دلایل اقتدار پرسپولیس در لیگ شانزدهم
۵۰۹۹۲۰
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۳
۴۷۱۳ 
شاید خوشبین‌ترین هوادار پرسپولیس هم فکرش را نمی‌کرد پرسپولیس بعد از گذراندن سال‌های بحرانی این‌طور مقتدرانه طلسم ١٠‌سال قهرمان نشدن را بشکند.
روزنامه شهروند: شاید خوشبین‌ترین هوادار پرسپولیس هم فکرش را نمی‌کرد پرسپولیس بعد از گذراندن سال‌های بحرانی این‌طور مقتدرانه طلسم ١٠‌سال قهرمان نشدن را بشکند. سرخپوشان پایتخت از ‌سال گذشته روند صعودی خود را آغاز کردند. آنها در لیگ پارسال با بدشانسی و تنها با تفاضل گل قهرمانی را از دست دادند. همین باعث شد آنها از ابتدای لیگ عزمشان را برای قهرمانی جزم کنند. پرسپولیس از ابتدای لیگ طوفانی آغاز کرد و آن‌قدر امتیاز جمع کرد که حتی رقیبانش هم از مدت‌ها پیش اعتراف به قهرمانی زودهنگامش کنند. پرسپولیس اگرچه در مقاطعی از لیگ دچار مشکلات شد اما برانکو ایوانکوویچ آن‌قدر تیمش را خوب بسته بود و روی همه بازیکنانش تسلط داشت که هیچ حاشیه‌ای گزندی به قهرمانی پرسپولیس وارد نکند. نگاهی گذرا به جدول رده‌بندی لیگ برتر نشان می‌دهد پرسپولیس موفقیت امسالش را مدیون نقطه قوتی است که‌ سال گذشته نقطه ضعفش بود. بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال اذعان داشتند اگر پرسپولیس در لیگ قبلی دروازه‌بانی مطمئن داشت و هم‌اندازه تیم‌های ته جدولی گل نمی‌خورد قطعا می‌توانست قهرمانی را از آن خود کند. همین نقطه ضعف امسال تبدیل به نقطه قوت قرمزها شد. تیم‌های رقیب امسال به سختی توانستند دروازه پرسپولیس را باز کنند و تنها تیمی که بیش از یک گل به قهرمان زودهنگام لیگ برتر زد، استقلال بود. حالا پرسپولیسی‌ها در فاصله ٤ هفته مانده تا پایان لیگ برتر، برای قطعی کردن قهرمانی خود به دو امتیاز نیاز دارند و تنها در صورتی که استقلال هر ٤ بازی پیش رو را ببرد و پرسپولیس حتی یک امتیاز هم نگیرد، قهرمانی از دست می‌رود که البته این موضوع خیلی بعید است. به بهانه قهرمانی زودهنگام و مقتدرانه پرسپولیس در لیگ برتر به سراغ ٣ کارشناس پرسپولیسی رفتیم تا نظرات آنها را درباره دلایل این اتفاق جویا شویم.

پرسپولیس مدیون مردم است - محمد پنجعلی پیشکسوت پرسپولیس
 
جا دارد این قهرمانی مقتدرانه را که بعد از ١٠‌سال رخ داده به هواداران پرسپولیس تبریک بگویم. به اعتقاد من آنها بیشترین نقش را در این قهرمانی ایفا کردند و با جان و دل به حمایت از پرسپولیس پرداختند. مهمترین عامل قهرمانی پرسپولیس حمایت و عشق مردم است چون تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس تیم‌هایی احساساتی هستند و همه چیزشان تحت‌تأثیر هواداران است. این تیم‌ها وقتی ٢ شکست پی در پی را تجربه کنند به هم می‌ریزند و اگر مورد حمایت مردم قرار نگیرند مشکل پیدا می‌کنند و دیگر جمع نمی‌شوند. به جرأت می‌گویم پرسپولیس در سالی که همه چیز داشت و از نظر بازیکن و کادر فنی کامل بود اگر مورد حمایت هوادارانش قرار نمی‌گرفت، نمی‌توانست این‌طور مقتدرانه قهرمان شود. پرسپولیس امسال حتی باخت در دربی را تجربه کرد و ممکن بود این شکست، تیم را وارد بحران کند. همان‌طور که این اتفاق ‌سال گذشته برای استقلال افتاد و بعد از باخت در دربی برگشت، استقلال دیگر نتوانست خودش را جمع و جور کند و با این‌که مدعی قهرمانی بود، سوم شد. خوشبختانه این اتفاق برای پرسپولیس رخ نداد و بعد از باخت در دربی هم مردم همه جوره از تیم حمایت کردند و به بازیکنان انگیزه دادند. کادر فنی و بازیکنان هم امسال سنگ تمام گذاشتند و از هیچ تلاشی برای موفقیت پرسپولیس فروگذاری نکردند. پرسپولیس با ارایه فوتبال زیبا نتایج خوبی هم گرفت و مقتدرانه قهرمان شد اما من امیدوارم این قهرمانی باعث نشود نقاط ضعف تیم پوشیده شود. پرسپولیس اگرچه تیم خوبی است اما بی‌نقص نیست. این تیم برای موفقیت در لیگ قهرمانان باید تقویت شود و نقاط ضعفش را برطرف کند. در آسیا ما با تیم‌هایی روبه‌رو هستیم که تا بن دندان مسلح هستند و نمی‌شود آنها را دست کم گرفت. از پرسپولیسی‌ها خواهش می‌کنم یک روز برای این قهرمانی شادی کنند و بعد از آن فقط به فکر موفقیت در آسیا باشند.

برانکو نقشی در این قهرمانی ندارد! - وحید قلیچ پیشکسوت پرسپولیس
 
پرسپولیس در سال‌های اخیر چوب نداشتن بازیکن خوب را خورد. در سال‌های گذشته به دلیل مدیریت ضعیفی که در این تیم وجود داشت، اکثر بازیکنانی که جذب پرسپولیس می‌شدند، در حد و اندازه‌های این تیم نبودند و شخصیت لازم برای بازی در پرسپولیس را نداشتند. پرسپولیس تیمی است که خودش شخصیت دارد و اگر بازیکنان خوب داشته باشد همیشه موفق می‌شود. خوشبختانه امسال شاهد حضور بازیکنان خوب و ملی‌پوش در پرسپولیس بودیم. بازیکنانی که می‌دانستند برای چه تیمی بازی می‌کنند و شایسته پوشیدن پیراهن پرسپولیس بودند. تیم در سال‌های اخیر همیشه ضعیف بود و در مهم‌ترین پست یعنی دروازه‌بانی به شدت ضعف داشت. درواقع دروازه‌بان در سال‌های گذشته پاشنه آشیل پرسپولیس بود که با آمدن بیرانوند این نقطه ضعف به نقطه قوت تبدیل شد. مدیریت پرسپولیس به خوبی متوجه این موضوع شد که این تیم برای موفقیت بیشتر از هر چیز به بازیکنان بزرگ نیاز دارد و اگر بازیکنان سطح پایین داشته باشد با گواردیولا هم موفق نمی‌شود. مدافعان پرسپولیس هم‌ سال خوبی را پشت سر گذاشتند و مهاجمان هم با این‌که فرصت‌های زیادی را از دست دادند در انجام وظایف خود موفق بودند. از کنار نقش مدیریت پرسپولیس هم نمی‌توان به سادگی عبور کرد اما من در این قهرمانی مقتدرانه سهمی برای کادر فنی پرسپولیس قایل نمی‌شوم. پرسپولیس امسال آن‌قدر بازیکنان خوب داشت که هر فرد دیگری هم به جای برانکو سرمربی بود تیم را قهرمان می‌کرد. حتی بعد از باخت در دربی هم هواداران بودند که به کمک تیم آمدند. همه دیدند که ما دربی را به تصمیمات اشتباه برانکو باختیم و اگر به خاطر آن شکست قهرمانی از دست می‌رفت هیچ‌کس برانکو را نمی‌بخشید. امیدوارم باشگاه برای ‌سال آینده مربی سطح بالایی را انتخاب کند. باشگاه باید همه این بازیکنان را حفظ کند و اگر موفقیت در آسیا را می‌خواهد یک مربی خوب انتخاب کند.

به قهرمانی پرسپولیس ایمان داشتم - فرشاد پیوس پیشکسوت پرسپولیس
 
خوشبختانه میل به قهرمانی از پارسال در ذهن بازیکنان پرسپولیس باقی ماند و آنها وقتی با تفاضل گل قهرمان نشدند عزمشان را جزم کردند که امسال به هدفشان برسند. امسال همه ارکان پرسپولیس میل به قهرمانی داشتند و از ابتدای لیگ به دنبال امتیاز جمع کردن بودند. از نیم‌فصل دوم مشخص بود که تیمی جز پرسپولیس نمی‌تواند قهرمان شود و خود من هم به این نکته اشاره کرده بودم. پیش‌بینی من این بود که پرسپولیس چند هفته قبل از پایان مسابقات قهرمان می‌شود و همان‌طور که می‌دانید الان این تیم فقط به یک امتیاز نیاز دارد تا مقتدرانه‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر با بیشترین امتیاز کسب شده را از آن خود کند. پرسپولیس امسال هیچ چیز برای قهرمانی کم نداشت و واقعا حیف بود که این فرصت بزرگ برای شکستن طلسم ١٠ ساله از دست برود. مدیریت پرسپولیس امسال عملکرد خوبی داشت و به خوبی حاشیه‌ها را کنترل کرد. برانکو به‌عنوان نفر اول کادر فنی با درایت بالا تیم را هدایت و به خوبی از تمام بازیکنانش استفاده کرد. بچه‌ها هم مثل سرباز تحت امر باشگاه بودند و برای یک هدف همدل شدند. امسال پرسپولیس در تمام خطوط از نفرات زبده‌ای استفاده کرد. هم در خط دفاعی و هم در خط حمله، بهترین بازیکنان ایران برای پرسپولیس بازی کردند و به همین دلیل این تیم در طول فصل با افت مواجه نشد. به اعتقاد من پرسپولیس با این همه قابلیت و بازیکنان توانا می‌تواند با اتکا به حمایت هوادارانش هجومی‌تر و زیباتر هم بازی کند و هم در نتیجه‌گیری موفق باشد هم بهترین فوتبال را ارایه دهد. از کنار نقش هواداران در این قهرمانی هم نمی‌توان به سادگی عبور کرد. پرسپولیس بامعرفت‌ترین هواداران آسیا را دارد که حتی بعد از شکست در دربی هم حمایتش کردند و تیم را تنها نگذاشتند. در مجموع امسال همه عوامل دست‌به‌دست هم دادند تا این قهرمانی مقتدرانه برای پرسپولیس رقم بخورد.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1396/01/20
داوری فدراسیون وسلام
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1396/01/20
آقای قلیچ محترم و بزرگوار ، لطفا شما نظر ندین بهتره .
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1396/01/20
البته باکمک فدراسیون وداوران پول پرست
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1396/01/20
اقای قلیچ این بازیکنان زیر نظر دایی و درخشان هم بودند پس چرا موفق نشدند .از زمانی که برانکو اومده تمام تیمها در مقابل پرسپولیس فقط اتوبوسی دفاع میکنند و سطح بازی پرسپولیس ده برابر بهتر از بقیه تیمها شده .عقده و حسادت کورت کرده .پرسپولیس پارسال بقول خودت بیرانوند رو هم نداشت و خیلی از این ملی پوشان رو پس برای چی اونقدر روان و زیبا بازی میکردند و با حق خوری و تفاضل گل دوم شد.اینها همه بر میگرده به شخص برانکو و نه هیچکس دیگه
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1396/01/20
آقای قلیچ اگه اینطوری ی جین بازیکن خوب بگیریم و بدون مربی بفرستیم به مسابقات یا نظرتون چیه که کی روشو بندازیم بیرون چون الان تیم ملی مجموعه ای از بهترینهاست پس نیازی به کیروش نیست.
با عرض معذرت حرفی زدید که مرغ پخته تو قابلمه خندش میگیره.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج