روحانی هنوز تصمیم قطعی برای کاندیداتوری نگرفته
۵۰۹۵۱۵
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
۵۷۱۹ 
مشاور رئیس‌جمهور گفت: آقای روحانی فعلا تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات نگرفته و رسماً چیزی اعلام نکرده‌ است.
خبرگزاری تسنیم: محمد علی نجفی مشاور رئیس جمهور، در پاسخ به این سوال که آیا آقای روحانی تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات گرفته است و در کنار ایشان فرد دیگری نیز برای این دور از انتخابات کاندیدا خواهد شد، گفت: آقای روحانی فعلا تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات نگرفته و رسماً چیزی اعلام  نکرده‌ است.

وی افزود: با فرض کاندیداتوری آقای رئیس‌جمهور، ایشان در صورت کاندیداتوری حتماً انتخاب(پیروز) خواهند شد.

مشاور رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که وضعیت آقای روحانی در برابر رقبا را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت:‌ پیش‌بینی من این است که هر کسی به عنوان رقیب در انتخابات شرکت کند و درصورتی که دکتر روحانی هم ثبت‌نام کند و کاندیدا شود، آقای روحانی پیروز می‌شوند.

نجفی در پاسخ به این سوال که استدلال شما برای پیروزی روحانی نظرسنجی‌هایی است که از سوی دولت صورت گرفته؟ گفت:‌ خیر؛ ارگان‌های مختلفی نظرسنجی کردند و نتایج نظرسنجی‌ها نیز همین را می‌گوید و شانس آقای روحانی بیشتر است.

به گزارش تسنیم، روحانی خود تاکنون رسماً اعلام نکرده است که برای انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم شرکت خواهد کرد یا خیر اما برخی نزدیکان او از جمله حسینعلی امیری معاون پارلمانی، 8 اسفند  قبل از تعطیلات نوروز گفته بود که آقای روحانی در چند هفته اخیر به این نتیجه رسیده که قطعاً در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کند.

با این حال نجفی چهارشنبه هفته گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت نظر دیگری عنوان کرده و می‌گوید رئیس‌جمهور تا این لحظه (چهارشنبه هفته) گذشته تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات نگرفته است.

برخی از نظرسنجی‌ها صورت گرفته نیز از رای منفی بالا (حدود 38 درصدی) روحانی خبر می‌دهند. برخی کارشناسان می‌گویند کاندیداتوری روحانی تقریباً قطعی است، ولی اگر احیاناً تردیدی نیز در این زمینه به وجود آمده باشد در پی افزایش چشم‌گیر آرای منفی او در نظرسنجی‌هاست.

رای منفی به آرایی گفته می‌شود که مخاطب در نظرسنجی‌ها تاکید می‌کند فارغ از اینکه چه گزینه‌ای را بر خواهد گزید، قطعاً به یک فرد رای نخواهد داد. رای منفی در شرایطی که هنوز رقابت‌های انتخاباتی داغ نشده، یکی از مهمترین فاکتورها برای ارزیابی اقبال نامزدها محسوب می‌‌شود.
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1396/01/19
حتما باید بشه وبفهمه که مردم دیگه قبولش ندارن وبهش رای نمیدن،میترسه
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1396/01/19
بهتره که کاندید نشوید.خیلی راحت به مردم بگویید من نمی توانم و بروید این آخر عمری عبادت کنید.واستغفار
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1396/01/19
اقای نجفی لطغا هرجور هست اقای روحانی را متقاعد کنید کاندید شود اخر او کاری کرد کارستان کاری کرد که هیچ کس به ۴۵ هزارتومان یارانه احتیاج نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1396/01/19
به همین خیال باش
مطمئن باشیدکه شمااولین کابینه چهارساله خواهیدشد

خداحافظ روحانی
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1396/01/19
کی از کی نظر سنجی کردن پس چرا از من نپرسیدن
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1396/01/19
درصحنه بودن دکتر روحانی عزیز یعنی اعلام کاندیداتوری روحانی مثل بعضی ها هوچی نیست روحانی مرد آبرومندیست
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1396/01/19
چه بیاد چه نیاد، رأی من آقای روحانی است.
زیرا من فراموش نکرده ام تورم ۵۰ درصدی، رشد اقتصادی منفی، آن همه اختلاس، دروغگویی و فصل ۷ منشور شورای امنیت را که گوشه ای از ارمغان دولتهای بیسواد تندرو برای کشورم بوده.
آری حسن جان، نیایی هم به تو رأی میدهم.
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1396/01/19
توهم زدی گلم روحانی اگه رای بیاره من میرم کارتون خواب میشم
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1396/01/19
بیادخودشومحک کنه که بعدامامزاده نشه.فقط بیادوببینه چقدررای داره....زیرده تا.
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1396/01/20
والا این چهار سال ومردیم زنده شدیم دیگه طاقت چهار سال دیگه رو نداریم ملت تورو امام حسین به قشر ضعیف وکارگر رحم کنین روحانی باید به تاریخ شوم بپیونده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج