تعطیلی مهدکودک به علت بدرفتاری با پسر 3 ساله
۵۰۹۳۴۲
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
۴۷۵۶ 
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از رای کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی بهزیستی استان تهران مبنی بر تعطیلی موقت مهد کودک متخلف در جریان بدرفتاری با کودک سه ساله خبر داد.
خبرگزاری ایرنا: معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از رای کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی بهزیستی استان تهران مبنی بر تعطیلی موقت مهد کودک متخلف در جریان بدرفتاری با کودک سه ساله خبر داد.
 
 پسربچه سه ساله ای آذرماه سال گذشته در یکی از مهدهای کودک تهران بر اثر رفتار خشن مربی کارآموز دچار شکستگی استخوان ترقوه شد، حادثه‌ای که پرونده آن در بهزیستی به عنوان کودک آزاری مورد پیگیری قرار گرفت.
 
احمد خاکی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی بهزیستی استان تهران، گفت: در جلسه اضطراری این کمیسیون ، موضوع بدرفتاری با کودک سه ساله در یکی از مهدهای کودک شهر تهران در دستور کار قرار گرفت که در این کمیسیون پس از بحث و بررسی کارشناسی و مشاهده مستندات مربوطه و با توجه به شکایت صورت گرفته از مهد، نزد مراجع قضایی و تا صدور رأی و تصمیم‌گیری نهایی، رأی به تعطیلی موقت این مهد کودک متخلف ، صادر شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در بررسی‌های اولیه در زمان وقوع این اتفاق مشخص شد که مهد به صورت غیر قانونی از مربی کارآموز استفاده کرده است که در همان زمان وقوع حادثه نیز ، این فرد از مهد یاد شده اخراج شد.
 
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران تصریح کرد: با توجه به تخلف صورت گرفته و عدم نظارت دقیق مسئول فنی بر امور این مهد، همچنین کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی نسبت به ابطال پروانه مسئول فنی این مرکز، رای صادر کرد.
 
خاکی اضافه کرد: مصوبه کمیسیون نظارت در خصوص این مهد کودک متخلف از روز چهارشنبه مورخ 16 فروردین ماه جاری اجرایی شده است.
 
وی ادامه داد: با توجه به تعطیلی این مرکز با هماهنگی صورت گرفته دیگر کودکان حاضر در این مهد توسط بهزیستی شهرستان تهران در سایر مهد کودک‌های اطراف آن مهد ساماندهی می‌شوند.
 
وی با تأکید بر رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی توسط مهدهای کودک، خاطر نشان کرد: به خانواده‌ها اطمینان می‌دهیم که در صورت وقوع چنین حوادثی، برخوردی قاطع طبق ضوابط خواهیم داشت و والدین می‌توانند هرگونه شکایت خود را از مهدهای کودک به سامانه پیامکی 3000012333 جهت بررسی و پیگیری اعلام کنند.
 
در مجموع 17 هزار مهدکودک در کشور فعالیت دارد که تقریبا هشت هزار باب از این مهدها، مهدکودک شهری است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1396/01/19
چه عجب یه حرکتی زدند......
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1396/01/19
اگر یک مسولی در یک کشور اشتباهی کرد باید درب آن کشور را بست و تعطیلکرد؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج