نمایش «پنجاه سالگی» یه یاد مرتضی ندایی
۵۰۹۷۴۲
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
۳۲۵۰ 
در ایام دومین سالگرد درگذشت «مرتضی ندایی» پژوهشگر، مستندساز و تهیه‌کننده فقید سینمای مستند ایران، نمایش و نقد فیلم مستند «پنجاه‌سالگی» آغازگر دوره جدید کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی خواهد بود.
خبرگزاری ایسنا: در ایام دومین سالگرد درگذشت «مرتضی ندایی» پژوهشگر، مستندساز و تهیه‌کننده فقید سینمای مستند ایران، نمایش و نقد فیلم مستند «پنجاه‌سالگی» آغازگر دوره جدید کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی خواهد بود.

به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم به کارگردانی صبا ندایی، از ساعت ۱۷ عصر روز یکشنبه ۲۰ فروردین ۹۶ در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور کارگردان، ناصر صفاریان و امیر پوریا مورد نقد و تحلیل قرار می‌گیرد.

«صبا ندایی» موضوع مستند «پنجاه‌سالگی» را اینگونه روایت می‌کند: «پنجاه‌سالگی سن عجیبی است! آدم‌ها وقتی به پنجاه سالگی می‌رسند، نیمی از نگاه‌شان به آینده و نیمی به گذشته است. تا پنجاه سالگی از خود سوال می‌پرسند اما از پنجاه به بعد، به دنبال پاسخ سوال‌هایشان هستند. "به راستی نقطه‌ ثقل زمین کجاست و من در کجای جهان ایستاده‌ام؟" این سوالی است که پدرم در پنجاه‌سالگی از خود پرسید و به دنبال جوابش بود...»

عوامل تولید این فیلم مستند ۶۰ دقیقه‌ای عبارتند از: صبا ندایی (کارگردان)، مژگان صیادی (تهیه‌کننده و فیلمبردار)، بهادر فتاح‌طاری (تدوین)، عارف ندایی (صدابردار)، بهادر فتاح‌طاری و صبا ندایی (طراحی و ترکیب صداها)، محمود منفرد (طراح پوستر).

این فیلم روایتی از زندگی «مرتضی ندایی» تهیه‌کننده و مستندساز سینمای ایران است که در پنجاه‌سالگی دچار بیماری سرطان شد و عصر ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ درگذشت.

عموم علاقه‌مندان برای تماشای این فیلم‌ و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷ عصر یکشنبه (۲۰ فروردین‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج