مکزیک: آمریکا به انتخابات ما احترام بگذارد
۵۰۹۰۰۰
۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳
۱۴۱۸۳ 
در پی اظهارات مقامات آمریکا درباره انتخابات ریاست جمهوری مکزیک در سال 2018، وزیر امور خارجه این کشور از مقامات آمریکایی خواست تا نسبت به انتخابات ریاست جمهوری مکزیک احترام بگذارند.
خبرگزاری ایسنا: در پی اظهارات مقامات آمریکا درباره انتخابات ریاست جمهوری مکزیک در سال 2018، وزیر امور خارجه این کشور از مقامات آمریکایی خواست تا نسبت به انتخابات ریاست جمهوری مکزیک احترام بگذارند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، چند روز گذشته جان کلی، وزیر امنیت داخلی آمریکا در کمیته سنا این کشور گفت: به قدرت رسیدن یک رئیس‌جمهور ضد آمریکا و چپ گرا در مکزیک برای آمریکا خوب نخواهد بود.

وی ادامه داد: چنین اتفاقی نه برای آمریکا و نه برای مکزیک خوب است.

در پی این اظهارات لوئیس ویدگارای، وزیر امور خارجه مکزیک در کنفرانسی خبری با اشاره به اظهارات کلی گفت: من به کلی در لحنی اعتراض آمیز و آشکارا بیان کردم که تصمیمات انتخاباتی تنها توسط مردم مکزیک اتخاذ می‌شود. آنچه که ما از آمریکا انتظار داریم این است که این کشور به روند انتخاباتی مکزیک احترام بگذارد.

در همین راستا لوپز اوبرادور، کاندیدای چپ گرای پیشتاز مکزیک با رد اتهامات مبنی بر اینکه وی دارای رویکرد ضد آمریکایی است، گفت: روابط ما با آمریکا براساس دوستی و همکاری خواهد بود اما ما یک کشور آزاد هستیم.

اوبرادور کاندیدای جناح چپ گرای "جنبش پیشرو" است.

ویدگارای هم‌چنین با بیان تمایل مکزیک برای انجام مذاکرات دوباره درباره توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی گفت: مکزیک ترجیح می‌دهد که این مذاکرات امسال به نتیجه برسد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج