سرگذشت عجیب یک نسخه از «جنایت و مکافات»
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۵۰۹۴۰۶
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
۳۴۵۴
یک زن اولین ‌نسخه‌ ترجمه انگلیسی‌زبان رمان «جنایت و مکافات» نوشته «فئودور داستایوفسکی» را ۱۴ پوند خرید و ۱۳ هزار و ۵۰۰ پوند فروخت.
خبرگزاری ایسنا: یک زن اولین ‌نسخه‌ ترجمه انگلیسی‌زبان رمان «جنایت و مکافات» نوشته «فئودور داستایوفسکی» را ۱۴ پوند خرید و ۱۳ هزار و ۵۰۰ پوند فروخت.

 «گاردین» نوشت: اولین نسخه انگلیسی‌زبان «جنایت و مکافات» شاهکار کلاسیک «داستایوفسکی» که توسط یک زن به قیمت ۱۴ پوند خریداری شده بود، به قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ پوند در یک حراجی به فروش رسید.
 
سرگذشت عجیب یک نسخه از «جنایت و مکافات»

این کتاب با جلدی آبی‌رنگ در سال ۱۸۸۶ از سوی انتشارات «ویزتلی» لندن منتشر شده است. زنی که رمان این نویسنده بزرگ روس را در حراجی عرضه کرده، آن را به عنوانی کتابی دست دوم به قیمت ۱۴ پوند خریده بود. او جعبه‌ای را که حاوی تعدادی کتاب دست دوم بود، بدون این‌که از محتوای دقیق آن خبر داشته باشد خرید و بعدا متوجه شد یکی از این کتاب‌ها، ‌اثری کمیاب است و ممکن است بتواند در حراجی‌های آنلاین آن را به قیمتی گزاف بفروشد.

این زن که می‌خواست نامش فاش نشود، با یک حراجی تماس می‌گیرد و به گفته خودش وقتی جواب ایمیلش می‌آید، از شوک روی صندلی می‌افتد. در جواب ایمیل او نوشته شده بود که از این چاپ «جنایت و مکافات»، کمتر از ۱۰ نسخه در کل دنیا موجود است.

از سال ۱۹۹۱ تاکنون هیچ نسخه اولی از رمان «داستایوفسکی» در حراجی‌های جهان عرضه نشده است. آخرین‌بار دو نسخه که شش ماه پس از انتشار این نسخه لندنی در آمریکا به چاپ رسیده بودند،‌ به حراج گذاشته و به قیمت ۹۵۰۰ و ۲۶۰۰ پوند خریداری شدند. گفته می‌شود ارزش اولین نسخه روسی‌زبان رمان «جنایت و مکافات» ۲۰ هزار پوند ارزش دارد.

رمان «جنایت و مکافات» داستان دانشجویی به نام «راسکولنیکُف» را روایت می‌کند که به خاطر اصول مرتکب قتل می‌شود. بنا بر انگیزه‌های پیچیده‌ای که حتی خود او از تحلیل‌شان عاجز است، زن رباخواری را همراه با خواهرش که غیرمنتظره به هنگام وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شوند، می‌کشد و پس از قتل، خود را ناتوان از خرج کردن پول و جواهراتی که برداشته، می‌بیند و آن‌ها را پنهان می‌کند. بعد از چند روز بیماری و بستری شدن در خانه، «راسکولنیکف» این تصور را دارد که همه به او مظنون هستند و با این افکار کارش به جنون می‌رسد...

«فئودور میخاییلوویچ داستایوفسکی» نوامبر ۱۸۲۱ در روسیه به دنیا آمد. زمستان سال ۱۸۴۵ رمان کوتاه «مردم فقیر» را نوشت و از رهگذر آن با محافل نویسندگان بزرگ روس آشنا شد. این نویسنده در سال ۱۸۴۹ به اتهام براندازی، دستگیر و به اعدام محکوم شد، اما از مرگ جان سالم به در برد.

وی پس از چهار سال حبس با بیماری صرع که تا پایان عمر او را رها نکرد، آرام آرام به زندگی بازگشت تا در ادامه‌ زندگی‌اش، شاهکارهای «جنایت و مکافات«، «ابله»، «برادران کارامازوف»، «جن‌زدگان»، «قمارباز» و آثار متعدد دیگری را خلق کند. آثار این نویسنده‌ بزرگ تاکنون چندین‌بار از سوی مترجمان متعدد به فارسی برگردانده شده و بارها مورد اقتباس سینمایی، تلویزیونی و نمایشی قرار گرفته است. «داستایوفسکی» نهم فوریه‌ سال ۱۸۸۱ از دنیا رفت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران باغ بهشت _فوتر