در اندروید O نوتیفیکیشن‌ها خودشان پاک می‌شوند
۵۰۹۹۴۹
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
۱۹۰۹ 
به نظر می‌رسد گوگل می‌خواهد در اندروید O این مسئله را نشانه بگیرد. متوجه شدیم که گوگل از گسترش‌دهندگان اندروید O خواسته است برای نوتیفیکیشن‌ها مهلت و زمان مشخص کنند.
مجله دیجی کالا - سمیرا علی نژاد: ما همیشه نوتیفیکیشن‌های مختلفی روی گوشی خود دریافت می‌کنیم. ازآن‌جایی‌که خیلی از ما با کارهای روزمره مشغولیم، ممکن است وقت چک کردن تمام نوتیفیکیشن‌ها را نداشته باشیم. نتیجه این‌که نوتیفیکیشن‌ها روی هم جمع می‌شوند. شاید بعضی از آن‌ها بعد از یکی دو ساعت دیگر بی‌معنی به نظر برسند. این نوتیفیکیشن‌های بی‌ربط فقط نمایشگر گوشی را شلوغ می‌کند.
 
در اندروید O نوتیفیکیشن‌ها خودشان پاک می‌شوند 

به نظر می‌رسد گوگل می‌خواهد در اندروید O این مسئله را نشانه بگیرد. متوجه شدیم که گوگل از گسترش‌دهندگان اندروید O خواسته است برای نوتیفیکیشن‌ها مهلت و زمان مشخص کنند. این یعنی بعد از مدت زمان مشخص، این نوتیفیکیشن‌ها ناپدید می‌شوند یا بهتر بگوییم به‌طور خودکار از بین می‌روند. برای مثال اگر یک نوتیفیکیشن در مورد یک رویداد پیش رو دریافت کنید ولی تا روز بعد آن را چک نکنید، بعد از آن دیگر نوتیفیکیشن بی‌معنی خواهد بود. این‌طور نیست؟

این مسئله برای اپلیکیشن‌های فروشگاه‌های اینترنتی (مثل دیجی‌کالا) هم صدق می‌کند. گاهی پیشنهاد فروش ویژه برای مدت محدودی در یک یا دو ساعت آینده وجود دارد. ولی اگر سرتان شلوغ باشد و آن را تا چند ساعت بعد چک نکنید، نوتیفیکیشن این فروش ویژه برای شما بی‌فایده خواهد بود. با امکان جدید اندروید O، این امکان به گسترش‌دهندگان داده می‌شود برای این نوتیفیکیشن‌ها زمان تعیین کنند تا بعد از مدت مشخصی پاک شوند.

این ویژگی اندروید O یک ویژگی پیشتازانه نیست، اما کار را بسیار راحت‌تر می‌کند و پردازش را تمیزتر می‌کند. در حال حاضر تنها پیش‌نمایش اندروید O در دسترس است. زمان انتشار نهایی این نسخه اندروید مشخص نیست.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج