گفتگوی تلفنی مرکل با ترامپ
۵۰۸۵۶۱
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
۳۲۱۲ 
«اشتفان زیبرت» سخنگوی دولت آلمان امروز (چهارشنبه) از گفت و گوی تلفنی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر داد.
خبرگزاری ایرنا: «اشتفان زیبرت» سخنگوی دولت آلمان امروز (چهارشنبه) از گفت و گوی تلفنی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر داد.

به نقل از رویترز، به گفته اشتفان زیبرت سخنگوی مرکل، در این گفت و گوی تلفنی، صدراعظم آلمان در خصوص تلاش های صورت گرفته برای اجرای توافق مینسک بحث و رایزنی کردند.

بر اساس این گزارش، دو طرف در موضوع ( افزایش) همکاری های در خصوص اجرای توافق مینسک توافق کردند.

توافق «مینسک» که کشورهای آلمان، فرانسه، روسیه و اوکراین پس از چندین ماه مذاکره در سپتامبر 2014 در مورد آن به توافق رسیدند، خواستار آتش بس در مناطق جنگ زده شرق اوکراین و برگزاری انتخابات محلی است.

اما این توافق اجرا نشده و درگیری ها بین نیروهای دولتی اوکراین و شبه نظامیان جدایی طلب مورد حمایت مسکو ادامه دارد.

زیبرت تاکید کرد: اوضاع شرق اوکراین و وضعیت افغانستان از دیگر موضوعات مورد بحث در گفت و گوی تلفنی مرکل و ترامپ بود.

در همین خصوص، صدراعظم آلمان پیشتر از ترامپ دعوت کرده بود در نشست کشورهای گروه ۲۰ در هامبورگ شرکت کند. این نشست در ماه ژوئیه (تیر ماه 96) برگزار می‌شود. ترامپ نیز متقابلا مرکل را برای دیدار از ایالات متحده آمریکا دعوت کرد.

این در حالی است که سخنگوی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان تاکید کرده بود که مرکل ممنوعیت اعلام شده توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای ورود اتباع هفت کشور اسلامی را اشتباه و ناموجه می داند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج