانی مشخص مورد ارزیابی قرار داد تا بتوان به نتیجه منطقی برای تحلیل نوسانات بازار آن محصول رسید.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1396/01/16
تقصیر مرغاست!!
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1396/01/16
مهمترین علت مصرف زیداین محصول است بارکودوفقری که گریبانگیراقشارمشاغل ازادشده است ناچاراغذای اصلی مردم تخم مرغ شده مصرف بالاقیمت رتبالامیبرد
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1396/01/16
کاهششششش؟؟؟؟؟؟ هر شانه تخم مرغ ۱۵۰۰۰ تومان هست آقا جان هر جای شهر میخوای بپرس
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1396/01/16
از دولت وعده و نوید ببخشید تدبیر و امید بپرسید میگن مقصر احمدی نژاده
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1396/01/16
بس که مردم ازنداری رواوردن به تخم مرغ کم شده دمت گرم حسن اقا عجب تدبیرامیدی بازم احمدی خیلی بهتربود خودتون خوب میدونید
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1396/01/17
اره احمدی خیلی خوب بودخیلی ازقیمتهادردوران هشت ساله اقای احمدی یک جهش 9 تا 15 برابری داشتن دوستان اگه بخوایدمیتونم برای شما دونه به دونه توضیح بدم البته زیادموافق روحانی هم نیستم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج