محسن رضایی: می توانیم 110 هزار تومان یارانه بدهیم و در عین حال اشتغال زایی کنیم
۵۰۹۸۹۵
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۹
۵۳۴۷ 
محسن رضايي امشب در برنامه «متن، حاشیه» درباره شعار سال و مسائل منطقه از جمله حمله خودسرانه آمریکا به سوریه و مسیر پرفراز و نشیب پیش رو سخن گفت.
تابناک: محسن رضايي امشب در برنامه «متن، حاشیه» درباره شعار سال و مسائل منطقه از جمله حمله خودسرانه آمریکا به سوریه و مسیر پرفراز و نشیب پیش رو سخن گفت.
 
دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ساعت 23:16 در برنامه زنده تلویزیونی «متن و حاشیه» درباره ابعاد شعار سال و مسائل منطقه در شبکه سوم سیما سخن گفت.
 
محسن رضایی در ابتدای این گفت و گو درباره درگیری های اخیر سوریه و دلیل اینکه چرا آمریکا در این مقطع به سوریه پس از شش سال حمله کرد، گفت: دلیل این حمله این است که تروریست ها در اوج شکست قرار دهند و این امیدشان که تروریست ها بتوانند این محدوده بزرگ در سوریه و عراق را بگیرند و در آینده این کشورها نقش داشته باشند، از دست رفت؛ لذا این حمله را انجام دادند تا بدین ترتیب بتوانند دوباره در صحنه حضور داشته باشند.
 
مهم ترین فرازهای سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است:
 
- حادثه ادلب تلخ بود و ایران محکوم کرد. اولین قربانی حملات شیمیایی نیز ما بودیم و اصولاً ایران با این حملات از جانب هرکسی باشد، محکوم است. آمریکایی ها این بحث را در شورای امنیت بردند و در حین بررسی بحث در شورای امنیت، این حمله هوایی را انجام دادند.
 
- پایگاه الشعیرات که بعد از پایگاه دمشق دومین پایگاه راهبردی سوریه محسوب می شود و به لحاظ منطقه ای که در آن مستقر شده، می تواند علاوه بر مقابله با جنگنده های اسرائیل، با تروریست ها نیز مقابله کند، هدف قرار گرفت که با توجه به شتابزده بودن این حمله موشکی، شماری از موشک ها به هدف نخورد و تعدادی نیز به هدف خورد و خساراتی در پی داشته است.
 
- چه دلیلی دارد که دولت سوریه در این شرایط دست به حمله شیمیایی بزند؟ این حرکت غیرعاقلانه است. احتمال قوی این است که یک عنصر سومی که بیشترین شک به عربستان و اسرائیل می رود، خواسته اند که آمریکا بتواند وارد صحنه روسیه شود و به همین دلیل زمینه این اتفاق را فراهم کرده اند. این منطقه نیز در اختیار تروریست ها بوده و زمانی که این حمله انجام شده، ارتش سوریه هواپیمایی در آسمان نداشته است.
 
- اینکه این عامل شیمیایی، بمب است، گلوله توپ است یا بشکه های حامل مواد شیمیایی است، را هیچ کس نمی داند. آقای ترامپ نه کار تحقیقی کرده، نه با کنگره هماهنگ کرده، نه تایید شورای امنیت را گرفته و به یک باره این حمله را کرده است.
 
- آقای ترامپ در ماه های اخیر مترصد بوده که یک حمله کند. من به آقای روحانی نیز نامه نوشتم که مراقب باشیم ترامپ به دنبال آن است که حرکتی کند و طوری قدرتمند عمل کنید که چنین کاری نکنند. ما این را یک کار نظامی نمی دانیم، یک کار سیاسی- تبلیغاتی برای عبور از بحران است.
 
- اینکه آمریکا به روسیه گفته و روس ها با تاخیر به سوریه گفتند و بعد حمله کرده اند، نشان می دهد که آنها به دنبال درگیری نظامی نبوده اند و می دانستند که واکنش جدی نیز نداشته اند.
 
- یک ماه است که ناوهای آمریکا به جای آنکه مسیر مودبانه ای در پیش می گیرند، یک ناو در حین عبور خودش را به قایق های سپاه می چسباند تا یک درگیری به وجود آورند اما برادران ما در سپاه به خوبی مدیریت کرده اند.
 
- مذاکره در دوران جمهوری خواهان تاثیری ندارد. بنابراین باید قدرتمند ظاهر شد تا چنین اقدامی نکنند. من در آن نامه تاکید کردم که نباید با ترامپ وارد تنش شد اما در عین حال نباید با ضعف با ترامپ و دولتش سخن گفت که آنها تصور کنند میتوانند به ایران حمله کنند.
 
- ترامپ چند مشکل داخلی داشته و یک مشکل در منطقه داشت که باید حل می کرد و باید پیام خودش را برای چهار سال آینده نشان می داد. امروز در حرف هایش می گفت من کسی هستم که بلافاصله جواب می دهم و این هستم. مشکل آقای ترامپ این است که یک فضای منفی نسبت به ارتباط ترامپ با روسیه وجود دارد. آقای ترامپ باید این فضا را می شکاند که من با روس ها نیستم. همچنین سه چهار طرح ایشان از جمله مهاجران و جایگزین طرح اوباما به جایی نرسید و باید فضای افکارعمومی در آمریکا را تغییر میداد. بنابراین شلیک این موشک ها عمدتاً مصرف داخلی و همچنین روحیه دادن به کشورهای منطقه و در راستای ثابت کردن خودش داشت.
 
 - عربستان صفش را به کلی در مقابل ما قرار داده است. این اتفاق تازه باعث ایجاد یک ائتلاف عربی، آمریکایی خواهد شد. این اقدام ترامپ می تواند به ائتلاف قبلی علیه سوریه جان بدهد و کشورهای عربی منطقه مثل اردن و عربستان و از سوی دیگر ترکیه و اسرائیل و همچنین کشوزهای فرانسه و انگلستان را به یک ائتلاف تبدیل نماید.
 
- این نگرانی وجود داشت که با روی کار آمدن ترامپ، روسیه با آمریکا نزدیک شود و از ایران فاصله بگیرد این اتفاقات به نفع ایران شد و روسیه دریافت که باید اتحاد استراتژیکش با ایران را حفظ و تقویت کند و بیش از پیش به اهمیت این اتحاد پی برد.

- منافع ایران و روسیه یکی نیست اما با هم خوب کار می‌کنیم.
 
- با قطع تمامی ارتباطات بین روسیه و آمریکا و عدم وجود ارتباطات، شرایط را حساس کرده است. یک جرقه در سوریه می تواند سراسر منطقه را فرابگیرد و حتی زمینه ساز جنگ جهانی سوم شود. من نمی گویم حتماً چنین اتفاقی رخ می دهد اما در محیط مشتعل، قدرت ها نباید دست به اقدامی بزنند که وضعیت را پیچیده تر کند.
 
- اگر اتفاق دیگری رخ ندهد، احتمالاً در ماه های آینده وزرای خارجه روسیه و آمریکا برای کاهش تنش با هم دیدار میکنند.
 
- ارتش ایران، عاقل ترین ارتش منطقه است. ما موشک های بسیاری داریم و این موشک ها قدرت تخریبی بالایی دارند اما این موشک ها را برای بازدارندگی داریم و نه برای جنگ. اگر موشک ها را نداشتیم، مطمئن باشید در طول 27 سال اخیر سه بار به ایران حمله شده بود. ما موشک داریم و برد و قدرت و دقتش را در راستای بازدارندگی افزایش خواهیم داد.
 
- ادامه مدیریت جناحی در اقتصاد، به جز یک فاجعه ملی در پی نخواهد داشت. ریل انتخاب مدیران و مدیریت اقتصاد کشور تغییر کند و نیروهای متخصص و انقلابی در این حوزه فعالیت داشته باشد.
 
- می توانیم از همین یارانه که سالیانه 100 هزار میلیارد تومانی می دهیم، می شود به هرکس 110 هزارتومان به جای 45 هزار تومان بدهیم و در عین اشتغال زایی کنیم.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1396/01/20
الحق مردی حرفات درمن اسرکردخصوصایارانه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
اثر
Iran, Islamic Republic of
04:04 - 1396/01/20
اقا بسه ممنون اگه راه داره قیمتا رو برگردونین همینم مال خودتون ممنون ازاین تورم .
Iran, Islamic Republic of
06:35 - 1396/01/20
خواهشا تو دیه بشین سرجاتونمیخواهد یارنه ها را زیاد تر کنی همون مموتی که کرد برای سه نسلمون کافی هه
Iran, Islamic Republic of
06:55 - 1396/01/20
بازهم دم انتخابات شد و وعده های الکی و اصوات دلنشین جاری شد.مردم دیگه گوششان از این اراجیف پره.
Iran, Islamic Republic of
07:03 - 1396/01/20
اقای رضایی تمام اقتصاددانان کشورمعتقدبرتوانایی دولت برافزایش یارانه نقدی هستند اما دولت حسن کلیدافزایش یارانه راغیرممکن میخواند وکسانی روکه دم ازافزایش یارانه میزنند هزیان گو میداند
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1396/01/20
یارانه ها هم شده سوژه برای جذب رای مردم فقط
اقا جان به جای پول دادن اونهم در حد گدایی به مردم اشتغال و پول دراوردن یاد بدهید
چرا کاری کنید که مردم برای 45 تومن یک ماه صبر کنند و اخر هم چند برابر انرا برای انواع قبضهای اب و برق و گاز پس بدهند؟
Iran, Islamic Republic of
07:20 - 1396/01/20
بهتر است یارانه فقط به بهزیستی و کمیته امداد داده شده و از گدا پروری و تنبلی جلوگیری شود. آینده روشن یک ملت فقط با کار و تلاش و رقابت سالم محقق می شود.
Iran, Islamic Republic of
07:26 - 1396/01/20
تو را به خدا، در خصوص اقتصاد و منافع ملی و جامعه نظرات و تصمیمات غیر کارشناسی و لحظه اتخاذ نکنید.
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1396/01/20
کمه آقا یه صفر دیگه کنارش بزار بلکه نظرمون جلب بشه
Oman
08:56 - 1396/01/20
پس شما هم بعنوان یه مسوول وقتی می بینید که حق مردم خیلی بیشتراز اینهاست و میتوانی راهکار جهت ایجا د شغل ارائه بدهی باید تو این سالها ازحق مردم دفاع میکردی
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1396/01/20
مردم الاف انرژی شان را صرف چه حرفهای بی پایه و اساسی میکنند از نظراتتان معلومه کم سواد هستید
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1396/01/20
کاربر 10.48
آقای باسواد! علاف با ع نوشته میشه نه با الف
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1396/01/20
آقای طبل تو خالی : برو پی کار و کاسبی از صبح پای این آهن پاره نشتی نظر میدی نظرات تو ببرند دکان سبزی فروشی یک دسته تره نمیدهند خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1396/01/20
اقای علی خان تو که میگی پول یارانه گدا پروری مکنند این پول حق مردمه خود دولتها روزانه چقدر کار میکنند میلیونها پول میگرند و وامهای کلان با سود پایین میگیرند و پشت پرده چه اختلاس کلان انجام میدند که تو روحت خبردار نمیشه حتی اگه پول یارانها به مبلغ دویست تومان برسه دردی از مردم کم نمیشه فقط یه اب باریکی میشه هزینه خوراکی و پول اب برق همین حالا شما میگید مردم تنبل میشند و هیچ کار نمیکنند نه دوست عزیز من خودم جنوبی هستم بیا از نزدیک مردم ببین تو این منطقه با وجود این یارانه که میدند هشتشون گرو نوهشونه حتما شماها پچه مایداری وزندگی مردم خبر نداری یا اگه خبر داری حسودی که مردم از طرف دولت کمکی بشه براشون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج