شکست مقاومت 55 دلاری قیمت نفت
۵۰۹۳۵۵
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
۲۶۱۱ 
قیمت نفت که در هفته های اخیر به دنبال افزایش دکل های حفاری آمریکا و همچنین رشد ارزش دلار در بازار های جهانی نتوانسته بود مقاومت 55 دلاری را بشکند،‌ به دنبال حمله آمریکا به سوریه،‌ با افزایش دو درصدی قیمت به بالای 55 دلار در هر بشکه رسید.
خبرگزاری آنا: قیمت نفت که در هفته های اخیر به دنبال افزایش دکل های حفاری آمریکا و همچنین رشد ارزش دلار در بازار های جهانی نتوانسته بود مقاومت 55 دلاری را بشکند،‌ به دنبال حمله آمریکا به سوریه،‌ با افزایش دو درصدی قیمت به بالای 55 دلار در هر بشکه رسید.
 
 آخرین روز معاملات نفت خام در هفته جاری، به دلیل همزمانی با حمله آمریکا به سوریه با افزایش قیمت همراه بود و قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی رشد کرد.
 
بر همین اساس قیمت نفت برنت در پایان معاملات دیروز با 37 سنت افزایش به 55.26 دلار در هر بشکه رسید.
 
نفت سبک آمریکا نیز 62 سنت رشد را ثبت کرد تا هر بشکه از این نفت 52.39 دلار معامله شود.
 
این در شرایطی است که رشد ارزش دلار در بازارهای جهانی مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت در پایان معاملات هفته شد.
 
یکی دیگر از عواملی که رشد قیمت نفت را با وجود تنش نظامی متوقف کرد، افزایش ذخیره سازی نفت خام آمریکا است.
 
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در آخرین گزارش خود اعلام کرده است: حجم ذخیره سازی نفت در این کشور تا پایان ماه سال گذشته با ثبت یک رکورد جدید به رقم بی سابقه 535.5 میلیون بشکه رسیده و در هفته پایان مارس هم حدود 1.5 میلیون بشکه به این حجم ذخیره نفت افزوده شده است.
 
افزایش دکل های حفاری برای نفت های غیر متعارف نیز از دیگر عواملی است که رشد قیمت نفت را کند کرده است. افزایش این دکل ها،‌نگرانی ها را در خصوص بر هم خوردن عرضه و تقاضای نفت بیشتر کرده است.
 
با این حال پایبندی نسبی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید یکی از عواملی بود که ساز افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی را کوک کرد و امیدواری به تمدید این توافق نیز می تواند قیمت نفت را در کانال 50 تا 60 دلاری نگه دارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج