ترامپ با 5 خطر روبروست
۵۰۹۴۸۰
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
۷۲۷۰ 
تحلیلگران تاکید دارند، ترامپ با حمله هوایی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه با پنج خطر اصلی سیاسی روبه رو است.
خبرگزاری تسنیم: تحلیلگران تاکید دارند، ترامپ با حمله هوایی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه با پنج خطر اصلی سیاسی روبه رو است.

به گزارش رای الیوم، تحلیلگران تاکید دارند، ترامپ با حمله هوایی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه با پنج خطر اصلی سیاسی روبه رو است.

اولین مورد آن همان است که شبکه سی ان ان تحت عنوان « لجاجت» به آن اشاره کرده است به این معنی که احتمال دارد، حملات با حمایت بازیگران اصلی غرب از جمله ترکیه و برخی کشورهای منطقه ای صورت بگیرد اما وحدت و هیجان این بازیگران چیزی است که در طول 6 سال جنگ سوریه کمتر دیده شده است.

خطر دوم اینکه شلیک 59 موشک تام هاوک کروز چیز زیادی را تغییر نخواهد داد زیرا بشار اسد اگر چه همواره واکنش نشان می دهد اما واکنش او موشکی و حمله مستقیم به ارتش آمریکا در منطقه نیست بلکه چه بسا این واکنش شامل حمله حامیان سوریه به اهداف آمریکایی در محلی نزدیک سوریه باشد.

ادعای آمریکا و برخی دیگر از کشورها مبنی بر اینکه سوریه عامل حمله شیمیایی به خان شیخون در ادلب بود، می تواند موجب اتخاذ تصمیمات بد دیگری شود که در این صورت واکنش روسیه را در پی خواهد داشت و این خطر سوم است .

همچنین چه بسا واکنش روسیه نظامی نبوده و یا در سوریه انجام نشود اما ولادیمیر پوتین در حمله به دشمن خود به شیوه های مختلف ابتکار زیادی دارد و در این مورد باید آنچه در لیبی و اوکراین رخ داد، به یاد داشته باشیم.

خطر چهارم نیز ادامه نفرین جنگ سوریه و خطرهای جانبی آن است و باید توجه داشت که جنگ سوریه بیشتر یک جنگ نیابتی بود و بر این اساس همواره در زمانی که طرف اصلی جنگ چه بسا تسلیم شود، یک گروه جدید خارجی آماده ورود به صحنه و دفاع از یکی از دو طرف جنگ است.

در این مورد نیز نظام حاکم سوریه از حمایت حزب الله، ایران، عراق و روسیه برخوردار بود و در مقابل مخالفان سوری نیز حمایت ترکیه و غرب و برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس برخوردار بودند.

خطر پنجم حضور بازیگر دیگر در این میدان در هم تنیده است.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1396/01/19
سوریه هم پیمانانی چون ایران وروسیه دارد بنبابراین آمریکاوترکیه وکشور های غربی وعربستان هیچ غلتی نمی تونن بکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج