تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه کره شمالی
۵۰۸۸۴۹
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
۴۸۳۴ 
اتحادیه اروپا به دلیل آزمایش‌های موشکی و اتمی کره شمالی، تحریم‌های خود را علیه این کشور، تشدید کرده است.
خبرگزاری ایسنا: اتحادیه اروپا به دلیل آزمایش‌های موشکی و اتمی کره شمالی، تحریم‌های خود را علیه این کشور، تشدید کرده است.

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد، این تحریم‌های جدید علیه صنعت هوا-فضا و سرویس‌های مرتبط و همچنین صنایع فلزی کره شمالی و صنعت کامپیوتر، معدن، شیمیایی و تصفیه خانه‌های این کشور اعمال شده است.  

اتحادیه اروپا در اواخر سال 2006 و برای نخستین بار دست به تحریم‌هایی علیه کره شمالی زد و از آن زمان تاکنون به دلیل تداوم فعالیت‌های اتمی و موشکی کره شمالی این تحریم‌ها را افزایش داده و تمدید کرده است.

این اتحادیه همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد، این اقدامات تنبیهی جدید در واکنش به فعالیت‌های موشکی جدید کره شمالی است چون این اقدامات از سوی پیونگ یانگ یک تهدید جدی برای کل منطقه است.

اتحادیه اروپا همچنین چهار شخص حقیقی را در فهرست سیاه خود قرار داده و دارایی‌های آنها را بلوکه کرده و ممنوعیت سفر برای آنها در نظر گرفته است چون این افراد با رهبری کره شمالی و برنامه تسلیحاتی این کشور در ارتباط هستند.

کره شمالی مکررا آزمایش‌هایی را برای ارتقای سطح برنامه‌های موشکی و اتمی خود انجام می‌دهد و در دو سال گذشته این اقدامات تشدید شده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج