ایران دومین کشور افسرده نیست
۵۰۹۵۱۶
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
۷۳۸۱ 
مدیر گروه بهداشت دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان با اشاره به اینکه نخستین نشانه افسردگی کاهش میل جنسی است عنوان دومین کشور افسرده به نام ایران را کاملا رد کرد و گفت: یکی از عوامل مهم استرس و در ایران افزایش قیمت‌ها بدون اطلاع به مردم است.
خبرگزاری تسنیم: مدیر گروه بهداشت دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان با اشاره به اینکه نخستین نشانه افسردگی کاهش میل جنسی است عنوان دومین کشور افسرده به نام ایران را کاملا رد کرد و گفت: یکی از عوامل مهم استرس و در ایران افزایش قیمت‌ها بدون اطلاع به مردم است.

علی‌اصغر اصغرنژاد در نشست خبری به مناسبت روز جهانی 18 فروردین که سازمان بهداشت جهانی آن را با محور افسردگی و با شعار «بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم» نامگذاری کرده است، اظهار داشت: افسردگی در تمام آدم‌ها رخ می‌دهد و این افسردگی می‌تواند عملکرد آدم‌ها را مختل کند. مثلا یک مادر افسرده نمی‌تواند وظایف خود را در خانه انجام دهد و کسی هم که نتواند از خود مراقبت کند و افسرده شود حال اطرافیان خود را نیز به هم خواهد زد و به نوعی یک آلودگی از منظر روانپزشکی ایجاد می‌کند که نمونه‌های بارز آن را در کارتن‌خواب‌ها می‌توان مشاهده کرد.

وی به روش‌های نامناسب در زمینه آرامش‌بخشیدن به افراد افسرده گریزی زد و گفت: استفاده از الکل، روابط زناشویی غیرشرعی از راه‌های نامناسب آرام‌کردن افراد افسرده است و قسمت اعظمی از ناسازگاری‌های خانواده‌ها نیز به این دلیل است که حال یک نفر در خانه خوب نیست و این حالت افسردگی را به دیگر اعضای خانواده تعمیم می‌دهد زیرا اکثر افراد فکر می‌کنند رفتارشان موجه است و دیگران مقصر هستند.

* اولین نشانه افسردگی کاهش میل جنسی است

مدیر گروه بهداشت دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان با تشریح عوامل و نشانه‌های متعدد افسردگی گفت: ولی اولین نشانه افسردگی کاهش میل جنسی است از آن طرف نیز اولین نشانه برطرف شدن افسردگی افزایش میل جنسی است.

* ایران دومین کشور افسرده دنیا نیست


اصغرنژاد در ادامه با گریزی نسبت به برخی خبرها درباره اینکه ایران دومین کشوره افسرده دنیا است، پاسخ داد: این مسئله به هیچ عنوان براساس مراجع و داده‌های ما صحیح نیست البته شاید آنچنان هم کشور شادی نباشیم ولی اینکه دومین کشور افسرده باشیم اصلا صحیح نیست.

وی افزود: بنابراین همه افراد دچار افسردگی برای کاهش این عارضه از ظرفیت‌های خود استفاده کنند، مثلا شاید از آسمان بخواهد بلاهای زیادی سراغ آدم‌ها بیاید، مهم این است که افراد بدانند چطور در زمینه سلامت روان از خود مراقبت و پیشگیری کنند زیرا مشکلات و متعاقب آن افسردگی همیشه و در تمام دنیا وجود دارد و نمی‌توان مطلقا صفر شود.

* طلاق یک راه‌حل است حتی مفید

مدیر گروه بهداشت دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان در زمینه مسئله طلاق نیز توضیح داد: طلاق یک راه‌حل است و باید در این زمینه به افرادی که طلاق می‌گیرند این مشاوره داده شود که احساس ایمنی کنند زیرا متاسفانه مثلا زنی که طلاق می‌گیرد دچار محدودیت‌های بسیاری می‌شود. به طور مثال ارتباطش باید با مردهای همسردار دارای ملاحظاتی باشد و یا اینکه زنان فامیل نسبت به رفتار همسرانشان با زنان مطلقه حساس می‌شوند و یا برای هرگونه رفتار با مردان باید به همسایگان و مردم توضیح دهند و مشکلات زیادی برای زنان مطلقه ایجاد می‌شود به خاطر همین است که زنان در صورت انجام قتل بیشتر شوهر خود را می‌کشند، دلیل آن نیز در بیشتر موارد طلاق است.

* قیمت‌ها را گران می‌کنید به مردم اطلاع دهید تا استرس نگیرند

اصغرنژاد در ادامه به یکی از عوامل مهم استرس و متعاقب آن افسردگی در کشور گریزی زد و گفت: به هر حال مباحث اقتصادی در مواقعی چاره‌ای جز افزایش قیمت‌ها نیست ولی درخواست ما روانپزشکان از مسئولان کشور این است که اگر قیمتی افزایش یابد قبل از آن مردم را برای این افزایش قیمت آماده کنند. زیرا پدیده افزایش قیمت‌ها همیشه در کشور ما با بی‌اطلاعی و متعاقب آن استرس و در ادامه افسردگی مردم را در بر دارد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1396/01/19
البته که دومین نیست......اشتباه شده...اولین کشور افسرده جهان = ایران
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1396/01/19
همه میدونن دومین نیست...
توو رتبه اول شک نکنید
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1396/01/19
مگه شما تو خونه مایین که میل جنسیمونو تشخیص میدین میل جنسی غریزیه حتی پیرمردا هم دارن شما یه سر تو متن اینستا افراد برو همه اکثرا از خدا مرگ خواستن بیکاری . تورم . نبود محیط شاد نداشتن تفریح وسرگرمی حتی امار طلاق نشانگر افسردگی شدیده شاید از کره شمالی که علف میخورن یا سودان جنوبی شادتر باشیم
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1396/01/19
به نظر من ایران اولین کشور افسرده جهان است. چرا مردم ایران شاد نیستند. چرا امید به زندگی در پنجاه درصد ایرانی ها کم شده است. چرا مردم نسبت به همدیگر به تفاوت شده اند.و هزار تا از این چرا های دیگر...چرا
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1396/01/19
چراهست اولین هست خبر نداری
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1396/01/19
خوب معلومه ایران اولین کشور افسرده است . فهمش خیلی سخت نبود
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1396/01/19
اشتباه شده ، اولین کشوره
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1396/01/19
ولله اولیش هم هس...
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1396/01/19
درسته دومین نیستیم بلکه اولین هستیم
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1396/01/19
افسردگی در یک کشور را میشود ا ز رنگ لباس مردم فهمید
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1396/01/19
عجب نظربی منطق و مضحکی دادید؟!! میل جنسی به افسردگی ربط داره ولی اینهمه قتل مخصوصا قتلهای خانوادگی وعصبانیت وپرخاشگری وخودکشی وبیکاری واعتیاد ربطی نداره؟؟تاادمهای بیسوادی مثل جنابعالی برای کشورنظریه پردازی میکنن متاسفانه حال وروزمردم بهترنخواهدشد!!ااقایون قبل ازگرونی به مردم خبرش رو بدید!!!!واقعاکه حیف دنیابایدازنظریات شمااستفاده بکنه!!!
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1396/01/19
دومی نباشه ؛ سومیه
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1396/01/19
مسخره ها .حتما میخواه بگید سومه
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1396/01/19
من میل جنسی م زیاده

یعنی شادم؟
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1396/01/19
راست میگه دوم نیستیم

به کوری چشم دشمنان اول هستیمهورااااااااااااااااااااااااااااااااااا
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1396/01/19
چه دلیل منطقی برای افسرده نشدن ایرانیان داریدالبته من ایرانیانی را میگویم که اکثریتندنه آن اقلیت ازما بهترون کاخ نشین وعزیزدردانه که ازحال وروز مردم خبرندارندواگردارندبی اعتنایند!!شما اگرتنهایک دلیل برای افسرده نشدن ایرانیان آوردی تمام حرفهای پوچتان راقبول میکنم واجازه میدهم که بگویی وبه ریشمان بخندی!!!
United Kingdom
14:26 - 1396/01/20
البته كه رتبه دومي نيست
كشور افسرده ، مردمش چالش ذهني ندارن
به لطف خدا مردم ما هم با شعور هستن ، هم با سواد
همه براي خودشون تا حدودي كارشناس هستن
تو سياست ، اقتصاد ، جامعه ، ورزش و ...
اين نشان ميده جامعه و مردم ما افسرده نيست
متاسفانه خيلي ها مشكلات و عدم موفقيت رو گره ميزنن به افسردگي .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج