«ال گرکو'»، نقاش یونانی در اسپانیا
۵۰۹۶۰۳
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
۵۵۲۱ 
"ال گرکو" که معنای "یونانی" است در حقیقت لقبی بود که دومینکوس تئوتوکوپولوس پس از مهاجرت به اسپانیا در سال ۱۵۷۵ پیدا کرد و از آن زمان به بعد تحت همین عنوان شناخته می شود.
برترین ها: "ال گرکو" که معنای "یونانی" است در حقیقت لقبی بود که دومینکوس تئوتوکوپولوس پس از مهاجرت به اسپانیا در سال ۱۵۷۵ پیدا کرد و از آن زمان به بعد تحت همین عنوان شناخته می شود.
 
'ال گرکو' نقاش یونانی در اسپانیا 
 
او در سال ۱۵۴۱ در کرت که آن زمان پادشاهی کاندیا نام داشت متولد شد و پس از سالها آموزش نزد استادان بزرگ آن دوران در شهرهای ونیز و رم بالاخره به اسپانیا مهاجرت کرد و در شهر تولدو که در آن دوران یکی از مراکز علمی و پژوهشی مهم اروپا بود ساکن شد.
 
بیشترین آثار و مهم ترین نقاشی های وی مربوط به همین دوران است.
 
'ال گرکو' نقاش یونانی در اسپانیا 
 
ال گرکو به شدت تحت تاثیر سبک ونیزی رنسانس بود و به مرور سبک شخصی خود را خلق کرد که از نگاه امروزی آن را اکسپرسیونیستی تلقی می کنند.
 
او در دوران خودش نتوانست فراتر از مرزهای اسپانیا شهرت زیادی کسب کند چون همزمان با دوران پختگی او سایر مناطق اروپا را سبک های دیگری به خود جلب کرده بود.

اما در قرن بیستم به آثار وی توجه بیشتری شد و کارشناسان تاریخ هنر می گویند که پیشروان سبک کوبیسم و اکسپرسیونیسم از نقاشی های وی الهام گرفته اند.
 
'ال گرکو' نقاش یونانی در اسپانیا 
 
او در آوریل سال ۱۶۱۴ در سن ۷۲ سالگی در شهر تولدو درگذشت.

بسیاری از مورخان معتقدند که آثار "ال گرکو" چنان متفاوت و منحصر به فرد هستند که واقعا نمی توان آن را در یک سبک متعارف و شناخته شده جای داد.
 
'ال گرکو' نقاش یونانی در اسپانیا 
 
شاید علاوه بر خلاقیت او، زندگی در قلب اسپانیا که در آن قرنها عالم هنری ویژه خود را داشت باعث شده است که آثار " ال گرکو " چنین ویژگی پیدا کنند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج