دردسر اول برگزاری جام 48 تیمی
۵۰۹۱۶۶
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۱
۴۴۲۳ 
بعد از این‌که رئیس ایتالیایی فیفا از احتمال برگزاری جام‌جهانی درچند کشور خبر داد، کشورهای مطرح آمریکای شمالی در اولین اقدام برای میزبانی مشترک دست به کار شده‌اند.
روزنامه شهروند: بعد از این‌که رئیس ایتالیایی فیفا از احتمال برگزاری جام‌جهانی درچند کشور خبر داد، کشورهای مطرح آمریکای شمالی در اولین اقدام برای میزبانی مشترک دست به کار شده‌اند.
 
جام‌جهانی ٢٠٢٦ در چند کشور
 
چندی پیش بود که بعد از قطعی‌شدن برگزاری جام‌جهانی ٢٠٢٦ با ٤٨ تیم، رئیس فیفا از احتمال قریب‌الوقوع برگزاری این دوره از رقابت‌ها درچند کشور خبر داد. با توجه به این مسأله به نظر می‌رسد میزبان جام‌جهانی ٢٠٢٦ که حدود ٣‌سال دیگر در ماه می‌ سال ٢٠٢٠ مشخص می‌شود، یک کشور نخواهد بود و کاندیدای هر قاره باید با یکدیگر برای شرکت‌کردن در این رقابت، متحد شوند. پروسه ثبت‌نام کاندیدای میزبان‌های جام‌جهانی ٢٠٢٦ از ماه ژوئن‌ سال‌جاری میلادی آغاز می‌شود و درطول کمتر از ٣‌سال و با بررسی شرایط کشورهای مختلف درنهایت میزبان نهایی قبل از جام‌جهانی ٢٠٢٢ قطر معرفی خواهد شد.
 
کونکاکاف، نخستین کاندیدای مشترک
 
درحالی که هنوز چند ماه تا شروع ثبت‌نام از کاندیدای میزبانی جام‌جهانی ٢٠٢٦ باقی مانده، طبق گزارشی که روزنامه گاردین انگلیس منتشر کرده، ٣ کشور آمریکا، مکزیک و کانادا از منطقه کونکاکاف درخواست میزبانی مشترک جام‌جهانی را ارایه کرده‌اند. براساس این گزارش، این ٣ کشور درحال مذاکره با یکدیگر برای این میزبانی مشترک هستند و احتمالا تا پیش از پایان‌ سال‌جاری (٢٠١٧) میزبانی مشترک خود برای جام‌جهانی ٢٠٢٦ را که قرار است برای اولین‌بار با حضور ٤٨ تیم برگزار شود، اعلام کنند.
 
کدام کشورها جلو می‌آیند؟
 
آخرین‌باری که جام‌جهانی فوتبال در قاره آمریکای شمالی برگزار شد،‌ سال ١٩٩٤ بود که آمریکا به تنهایی میزبانی جام‌جهانی را برعهده داشت. حالا آمریکایی‌ها که برای میزبانی المپیک در‌سال ٢٠٢٤ نیز پا پیش گذاشته‌اند، امیدوار هستند تا میزبانی این رویداد بزرگ را بار دیگر کسب کنند. البته بدون‌شک کشورهای دیگری هم تا زمان شروع ثبت‌نام از کاندیداهای میزبانی جام‌جهانی ٢٠٢٦ درخواست میزبانی خود را ارایه می‌دهند اما به نظر می‌رسد برگزاری جام‌جهانی با ٤٨ تیم شرایط را برای میزبانی از این مسابقات پیچیده کرده است. باید چند کشور از یک قاره که با یکدیگر همسایه هستند، در ابتدا با یکدیگر به توافق برسند و سپس درخواست خود را به‌طور واضح به فیفا ارایه کنند. در این میان آسیا کمترین شانس را خواهد داشت چون جام‌جهانی ٢٠٢٢ در قطر برگزار می‌شود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1396/01/19
به اون خبرنگار بی سواد بگید که رییس فیفا پرتقالی هست.

خدایا ما رو از شر هرچه بی سواد قلم به دسته آزاد کن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج