درمان تبخال با نسخه های خانگی و طبیعی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۱۴۲۵
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۸
۱۵۷۰۳۵
در ميان شيوه​هاي طبيعي درمان تبخال ، روشهايي وجود دارد که مي​تواند علاوه بر تسکين درد روند درمان تبخال را تسريع کند و هیچ عارضه‌ای هم نداشته باشد.

برترین مجله اینترنتی ایران

مجله سیب سبز: لابد می‌دانید که تبخال بيماري​ شايعی ناشي  از ابتلا به عفونت ويروسی از خانواده هرپس سيمپلکس است و خودش را  با برجستگي​هايي قرمز رنگ يا تاول​هايي کوچک در ناحيه لب، لثه​، بيني و زبان نشان می‌دهد. اين ضايعه پوستي که گاهی با علائمي مانند سوزش و خارش همراه است به دلايل مختلف از قبيل  استرس، هيجان و يا مصرف بي​رويه بعضی از خوراکي​ها و موادغذايي در بدن به وجود مي​آيد. افرادي که ابتلا به تبخال​هاي دهاني را تجربه کرده​اند حتما مي​دانند که در طب مدرن درمانی برای این بیماری وجود ندارد و متخصصان تنها با تجويز داروهاي ضدويروسي مانند  آسيکلووير به تسریع بهبودتبخال کمک مي​کنند و البته گاهی همین دارو، باعث ایجاد حساسیت در پوست می‌شود. در حالي که در ميان شيوه​هاي طبيعي درمان تبخال ، روشهايي وجود دارد که مي​تواند علاوه بر تسکين درد روند درمان تبخال را تسريع کند و هیچ عارضه‌ای هم نداشته باشد. توصيه ما به شما اين است که اگر اين شيوه​هاي طبيعي را براي درمان تبخال انتخاب مي​کنيد پيش از هر چيز با متخصص طب سنتي مشورت کنيد.

«جعفری» معجزه مي‌کند

در شرايطي که تبخال در ناحيه دهان، لب و لثه به وجود مي‌آيد درمان آن ساده‌تر و راحت‌تر از زماني است که ويروس ناحيه تناسلي را به خود درگير مي‌کند. يکي از روش‌هاي درمان تبخال دهاني شست‌وشوي محل تبخال با عصاره يا جوشانده ريشه گياه جعفري است. شست‌وشوي محل تبخال با اين عصاره که يکي از طبيعي‌ترين داروهاي ضدويروس هرپس است، موجب تسکين درد و افزايش سرعت درمان مي‌شود. علاوه بر اين افرادي که با جوشانده به دست آمده از ريشه جعفري محل تبخال و اطراف آن را شست‌وشو دهند از انتقال بيماري به بخش‌هاي ديگر لب، لثه و زبان پيشگيري می‌کنند.

تسکين درد و التهاب با برگ زيتون

درمانگران طب سنتي چين و هند بر اين باورند که استفاده از مرهم برگ زيتون مي‌تواند تاثير زيادي در کاهش التهاب و درد ناشي از ابتلا به تبخال داشته باشد. از آنجا که برگ زيتون خاصيت ضدالتهابي و ضدويروسي دارد مي‌تواند بهترين داروي طبيعي براي درمان بيماري‌هاي پوستي ويروسي مانند تبخال باشد. امروزه نيز محققان از همين خاصيت برگ زيتون براي تهيه پماد ضدتبخال استفاده مي‌کنند که علاوه بر جنبه‌هاي درماني مي‌تواند به پيشگيري از ابتلا به اين بيماري نيز کمک کند. علاوه بر اين عصاره زيتون موجود در محصولات درماني و بهداشتي مثل پماد، صابون يا کرم با کنترل راديکال‌هاي آزاد مي‌تواند ابتلا به بسياري از بيماري‌هاي پوستي را کنترل کند و حتي براي درمان سوزش و التهاب نيش حشرات مفيد باشد.

روغن گل راعی ضدخارش

بروز تبخال در بدن همواره با سوزش و خارش شدید همراه است. به گونه‌ای که بیمار را کلافه کرده و او را وادار به تحریک، خارش و لمس ناحیه تبخال می‌کند. در حالي که این کار نه تنها تسکینی برای درد بیمار محسوب نمی‌شود بلکه موجب انتقال ویروس تبخال به سایر قسمت‌های لب، لثه و حتي اندام‌هاي ديگر می‌شود. متخصصان طب سنتی برای برطرف شدن مشکل خارش موضع تبخال در طول مدت درمان استفاده از روغن گل راعی را به صورت استعمال خارجی توصیه می‌کنند. برای این منظور پنبه‌ای را به روغن يا اسانس بدون افزودني با گل راعی آغشته کرده و محل تبخال را به روغن آغشته کنید.

پيشگيري از پیشرفت تبخال با چاي

استفاده از روغن تهيه شده از چای طبيعي تاثیر زیادی در پیشگیری از انتقال بیماری تبخال به سایر قسمت‌های عضو درگیر دارد. به توصيه درمانگران طب چيني برای این منظور روغن چای را توسط گوش‌پاک‌کن روی تبخال بزنيد و اين كار را چند بار در طول روز تکرار کنيد. البته پيش از استفاده از روغن چاي بايد از سلامت بودن روغن، خالص بودن و اصل بودن آن و همين‌طور از افزودني‌هاي درون آن مطمئن باشيد. فراموش نکنيد که مصرف هرگونه افزودني معطر به روغن‌هاي طبيعي مي‌تواند از خاصيت درماني آنها بکاهد و حتي موجب افزايش و توسعه تبخال شود.معجون سیب و عسل را امتحان کنید

در ميان برخي درمانگران شيوه‌هاي طبيعي استفاده از معجون سيب و عسل مي‌تواند تاثير زيادي در بهبود تبخال‌هاي دهاني داشته باشد. براي تهيه اين معجون کافي است سيب پوست کنده و رنده شده را با يک قاشق عسل مخلوط کنيد و اين مرهم را يک بار در روز با آرامش ميل کنيد. مصرف اين معجون به مدت 3 تا 4 روز مي‌تواند تاثير زيادي در بهبود تبخال‌هاي دهاني داشته باشد.

خاصیت ضدویروسی گل همیشه بهار

مرهم گل همیشه بهار از دیگر مواد طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به ویژه تبخال‌هايي است که روي لثه و لب ديده مي‌شود. قرار دادن این مرهم روی تبخال علاوه بر آنکه به کنترل و از بین رفتن ویروس‌ها کمک می‌کند، موجب تسریع روند درمان تبخال و از بين رفتن ويروس مي‌شود. افرادي که از جوشانده، مرهم گل‌ هميشه بهار يا داروهاي صنعتي تهيه شده از اين گياه براي درمان بيماري خود استفاده مي‌کنند علاوه بر تسريع روند درمان به کاهش ميزان خارش و سوزش موضع تبخال نيز كمك مي‌كنند.

تا تبخال دارید کدام غذاها ممنوع است؟

برای درمان تبخال بهتر است در طول دوره درمان از خوردن غذاها و خوراکی‌هایی مثل انواع شکلات، کاکائو، آجیل، گندم، عدس، بادام زمینی، انواع سس، غذاهاي حاضري و سرخ‌کردني، کره بادام زمینی و جو پرهیز کنید. مصرف این مواد موجب تحریک بیماری تبخال شده و به طول درمان آن می‌افزاید. این مواد از آن جهت که موجب افزایش حساسیت و تحریک‌پذیری تبخال می‌شوند، بهتر است در طول مدت درمان و تا مدتی پس از بهبودی بیماری توسط بیمار مصرف نشود.

فورا به پزشک مراجعه کنيد، اگر ...

اگرچه ابتلا به تبخال به ويژه تبخال‌هاي دهاني از جمله بيماري‌هاي نگران‌کننده و خطرناک نيست اما سهل‌انگاري در درمان اين بيماري مي‌تواند عوارض جبران‌نشدني به همراه داشته باشد.

اگر تبخال روي بيني و در نواحي نزديک به چشم بروز کرده، بايد فورا براي درمان آن به پزشک مراجعه کرد و از هرگونه خوددرماني پرهيز کرد زيرا يکي از شايع‌ترين اختلال‌هاي ناشي از عفونت‌هاي چشمي ناشي از تبخال يا ويروس هرپس، اختلال در بينايي است.

در شرايطي که تبخال بزرگ، قرمزرنگ و داراي کانون‌هاي عفوني و چرکي است بايد براي درمان سريع‌تر به پزشک مراجعه کرد.

در شرايطي که ابتلا به تبخال با افزايش حرارت بدن و تب و لرز همراه بود بايد از پزشک مشورت گرفت تا احتمال ابتلا به بيماري‌هاي ديگر نيز بررسي شود. شايد بروز تبخال علامتي براي ابتلا به بيماري‌ای ديگر باشد.

در صورتي که درون تبخال به جاي رطوبت و ترشحات معمول تبخال سطحي چروک خورده داشت و علائمي مانند سردرد و دردهاي عضلاني نيز با تبخال همراه بود در اين شرايط نيز بايد به پزشک مراجعه کرد و روند بيماري را بررسي کرد.

افرادي که در ناحيه تناسلي دچار تبخال يا ضايعات پوستي شبيه آنچه با نام تبخال‌هاي دهاني است، مي‌شوند نيز بايد فورا به پزشک مراجعه کنند تا احتمال ابتلا به تبخال تناسلي را بررسي کنند.

4هشدار مهم

هرگز تبخال‌هایی که در اطراف چشم ایجاد شده را نخارانید یا آنها را دستکاری نکنید.

در دوران ابتلا به تبخال مصرف مایعات خنک، بستنی و عرق‌های گیاهی با طبع خنک را جدی بگیرید.

در روز اول و دوم شروع بیماری محل بروز  ضایعه پوستی را با یک تکه یخ کمپرس کنید.

برای گذاشتن دارو، روغن یا مرهم‌های گیاهی روی تبخال حتما از گوش‌پاک‌کن استفاده کنید و در صورتی که دست شما با آن تماس داشت برای پیشگیری از انتقال به  دیگر افراد خانواده در طول روز چندین بار دست‌هایتان را بشویید.
انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1392/10/27
خیلی عالی و خوب بود متشکرم!
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
یه پماد بنام زیتونکس دقیق مثل خواص بالاست که خیلی ازش راضی هستم به محض ایینکه لبم گرم میشه میزنم دیگه بیرون نمیزنه
بیننده
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
ممنون عالی بود
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1392/10/30
ز انتشدزمان تبخال با یخ...در زمان بروز تبخال یگ تکه یخ روی آن بگذارید تا از انتشار آن جلوگیری کنید.
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1392/11/24
بنظرتون این کارا جواب میده
پاسخ ها
عباس
United Arab Emirates
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
چند دقیقه باید سیر روی لب باشه بخدا باز شدم یکی جواب بده سریع ممنون
بدون نام
United States
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
سیر استفاده نکنی بدبخت میشی
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1392/11/28
لطفا اسم گیاهی رو بگید اسون پیداشه
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1393/07/22
سلام چرا کار خودتونو سخت تر می کنید موقعی که احساس کردید دارید تبخال می زنید یک تکه یخ کوچک رو داخل نایلون فریزر بندازید و به مدت 15-10 دقیقه روی محلی که داره تبخال میزنه قرار بدید بخدا معجزه میکنه تبخال از همون جا قطع میشه. من بارها امتحان کردم به همین راحتی
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1394/02/11
خود کشی کردید با این نسخه پیچیدن تون !!

آخرش هم میگید به دکتر مراجعه کنید ..!!
Iran, Islamic Republic of
06:35 - 1394/02/14
سلام اینا فایده ندارن بگید یه کار اساسی انجام بدیم دیگه تب خال نزنیم. وگرنه برا هر تب خالی باید بیفتی تو عطاریا دنبال گل همیشه بهار بگردی از ریشه حلش کنید والا بغران
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
خیلی خوب بود عالی
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1394/05/15
سلام سیر کمی سیر رنده شده روی تبخال بزارید اما واسه مدت کوتاه چون خیلی میسوزند چند بار تکرار کنید من جواب گرفتم
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1394/05/15
سلام سیر کمی سیر رنده شده روی تبخال بزارید اما واسه مدت کوتاه چون خیلی میسوزند چند بار تکرار کنید من جواب گرفتم
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1394/06/29
من دیگه خسته شدم ب خدا ـ هنوز تب خال لبم خوب نشده زیر چشمم زده ـترو خدا بگید چی کار کنم یخ گذاشتم ولی تاثیر نداشته ! هر 8 ساعتم قرص آسیکلوور میخورم ـ ولی واقعا دیگه از تبخال خسته شدم
پاسخ ها
یوسف
United States
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
سلام زیر چشم داشتین خطری واسه چشم نداره من اولین باره زیر چشمم تبخال زده
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1394/09/20
س. من که تمام چونه و دو لبم پر از تبخال شده .... پیش دو تا دکتر هم رفتم اما فایده نداشت .... اعصاب برا آدم نمی ذاره چون پوست من طوریه که اصلا جوش هم نمی زنه الان کفرم دراومده با این تبخال های لعنتی....... راه حلی که واقعا جواب بده ندارین؟
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1394/09/28
سلام من خودم الان تبخال دارم خوندم یجایی نوشته بودالکل خوبه خشکش میکنه روزی چنباربزنی تادوروز خشک میشه.من تبخال زیادمیزنم یخ یبار زدم ورم کرد دیگه هیچ وقت نزدم ولی این یساله رژ لب و روغنای معمولی رومیزنم بزرگ نمیشه اگ ورم داشته باشه ورمش میشینه.توسه روز دیگ خوبه.بنظرمن نمک وسیرم خوبه چون چرکشو میکشه ..
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1395/06/16
سلام
من لبم تبخال زده بود خودش خودبه خود خوب شد ولی الان ردش مونده رو لبم،مثل یه دونه ی قرمز
چکار کنم خوب شه؟؟؟
توروخدا کمکم کنید.
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1395/07/09
سلام من همیشه تبخال میزنم هیچ کاریم نمیکنم خودش خوب میشه ولی دیگه خسته شدم الانم سه تارولبم زده همه این چیزاییم ک گفتین امتحان کردم فایده نداره
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1395/09/02
اصلا هروقت سرمامیخورم میزنه هیچ راهیم نداره
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1395/09/02
اصلا هروقت سرمامیخورم میزنه هیچ راهیم نداره ولی یه پماد هست به نام ملیسان بدک نیست خشکش میکنه
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1395/09/02
اصلا هروقت سرمامیخورم میزنه هیچ راهیم نداره ولی یه پماد هست به نام ملیسان بدک نیست خشکش میکنه
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1395/09/06
دوستان از خمیر دندان استفاده کنید خمیر دندانی که ژله ای نباشه عالی جواب میده بزاری رو تبخال بمونه
United States
12:29 - 1395/09/09
من امريكا هستم و اينجا رفتم دكتر ،. كلي هم ازمايش دادم ، گفت اگه از ذهن بتوني كنترل بكني شايد تا اخر عمر نزني و دوم اينكه بايد قرص تقويتي بخوريد كه بدنتون قوي بشه،
استرس هم بالاترين مشكل هست، نبايد ديگه بهش فكر كنيد همين،
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1395/09/13
سلام من گوش لبم تبخال زدم خیلی میسوزه
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1395/10/15
سیر رنده شده بزار سریع خوب میشه .سوزش داره ولی خوب میشه
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1396/01/09
سلام منم هروقت سرما میخورم تبخال میزنم چند روز دیگه عروسی داریم اعصابم ریخته بع هم همه اینای که میگید هم استفاده کردم بگید چیکارکنیم اصاصی خوب بشه
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1396/01/28
بهترین راه حل خمیردندونه ...اگه روی لبتون تبخال میزنید روش خمیردندون بزارید سریع خوب میشه
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1396/03/25
من گوشه لبم تب خال زده
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1396/04/13
سلام واسه هرکسی یه جوری خوب میشه,من ک جونموبالامیاره تاخوب میشه,ولی خیلیابخاطراسترس هست...
Iran, Islamic Republic of
07:24 - 1396/07/10
سلام منم زیاد تب خال میزنم ولی جنس تبخال ها فرق داره مثلا من یخ میزارم گاهی وقتها جواب میده سیر همین طور منکه تب خال میزنم با نی چای آب می خورم تا موقعی که تب خال دارم بیرون نمیرم چون لبم خیلی زشت میشه راهی نیست که خوب بشه واسه همیشه نمیدونم چطوری این ویروس گرفتم اصلا
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1396/11/21
سلام شما باید برید دکتر یه دارویی بده کلا ریشه کن شه اگه زیاد تبخال میزنید وجود یه عفونت داخل بدنتونه پیش دکترعمومی هم برید حل میشه.
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1397/04/23
تو رو خدا راهنمایی کنین زیر چشمم تبخال زده خیلی میخاره
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1397/06/01
سلام...من بد بخت ک عروسیه داداشمم هس تو رو خدا کمکم کنین...من تا حالا تبخال نزده بودم فک کنم از شوهرم گرفتم...کل لب پایینیم پره ، لثه هامم پر شده و بالا اومده ، زبونمم زده...!از درد نمیتونم چیزی بخورم...پماد الوویرم زدم...!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر