مورینیو: تیم من فقط بدشانس است
۵۰۹۳۰۸
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
۲۲۴۹ 
آقای خاص یک بار دیگر اعتراف کرد از تصمیم منچستریونایتد برای فروش خاویر هرناندس افسوس می‌خورد و گفت اگر این مهاجم مکزیکی را در اختیار داشت، وضع تیمش در این فصل بهتر بود.
خبرگزاری تسنیم: باشگاه منچستریونایتد ماه آگوست سال 2015 به صلاحدید لوئیز فن‌خال تصمیم به فروش چیچاریتو گرفت، مهاجمی که از زمان انتقال 7.3 میلیون پوندی‌اش به بایر لورکوزن اوج گرفته و توجه بسیاری از مربیان از جمله ژوزه مورینیو را جلب کرده است.

مورینیو با تأکید به اینکه اگر او بود هرگز با فروش بازیکنانی مانند هرناندس 28 ساله، دنی ولبک و آنخل دی‌‌ماریا (تمام بازیکنانی که در دوران مربیگری فن‌خال از اولدترافورد خارج شدند) موافقت نمی‌کرد، اعتراف کرد که تیمش به یک «قاتل» حرفه‌ای مانند چیچاریتو نیاز دارد.

آقای خاص اظهار داشت: ما بازیکنان خوبی داریم، بازیکنانی که خلاق هستند و می‌تواند موقعیت بسازند اما آنها جزو آن دسته از بازیکنانی که ذاتاً قاتل هستند، محسوب نمی‌شوند. من یک مثال ساده می‌زنم. با شیوه‌ای که ما در اولدترافورد بازی می‌کنیم، با شیوه‌ای که بر حریف مسلط می‌شویم و با شیوه‌ای که در محوطه جریمه بازی می‌کنیم، تصور می‌کنم که اگر بازیکنانی مانند چیچاریتو در تیم‌مان بود، به راحتی می‌توانست 20 گل بزند. حتی اگر در 10، 20 دقیقه پایانی از روی نیمکت به میدان می‌رفت هم می‌توانست 20 گل بزند. او بازیکنی که است که معمولاً توپ‌ها به او می‌رسند، ریباند‌ها اطراف او رخ می‌دهند و او هم از آن ریباند‌ها برای گلزنی استفاده می‌کند. وقتی هم که دروازه‌بان توپ را مهار می‌کند او آنجاست تا ضربه دوم را بزند، «بوم» و گل. سانتری صورت می‌گیرد، او اول از همه منتظر فرود توپ، زدن ضربه سر و گلزنی است.

مورینیو ادامه داد: من فکر می‌کنم که تعداد گل‌های زلاتان در این فصل برای ما (27) آماری است که همه مهاجمان باید به ثبت برسانند. من فکر می‌کنم که دیگران، فقط در مورد مهاجمان حرف نمی‌زنم، بلکه درباره تمام بازیکنان هجومی که آزادی عمل دارند صحبت می‌کنم، باید همیشه به یک آمار مشخصی از گلزنی برسند که وقتی با هم جمع شود، پیروزی‌های زیادی را برای تیم‌ به ارمغان بیاورد، اما هیچ کسی هنوز به آن سطح نرسیده است.

بعد از زلاتان، دومین گلزن برتری این فصل منچستریونایتد خوان ماتای اسپانیایی است که در تمام رقابت‌های این فصل 10 گل زده است. پل پوگبای 7 گله سوم است و پس از او مارکوس راشفورد، آنتونی مارسیال  و وین رونی هم مجموعاً 19 گل زده‌اند. مورینیو از نحوه توزیع گل‌ها میان بازیکنانش ابراز نارضایتی کرد و البته بدشانسی را هم در این وضعیت دخیل دانست.

وی عنوان کرد: فکر می‌کنم، مثلاً اگر بازیکنی مانند پوگبا را در نظر بگیرید، تعداد ضرباتی که او به تیر دروازه زده است به حدی رسیده باشد که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود (11 ضربه به تیر). اگر تیر نبود، او گل‌های حیرت‌آوری می‌توانست بزند. یادم است چند ضربه کاشته او به تیر دروازه خورد که می‌توانستند به گل‌های زیبایی تبدیل شوند. مشکل تیم ما به هیچ عنوان پایین بودن کیفیت بازی‌ آن نیست. مشکل ما بدشانسی است. مقابل منچستریونایتد در اولدترافورد دروازه‌بان‌های زیادی پدیده می‌شوند و به همین دلیل فکر می‌کنم که آنها را باید تحسین کرد. ضمناً ما تعدادی بازیکن داریم که واقعاً عاشق گلزنی نیستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج