احتمال اخراج بانک صادرات از بورس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۱۳۲۹۸
۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
۳۶۷۴
روزنامه اعتماد نوشت: اختلاف نظر سازمان حسابرسی با بانک مرکزی بر سر ترازنامه بانک صادرات، سهام این بانک را در چاله زیان و توقف انداخت و پس از ٢٨٢ درصد زیانی که ماه آخر سال گذشته برای سهامداران اعلام شد؛ حال اخباری از اخراج این بانک از بورس و انتقالش به فرابورس به گوش می‌رسد.
روزنامه  اعتماد نوشت: اختلاف نظر سازمان حسابرسی با بانک مرکزی بر سر ترازنامه بانک صادرات، سهام این بانک را در چاله زیان و توقف انداخت و پس از ٢٨٢ درصد زیانی که ماه آخر سال گذشته برای سهامداران اعلام شد؛ حال اخباری از اخراج این بانک از بورس و انتقالش به فرابورس به گوش می‌رسد.

هرچند رييس سازمان بورس معتقد است تمام اتفاقاتي كه براي بانك صادرات افتاده، به دليل اختلاف نظر دو دستگاه مورد اشاره يعني سازمان حسابرسي و بانك مركزي است و بورس مداخله‌گر نيست اما تصميم هر يك از بخش‌ها كه باشد نتيجه‌اش تنبيه سهامداران خرد و عاقبت افرادي است كه به اين بانك دولتي اعتماد كردند.
 
اكنون سهامداران بايد با اضافه زيان احتمالي سهام‌شان نگران انتقال به فرابورس هم باشند. انتقالي كه به گفته مديرعامل بورس تهران بايد تا ارديبهشت ماه براي قطعي شدن يا نشدن آن صبر كرد.

۲۹ تيرماه سال گذشته بود كه نماد بانك صادرات ايران بابت مجمع عمومي سالانه متوقف شد. در آن زمان كمتر كسي از سهامداران خرد اين بانك تصور مي‌كرد كه نماد آن ماه‌ها بسته بماند و دارايي‌اش براي مدت طولاني بلوكه شود. بانك ملت و بانك تجارت هم در همان زمان‌ها نمادشان متوقف شد ولي بازگشايي اين دو بانك به سال ۱۳۹۶ نكشيد و اين دو نماد بعد از حدود ۶ ماه بازگشايي شدند.

زياني كه تعدادي از نمادهاي بانكي در صورت‌هاي مالي خود داشتند، باعث شد تا نماد آنها در روز اول بازگشايي روند به‌شدت رو به افول را نشان دهد. اين روزها سهامداران خرد بانك صادرات نيز نگران از سرمايه‌گذاري خود منتظرند تا ببينند قيمت پاياني سهم‌شان در روز ابتدايي بازگشايي به چه مقداري مي‌رسد.

اما نكته‌اي كه درباره بانك صادرات وجود دارد اينكه چندي پيش بورس تهران اعلام كرد كه احتمال دارد نماد بانك صادرات از بورس به بازار پايه فرابورس منتقل شود و اين موضوع نگراني سهامداران خردِ اين بانك را بيش از پيش كرده است هر چند كه تعدادي از فعالان بازار سرمايه معتقدند هدف بورس تهران صرفا عرض اندام بوده و احتمال وقوع اين موضوع در عمل كم است.

در آخرين واكنش‌ها در اين مورد، حسن قاليباف‌اصل، مديرعامل شركت بورس تهران در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: گزارش منتهي به ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ شركت‌ها بايد بيرون بيايد و همكاران ما اطلاعات آن شركت‌ها را بررسي مي‌كنند. در ارديبهشت ماه گزارشي درباره شركت‌هايي كه امكان دارد از بورس خارج شوند، به هيات پذيرش برده مي‌شود.
 
وي در پاسخ به اينكه چقدر احتمال دارد كه بانك صادرات هم جزو شركت‌هاي اخراجي باشد، گفت: همكاران ما نه تنها بانك صادرات، بلكه تمام شركت‌هاي بورسي را بررسي مي‌كنند تا ارديبهشت ماه بايد براي اظهارنظر صبر كرد.

بد نيست به اين موضوع هم اشاره كنيم كه در آخرين واكنش‌ها درباره توقف طولاني مدت نمادهاي بورسي، شاپور محمدي، رييس سازمان بورس ضمن تاييد اين مطلب كه توقف نماد تنبيه سهامداران خرد است گفته كه اين سازمان حتي يك نماد را به دستور كسي متوقف نكرده است. او تاكيد مي‌كند كه چهار ماه از زماني كه برخي از نمادها بسته بوده‌اند، هيچ ربطي به سازمان بورس نداشته و آن مدت از توقف نمادهاي بانكي به اختلاف نظر سازمان حسابرسي و بانك مركزي مربوط مي‌شده است.
 
اواخر بهمن سال گذشته بود كه بانك صادرات از تحقق زيان ٧٥٣ ريالي به ازاي هر سهم در پايان عملكرد ٩ ماهه منتهي به پايان آذر ماه ٩٥ خبر داد.

اين در شرايطي بود كه «وبصادر» پس از شناسايي ذخاير مورد نظر حسابرس و بانك مركزي، سود ١٦٠ ريالي به ازاي هر سهم خود در بودجه برآوردي سال مالي ٩٥ را به ٢٦٧ ريال زيان به ازاي هر سهم تغيير داده است. به اين ترتيب بانك صادرات ايران در عملكرد ٩ ماهه امسال توانسته با سرمايه ٥ هزار و ٧٨٠ميليارد توماني تا ٢٨٢ درصد از زيان برآوردي در بودجه سال مالي منتهي به پايان اسفند ماه ٩٥ را محقق سازد. بانك صادرات در عملكرد ٢٧٦ روزه خود تا پايان پاييز امسال در هر روز ١٥ ميليارد و ٧٥٨ ميليون و ٩٤٦ هزار و ١٥ تومان زيان ساخته كه با تقسيم بر هر شبانه‌روز اين زيان به اندكي بيش از ٦٥٦ ميليون و ٦٢٢ هزار تومان در هر روز مي‌رسد.

البته در اين محاسبه چنانچه روزهاي تعطيل در ٩ ماه اخير را جدا كنيم و تنها ٨ ساعت كاري در روز را در نظر بگيريم، زيان بانك صادرات ميلياردي خواهد بود.
 
بانك صادرات در پايان عملكرد سال مالي منتهي به اسفندماه ٩٤ نيز توانسته به ازاي هر سهم زيان ٣٤٠ريالي را محقق سازد و در عملكرد ٩ ماهه همين دوره مالي با پوشش ٤٠ درصدي زياني به مبلغ ١٣٨ ريال به ازاي هر سهم محقق سازد. تحقق زيان ٤ هزار و ٣٤٩ ميليارد توماني بانك صادرات در پايان پاييز امسال در حالي است كه اين بانك در همين دوره عملكردي بيش از ١٠ هزار و ٢٦٠ ميليارد تومان سود علي‌الحساب به سپرده‌هاي سرمايه‌گذاري در نزد خود داده است. بر اين اساس زيان انباشته بانك صادرات در پايان عملكرد سه ماهه سوم امسال به شش هزار و ٢٨٦ ميليارد و ٩٥٤ ميليون و چهارصد هزار تومان و چيزي در حدود سه برابر زيان انباشته در پايان سال مالي ٩٤ بالغ شده است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1396/01/26
سازمان بورس هم خودشو مسخره کرده هم ما سهامدارهارو.این چه وضعی تو مملکت پیش اومده.ما چه گناهی کردیم سهام خریدیم.همه سرمایمون به فنا رفته.تو رو خدا یه کاری بکنید.آقای روحانی.آقای طیب زادعه.آقای محمدی.کدومتون مسئول هستید?
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1396/01/26
قدرترین و بزرگترین شرکتها و کارخانجات که روزی برندشان جهانی بود در حال نابودی هستند یکی بخاطر تتش با دنیا ویکی بخاطر تسلط مدیران کوتوله در این موسسات
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1396/01/26
این هم اقتصاد شکوفای روحانی قرار بود روحانی درس کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
انجمن پرستاری ایران_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کالازم_فوتر