ترامپ به دنبال استخراج منابع کره ماه
۵۱۴۴۱۴
۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
۶۶۲۲ 
اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است.
خبرگزاری مهر: اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است.

ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه 
 
به نقل از انگجت، دولت ترامپ طرح های جاه طلبانه ای را برای فعالیت گسترده در کره ماه در دست اجرا دارد و امیدوار است با استخراج منابع زیرزمینی موجود در تنها قمر کره زمین منبع جدیدی برای کسب درآمد داشته باشد.

بر اساس اسنادی که به تازگی در اختیار رسانه ها قرار گرفته، گروهی از مشاوران و دستیاران ترامپ از ناسا خواسته اند تا داده ها و نمونه هایی ارائه کنند که مشخص کند که ناسا چگونه قادر به ابداع فناوری های تازه ای برای افزایش همکاری با صنایع و عقد قراردادهای همکاری با آنان است.

ناسا هم در پاسخ از به بلوغ رسیدن فناوری های خود و قابلیت انتقال تجربیاتش به صنایع مختلف و امکان تجاری سازی آنها از طریق اجرای برنامه های متنوع خبر داده است. ناسا وعده داده که اجرایی شدن چنین طرح هایی هم ارزش اقتصادی دارند و هم به نفع جامعه هستند.

ناسا همچنین تایید کرده که در حال همکاری با برخی شرکت های خصوصی و تجاری فعال در حوزه هوافضا است و امکان فعالیت های تجاری مشترک در مدار کره زمین وجود دارد.

در بخش دیگری از این مکاتبات مشاوران ترامپ از ناسا در مورد منابع قابل استخراج از عمق کره ماه سوال کرده اند. ناسا در پاسخ استخراج نمونه هایی از منابع موجود در قطب جنوب کره ماه را یکی از اولویت های علمی خود اعلام کرده و افزوده که این بخش از ماه دارای آب، هیدروژن و متان است و استخراج این منابع بسیار ساده است. ناسا امیدوار است با استفاده از منابع یاد شده بتواند اجرای ماموریت های فضایی گسترده تری را ممکن کند.

جاه طلبی های دولت ترامپ برای استخراج انحصاری منابع کره ماه در شرایطی علنی می شود که این کشور و ۱۰۴ کشور دیگر پیمانی موسوم به Outer Space Treaty را به امضا رسانده اند که بر طبق آن بهره برداری و استفاده از فضای خارج از کره زمین و از جمله ماه و کرات آسمانی باید با همکاری و به منظور تامین منافع تمامی کشورهای جهان انجام شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1396/01/27
تو رو خدا مسکن مهر رو هم تکمیل کنید...
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1396/01/27
این اقا رو میگفتن دیوانه است واز سیاست چیزی نمیداند حال ببید همین اقای دیوانه چگونه در بین ملتش محبویت پیدا کرده وچگونه بفکر کشور ومردمش است تا کرات هم پیش رفته اما اینجا در ایران اول هرکس که به مسولیت میرسد بار خودش را میبندد واگر اضافه ماند اطرافیان که ماءشااله خدا نگهدارد بعد از چهار سال یادشان میاید که ملتی هم هستند ولی وقتی نمانده این میشود که شروع میکنند به شعارهای لعاب دار وعوام فریب قربان خدا برم هر چی تمدن وگذشته دادی به مسولین با ایمان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج