پنتاگون جزبیات حمله به سوریه را منتشر کرد
۵۰۸۸۲۳
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
۱۲۵۲۲ 
وزارت دفاع آمریکا، جزئیات حمله موشکی بامداد جمعه به یک پایگاه هوایی در سوریه را که به بهانه حادثه شیمیایی ادلب صورت گرفت، منتشر کرد.
خبرگزاری ایرنا:  وزارت دفاع آمریکا، جزئیات حمله موشکی بامداد جمعه به یک پایگاه هوایی در سوریه را که به بهانه حادثه شیمیایی ادلب صورت گرفت، منتشر کرد.

در بیانیه پنتاگون در این خصوص آمده است: نیروهای آمریکایی حوالی ساعت هشت و چهل دقیقه شب یک حمله موشکی کروز را به پایگاه نیروی هوایی سوریه ترتیب دادند. در این حمله پایگاه «الشعیرات» در فرمانداری حمص هدف قرار گرفت.
 
بیانیه مدعی شده است: حمله موشکی روز پنجشنبه در پاسخ به حمله شیمیایی چهارم آوریل دولت سوریه به شهر «خان شیخون» انجام شد که به کشته شدن صدها تن از مردم بیگناه سوریه از جمله زنان و کودکان منجر شده بود.
 
موتور تبلیغاتی رسانه های غربی در روزهای گذشته این چنین القا کرده که حادثه روز سه شنبه در شهر خان شیخون استان ادلب در پی حمله شیمیایی دولت سوریه صورت گرفته است. این در شرایطی است که مقام های سوری و روسی تاکید دارند که انفجار انبار مهمات شیمیایی عامل این حادثه بوده است.
 
در ادامه بیانیه پنتاگون درباره جزئیات حمله موشکی شامگاه پنجشنبه آمده است: این عملیات با استفاده از موشک های زمینی تاماهاک صورت گرفت که از ناوشکن های «یو.اس.اس پورتر» و «یو.اس.اس راس» مستقر در دریای مدیترانه شرقی شلیک شده بود.
 
در مجموع 59 موشک، جنگنده ها و آشیانه آنها، ذخایر نفتی و لجستیکی، زاغه های مهمات، رادارها و سامانه های دفاع موشکی را هدف قرار دادند.
 
پنتاگون با ادعای اینکه آمریکا اقداماتی را برای به حداقل رساندن تلفات انسانی اتخاذ کرده است، می افزاید: نیروهای روسی پیش از حمله به این پایگاه سوری اطلاعات لازم را کسب کرده بودند.
 
این بیانیه در ادامه می آورد: ما در حال بررسی نتایج حاصل از این حمله هستیم.
 
پنتاگون همچنین مدعی شده که این پایگاه محل انبار و ذخیره سلاح های شیمیایی بوده است.
 
حمله موشکی آمریکا در شرایطی صورت گرفت که اعضای شورای امنیت سازمان ملل چند ساعت پیش برای رای گیری در خصوص قطعنامه های پیشنهاد شده برای حادثه شیمیایی سه شنبه تشکیل جلسه داده بودند. این نشست بدون نتیجه مشخصی پایان یافت.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1396/01/18
انفجار انبار مواد شیمیایی چگونه است که فقط روی سر کودکان و زنان بیگناه اتفاق میفتد .لعنت خدا بر عاملین این حمله
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1396/01/18
امریکا با این کار گور خود را کنده است ،این اقدام ممکن است جنگ جهانی سوم را اغاز کند
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1396/01/18
بدون نام ۹/۱۴ احسنت ودرست گفتین هزاران لعنت برای کسانی که این فاجعه انسانی رورقم زدن امیدوارم ریشه ی ظلم برچیده بشه
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1396/01/18
آمریکا دروغگو ومکارهست وادعای آمریکا دروغ است .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج