اردوغان: درهای اروپا به روی تروریست ها باز است
۵۱۲۷۷۱
۲۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۶
۴۹۸۷ 
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با تکرار ادعای خود در خصوص حمایت کشورهای اروپایی از تروریسم گفت: درهایی که در اروپا به روی وزیران ترک بسته می شود، همیشه به روی تروریست ها باز است.
خبرگزاری ایرنا: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با تکرار ادعای خود در خصوص حمایت کشورهای اروپایی از تروریسم گفت: درهایی که در اروپا به روی وزیران ترک بسته می شود، همیشه به روی تروریست ها باز است.
 
وی روز پنجشنبه در سخنرانی انتخاباتی در شهر گیرسون در شمال ترکیه افزود: نقاب اروپا در حال افتادن است و در زیر آن، چهره واقعی اروپای فاشیست، نژادپرست، بیگانه ستیز و اسلام ستیز خود را نشان می دهد.

وی بیان کرد: اینها دیگر چهره اسلام ستیز خود را آشکار کرده اند و تحمل مسلمانان را ندارند، اما تمامی کارهای آنها دیگر بی فایده است.

وی مدعی شد: آینده اروپا به دست پنج میلیون شهروند ترک که در آنجا اقامت دارند، شکل‌ خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: کسانی که وزیران ترکیه را به زور پلیس از مرز خود بیرون راندند، برای تروریست ها اجازه برگزاری تظاهرات داده و با نصب پوستر رهبر گروه تروریستی و تجزیه طلب پ.ک.ک در خودروهای پلیس، اجازه تظاهرات تروریست ها را صادر کردند.

وی همچنین گفت: این اقدام آلمان نشان می دهد که نقاب از چهره اروپا در حال برداشته شدن است و در زیر آن چهره واقعی آنها نمایان می شود.

به گزارش ایرنا، تنش بین ترکیه با کشورهای اروپایی به خصوص آلمان و هلند طی یک ماه اخیر به اوج خود رسید و تعدادی از کشورهای اروپایی سخنرانی انتخاباتی مقامات ترک در شهرهای مختلف اروپا را ممنوع و یا لغو کردند که این امر، تنش سیاسی بین ترکیه و اروپا به خصوص با هلند و آلمان را در پی داشت.

همچنین ممانعت از سخنرانی وزیر امور خارجه ترکیه در آلمان و نیز صادر نشدن مجوز ورود هواپیمای وی به شهر روتردام هلند و جلوگیری از حضور وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی این کشور در اجتماع ترک تبارها در شهر روتردام هلند موجب شد که مقامات دو طرف سخنان تندی علیه همدیگر به زبان آورند.

اردوغان پس از ممنوعیت برگزاری گردهمایی وزیران دولت ترکیه در آلمان و هلند، این اقدامات را فاشیستی و ناشی از اسلام هراسی و بیگانه ستیزی توصیف و کشورهای اروپایی را به حمایت از تروریست ها متهم کرد.

این تنش ها از زمانی آغاز شد که دولت آنکارا برای حضور در اجتماع ترک تبارهای آلمان و هلند برنامه های سخنرانی انتخاباتی با حضور مقامات رسمی خود در حمایت از رای 'آری' به همه پرسی تغییرات قانون اساسی ترکیه که 16 آوریل(27 فروردین ماه 96) قرار است برگزار شود، تدارک دیده و برنامه ریزی کرد ولی دولت آلمان و هلند از اجرای این برنامه ها جلوگیری کردند.
همه پرسی اصلاح 18 ماده قانون اساسی ترکیه برای گذر از نظام پارلمانی به نظام ریاستی در تاریخ 16 آوریل سال جاری میلادی (27 فروردین ماه) برگزار می شود و شورای عالی انتخابات ترکیه اعلام کرده است که برای شرکت در همه پرسی تغییرات قانون اساسی، 55 میلیون و 319 هزار نفر در ترکیه به پای صندوق های رای می روند.

همچنین برای برگزاری این انتخابات، 164 هزار صندوق رای در داخل ترکیه پیش بینی شده و علاوه بر این، در 59 کشور نیز برای اخذ آرای اتباع ترکیه در خارج از کشور برنامه ریزی شده که رای گیری از آنها انجام شد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1396/01/25
اره تروریست های ترکیه در اروپا جاسوسی می کنند انهارا بیرون کنید از اروپا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج