یونسی: دولت فعلی هیچ رقیبی ندارد
۵۰۸۶۰۶
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
۵۸۵۸ 
دستیار رییس‌جمهور: معتقدم دولت مستقر در رقابت هیچ رقیبی ندارد و هیچ کسی نمی‌تواند با دولت مستقر رقابت کند. تنها امید رقبا بزرگ کردن کاستی‌هاست و این بزرگ کردن کمبودها آواری بر سر خود رقیب خواهد شد.
خبرگزاری ایسنا: حجت‌السلام و المسلمین علی یونسی طی سخنانی در همایش «در تداوم تدبیر و امید» اظهار داشت: طلیعه سال جدید انتخابات را پیش‌رو داریم؛ لذا انتخابات بزرگترین کار سیاسی است که یک ملت انجام می‌دهد، انتخابات است که قدرت‌سازی می‌کند، دولت‌سازی می‌کند و مشروعیت می‌دهد و انتخابات است که سرنوشت جامعه را تغییر می‌دهد.  

وی با بیان این‌که «موهبت انقلاب اسلامی برای مردم ایران همین انتخابات است» ادامه داد: علت العلل سقوط رژیم ستمشاهی نادیده گرفتن انتخابات بود، انتخابات است که قدرت را جابه‌جا می‌کند و همه مردم را در سرنوشت خودشان مشارکت می‌دهد. اگر انتخابات کم سو و کمرنگ و کم‌نشاط شود، استبداد بطور کامل بر جامعه مسلط می‌شود و هر جایی هم که استبداد مسلط شد بزرگترین ضربه را مردم می‌خورند.

وی با تاکید بر این‌که «انتخابات برای این است که نگذاریم فضا امنیتی شود»، اظهار کرد: در علل و عوامل سقوط رژیم شاه بسیاری این موضوعات را مطرح کردند، اما مهم‌ترین علت استبداد بود. استبداد به جایی رسید که شاه فکر می‌کرد که عقل کل است و نیازی به دیگران نیست.

دستیار رییس‌جمهور در ادامه‌ صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: انتخابات سرنوشت‌ساز است و مهم‌ترین علت و بقای دولت و ملت نیز همین مساله است. شاید به همین دلیل بود که امام (ره) اولین اقدام سیاسی خود بعد از سقوط رژیم شاه را انتخابات و رفراندوم انجام داد، در حالی که بسیاری از روشنفکران مخصوصا روشنفکران چپ به ایشان توصیه می‌کردند که انتخابات برای چیست؟ مردم که در بیست و دوم بهمن ماه رایشان را نشان دادند، اما امام (ره) بر این نظر بودند که ملت به انتخابات احتیاج دارد، انتخابات تمرین مردم سالاری و مرکز تربیت انسان‌های آزاده است و ایران باید به این جایگاه برسد.

وی اظهار داشت: در واقع اگر ملت به این جایگاه برسند که قدرت تشیخص داشته باشند برای همیشه بیمه می‌شوند و حتی جنگ هم نمی‌تواند آن‌ها را نابود کند. استبداد دیگر بر نمی‌گردد وقتی که حاکمیت از آن ملت باشد.

وی همچنین اظهار کرد: ما پیشینه طولانی استبدادزدگی را داریم، اما با یک تاخیر تاریخی هم مواجه هستیم که در زمان‌های گذشته مردم شاهان را انتخاب نمی‌کردند. قدرت توسط مردم تعیین نمی‌شد ،‌ بلکه به دلایلی یک قبیله بر سایر قبایل چیره می‌شد و دیگران آن را به ارث می‌بردند گاهی اوقات خوب عمل کرده و گاهی بد عمل می‌کردند. امام (ره) گفته بودند که مردم انقلاب کردند که به شاه نه بگویند، اما باید مردم انتخاب کنند که چه نظامی بعد از شاه باشد.

یونسی همچنین گفت: طی هشت سال اینگونه بود که با شعار عوام فریبانه مملکت را به دست گرفتند و فاجعه به بار آمد، در جامعه ما متاسفانه حزب فراگیر ملی و عاشق ملت و خدمت وجود ندارد و ما فاقد احزاب با کفایت فراگیر هستیم. یا فرصت داده نمی‌شود که چنین احزابی به وجود بیاید و اگر هم فرصت باشد ممکن است به سرعت به سمت تک حزبی گرایش پیدا کند.

وی با اشاره به این‌که «هر دو جریان سیاسی کشور پذیرفته‌اند که باید با هم رقابت کنند»، خاطرنشان کرد: این که جریان اصلاح‌طلبی بیشتر جاذبه دارد به خاطر این است که بیشتر مردم‌گرایانه و مردم سالارانه است و این وجه امتیاز است که مردم هر زمانی فرصت پیدا کنند به این سمت سوق می‌یابند. به شخص نگاه نمی‌نند و عاقلانه عمل می‌کنند.

وی اظهار داشت: از ویژگی‌های ایران ضدیت‌شان با افراط‌گرایی، تنگ نظری، سختگیری، خشونت و علاقه آن‌ها به همراهی و اخلاق است. عامه مردم این‌گونه هستند، چنان‌چه یک جریان سیاسی با مردم همراهی کنند به آن تمایل پیدا می‌کنند.

دستیار رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این پرسش که امروز مردم ایران ثبات می‌خواهند یا تغییر؟ گفت‌: در سال 92 آیا مردم ثبات می خواستند یا تغییر؟ اکنون مردم خواهان کدام یک از این‌ها هستند. نظر بنده این است که در این زمان یعنی سال 96 در ایران مردم خواهان ثبات در سیاست‌ها و برنامه‌های دولت هستند و این ثبات هم خواست ملی است و هم خواست منطقه‌ای؛ یعنی در منطقه ما خاورمیانه و ملحقات آن که در تب و تاب بحران‌های بسیار خطرناکی قرار دارد مردم خواهان ثبات هستند و نیاز منطقه و کشورهای اسلامی به ثبات است.

وی ادامه داد: ایران اسلامی امروز که در این چهار دهه انتخابات و سیاست را تجربه می‌کند در یک مقطع بالاخره دولت از ریل خارج شد و به جاده خاکی افتاد، اما مردم در سال 92 حمایت کردند و دولت را در مسیر طبیعی خودش قرار دادند و همه آن کاری که صورت گرفته است ریل گذاری شده است. یعنی بی عتدالگرایی، افراطگرایی، دروغ پردازی و شیاد بازی‌ها  را مردم تمام کرده‌اند و دولت در مسیر طبیعی و عقلانیت قرار گرفته است که باید حرکت کند.

وی با اشاره به این‌که «کار انتخابات کار سیاسی پر هزینه‌ای است»، گفت‌: نفع این موضوع بیشتر به مردم می‌رسد و ضرر آن برای شخص و هر کسی به جز این انتظار دارد باید راه خودش را تغییر دهد. کار سیاسی در بهترین شرایط ریسک تحمل اعتراض و انتقاد است.

دستیار رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: اگر انتظارات خودمان را واقع‌بینانه کنیم نه ناراحت می‌شویم و نه گله می‌کنیم. گله‌های به جا و توقعات به حق هم نمی‌توانند مانع از این شود که راه درست را تشخیص ندهیم.

وی خطاب به حاضران یادآور شد: موقعی که رقبای شما جرات نمی‌کردند نزدیک ستاد شما بیایند شما ریسک کرده و آمدید. آن زمانی که احتمال پیروزی روحانی زیاد نبود، اما تشخیص شما مهم بود و این تشخیص اکنون به مراتب مهم‌تر است. عقلانیت و اعتدال حاکمیت پیدا کرده است و اگر این شرایط بهم بخورد بدانید که فاجعه‌ای تکرار خواهد شد که آیندگان به ما بگویند شما با دست خود آباد کرده و خراب کردید. معتقدم دولت مستقر در رقابت هیچ رقیبی ندارد و هیچ کسی نمی‌تواند با دولت مستقر رقابت کند. تنها امید رقبا بزرگ کردن کاستی‌هاست و این بزرگ کردن کمبودها آواری بر سر خود رقیب خواهد شد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1396/01/17
بر ای هوش زکاوت شما باید آفرین گفت،واقعا رقیبی ندارد،
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1396/01/17
مردم من یه سوال از شما دارم به نظرتون ایا با وجود این همه قول دادن های روحانی به مردم از قبیل حل شدن موضوعات کشور در ۱۰۰ روز برداشته شدن تحریم ها به طور کامل اشتغالزایی و این حرف های دروغ ایا کسی به روحانی رای میدهد که این اقا میگه رقیبی نداره مگه چیکار کرده که رقیبی نداره
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1396/01/17
من که میدونم توی دلت چه آشوبیه
ازالآن به خودتون روحیه بدید لااقل شکستتون آبرومندترباشه
دولت چهارساله
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1396/01/17
شتردرخواب بیند پنبه دانه...واقعامتاسفم برای اون وزارتی که توهمه کارش بودی.
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1396/01/17
اقای یونسی دنیا را اب برده شما را خواب تو چه دانی که چه برمن شب زنده دار میگدرد؟
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1396/01/17
خوب معلومه من هم اگه به جای یونسی بودم از این بهتر میگفتم چون سواره در غم پیاده نیست اقای یونسی الان قیمت سیب زمینی در این دولت کیلویی 3000تومان است که هرگز سابقه نداشته است کجایی رییسی بگو دقیقا کجایی
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1396/01/17
واقع بین باش اقای یونسی محترم این دولت باکدام عملکردرقیب ندارد
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1396/01/18
اقای یونسی محترم تابحال چه خدمتی به این مردم کرده اند ؟
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1396/01/19
نه دولتش خوب بود متاسفانه نه بضعی ازوزیراش ازجمله وزیر رایاوزیربهداشت پس به همین خیال باش تاروزت شب شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج