10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۱۵۴۹۷
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
۱۰۹۰۸
با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، فیلم‌های تخیلی مانند «مردان سیاه‌پوش» رنگ واقعیت به خود پیدا کرده‌اند و کارهایی که ما امروزه انجام می‌دهیم برای نسل‌های قبل از ما رویایی بیش نبود.
وبسایت گجت نیوز - جمشید اللهویردی‌پور: با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، فیلم‌های تخیلی مانند «مردان سیاه‌پوش» رنگ واقعیت به خود پیدا کرده‌اند و کارهایی که ما امروزه انجام می‌دهیم برای نسل‌های قبل از ما رویایی بیش نبود. انسان با ساخت فیلم‌های علمی تخیلی به دانشمندان ایده فناوری‌هایی را داد که زندگی ما را متحول کردند؛ از جمله این خیال‌پردازی‌ها می‌توان به تلفن همراه، اسکن بدن، روبات‌های کارگر و شاید جالب‌تر از بقیه سفر و زندگی در فضا اشاره کرد. تاسف‌آمیزتر اینکه نه تنها رویاها بلکه کابوس‌های ما نیز تبدیل به واقعیت خواهند شد. در زیر به 10 تکنولوژی ترسناک آینده اشاره می‌کنیم.

پرینت اندام‌های بدن

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

در سال‌های اخیر فناوری پرینترهای سه‌ بعدی توانسته است حوزه‌های مختلفی را در اختیار خود قرار دهد. چاپ کردن برخی از اندام‌های ساده‌ بدن مانند کلیه که می‌تواند نیاز به پیوند کلیه را برطرف کند، پرینت کردن روکش‌های دندانی که در بسیاری از دندان‌پزشکی‌ها به امری تجاری بدل شده است، پرینت کردن بخش‌هایی از بافت‌های صورت برای جراحی‌های ترمیمی و همینطور پرینت بافت‌های پیچیده انسانی از جمله قلب که برخی از آزمایش‌های موفق در رابطه با آن انجام‌گرفته است، مسیر بی‌نظیری را در مقابل آینده پزشکی باز می‌کند.

بدن شما دیگر اندامی را که با سلول‌های خودتان روی قالبی رویانده شده باشد پس نخواهد زد، حتی انتظار برای اهداکننده عضو نیز بی‌معنی خواهد شد. محققان معتقدند که در آینده نزدیک می‌توان رگ‌های خونی، بافت‌های کبد و پوست انسان را برای مصارف آزمایشی تولید کرد. دانشمندان امیدوارند تا کمتر از 10 سال دیگر اولین نمونه از اندام قابل پیوند انسان را پس از کسب مجوزهای لازم از سازمان غذا و داروی آمریکا تولید کنند. عوارض جانبی این تکنولوژی ترسناک هم قابل انکار نیست.
 


گوشت مصنوعی

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

پیشرفت سریع در رشته‌های زیست‌شناسی مولکولی و همچنین تکنولوژی سلول‌های بنیادی، ساخت گوشت را در آزمایشگاه ممکن کرده است. این تکنولوژی ترسناک به مذاق دوست‌داران طبیعت و حیوانات هم خوش خواهد آمد. صنعت گوشت امروزه بخش بزرگی از منابع طبیعی را در اختیار دارد و در عین حال هم گازهای گلخانه‌ای زیادی تولید می‌کند. آلودگی‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک هم به لطف این صنعت بیشتر شده‌اند.

دانشمندان هلندی در حالی که هنوز با اندازه‌های میلیمتری این گوشت‌ها درگیر هستند، به فکر تولید انواع متنوعی از آنها افتاده‌اند و قصد دارند تا با شبیه‌سازی چیز مانند عروق خونی در این گوشته‌های مصنوعی، امکان بزرگتر شدن آن و تولید انواع مناسب برای استیک را فراهم کنند. همچنین اعلام کرده‌اند که طرح‌هایی برای تولید گوشت چرخ شده دارند. با این حال مهم‌ترین موضوع این است که آیا گوشت‌های مصنوعی، طعم خوب گوشت را خواهند داشت؟
 


انسان‌های قابل هک

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

هک کردن مغز در واقع به فعالیتی اطلاق می‌شود که در آن سیگنال‌های مغزی را می‌توان کنترل کرد تا ضمن دستکاری آنها قادر بود تا به بهبود وضعیت سلامت افراد کمک کرد. در CES 2016 شرکت BrainCo از تکنولوژی نوآورانه و جدیدی رونمایی کرد که گرچه ساختار بزرگ و پیچیده‌ای ندارد اما توسط آن انسان قادر است تا به دستکاری هدفمند سیگنال‌های مغزی بپردازد، و این یعنی گامی موفق برای تحقق این تکنولوژی ترسناک «هک مغز انسان» است.

شاید ترسناک‌ترین وسیله قابل هک وسایل پیوند پزشکی مانند دستگاه‌های تنظیم ضربان قلب باشند که از سیگنال‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند، پمپ‌های انسولین نیز آسیب‌پذیرتر از این وسایل هستند. افرادی که به هر دلیل دچار حوادثی تلخ می‌شوند همواره با کوهی از خاطرات ناگوار به زندگی خود ادامه می‌دهند. هنگامی که ایمپلنت یا پروتز شما توسط افراد خوب به روز شود بسیار عالی خواهد بود، اما به این معنی هم هست که سخت‌افزارهای انسانی را می‌توان برای انجام قتل‌ آن هم به صورت ناشناس و از راه دور هک کرد. همواره این پرسش مطرح می‌شود که چگونه امکان دارد بتوان این خاطرات را از ذهن پاک کرد؟
 


حشرات الکترونیکی

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

سال‌هاست که دانشمندان شیوه و مدل پرواز کردن پرندگان، خفاش‌ها و حشرات را برسی می‌کنند تا با استفاده از آن پهپادها و سیستم‌های پروازی بهتری طراحی کنند. اما در عین حال دانشمندان در پی آن بوده‌اند که راهی برای کنترل پرواز حشرات پیدا کنند. تصور کنید که بتوان حین پرواز یک حشره، با فرمانی جهت پروازش را تغییر داد! این جانوارن الکترونیکی به کمک میکروفون و دوربین‌هایشان می‌توانند شما را ردگیری کرده و حتی نمونه‌هایی از DNA شما را استخراج کنند. شاید روزی از این فناوری‌ها برای کمک به بیماران هم استفاده شود.
 


تشخیص چهره

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

آخرین شایعات درز یافته به بیرون حاکی از آن هستند که اپل در طراحی آیفون 8، تاچ آی دی را کنار گذاشته و به سراغ فناوری تشخیص چهره خواهد رفت. گفتنی است نمایندگان Realface ادعا می‌کنند که برنامه تشخیص چهره آنها با دقت 99.67 درصدی عمل می‌کند که حتی از قدرت تشخیص 97.5 درصدی چشم انسان نیز بالاتر است که نشان از قدرت این تکنولوژی ترسناک دارد. نکته شگفت‌انگیز دیگر آن است که نرم‌افزار کمپانی قادر است دوقلوهای همسان را نیز از یکدیگر تشخیص دهد.
 


اسکنر عنبیه

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

یک اسکنر عنبیه تنها یک عکس از چشم شما نمی‌گیرد تا آن را با موردی که از پیش ذخیره کرده است مقایسه کند. این حسگر بدین صورت کار می‌کند که ابتدا یک اشعه‌ی مادون قرمز فاصله‌ی نزدیک با فرکانس کم را مستقیما به سمت چشمان کاربر ارسال می‌کند. این نوع از تابش الکترومغناطیس، بسیار بهتر از نور مرئی کار می‌کند، چرا که جزییات ثبت شده توسط آن از عنبیه بسیار دقیق‌تر از نور مرئی هستند. بنابراین با این روش، یک دوربین متوسط هم می‌تواند تصویری بسیار دقیق بگیرد.

اگر از اسکنر عنبیه استفاده کنیم، هکرها برای نفوذ به گوشی هوشمند ما به یک کپی از الگوی عنبیه‌ی ما با رزولوشن بالا نیاز دارند. تهیه‌ی چنین تصویری از عنبیه‌ی یک فرد بسیار سخت است و اگر هکر بخواهد بدون متوجه شدن کاربر از عنبیه‌ی او تصویر باکیفیتی تهیه کند این کار تقریبا غیرممکن می‌شود. بنابراین می‌توان اسکنر عنبیه را به دلیل سختی بسیار زیاد عملیات کپی الگوی عنبیه، بسیار امن‌تر از حسگر اثر انگشت دانست. از این تکنولوژی ترسناک بیومتریک می‌توان برای ردگیری افراد در گروه‌های زیاد استفاده کرده و عملا جامعه را به یک ایست و بازرسی بزرگ تبدیل کرد.
 


پاک کردن حافظه مغز

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

حتما فیلم موفق مردان سیاه پوش را دیده‌اید که با یک دستگاه کوچک بخشی از حافظه افراد را در یک لحظه پاک می‌کردند. یکی از لازمه‌های اصلی ایجاد تغییر در خاطرات انسان، استفاده از داروهایی است که بنابر اطلاعات ارائه شده هم اکنون نیز در بازار قابل یافت هستند. شاید در سال‌های دور امکان حذف و تغییر تجربیاتی که در ذهن انسان‌ها ثبت شده تنها محدود به داستان‌های علمی تخیلی بود، اما اخیرا با پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه‌ی فناوری‌های مرتبط با اسکن سیستم اعصاب، محققان هر چه بیشتر به امکان تغییر حافظه‌ی انسان نزدیک و نزدیک‌تر شده‌اند.

این تکنولوژی ترسناک به ابزارهای نورانی یا ماشین‌های عظیم احتیاجی ندارد، در عوض به‌وسیله ترکیبی شیمیایی انجام می‌شود که پروتئین‌های خاصی را بدن هدف گرفته و باعث شکستن پیوندهایی می‌شود که ما را قادر به یادآوری موارد خاص می‌کند. دانشمندان در ابتدا اعتقاد داشتند که خاطرت در ذهن انسان در یک ساختار و مکان مجتمع ثبت می‌شوند. برای مثال تصور غالب حکایت از وجود یک مرکز بایگانی مبتنی بر سیستم اعصاب در ذهن انسان داشت، حال آنکه مطالعات اخیر دانشمندان نشان داد که هر یک از خاطرات ذهنی ما در ارتباطات موجود در مغز ثبت می‌شوند.
 


سلاح لیزری سبک

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

در محیط‌های شهری استفاده از تسلیحات متعارف با دقت پایین می‌تواند آسیب‌ها و خساراتی موازی زیادی را به بار بیاورد و به همین خاطر، پنتاگون مرتبا تلاش می‌کند تا خطر درگیری‌‌های نظامی را در موقعیت‌های یاد شده کاهش دهد. برنامه Excalibur دارپا نیز با هدف کم کردن شدت این نگرانی‌ها کلید خورده و به تولید نوعی تکنولوژی ترسناک «تسلیحات لیزری سبک» انجامیده است. دارپا امیدوار است که این برنامه عاقبت به ساخت یک لیزر 100 کیلو واتی بیانجامد که بتوان از آن در حملات دقیق علیه اهداف زمینی و هوایی بهره گرفت.
 


تبلیغات هوشمند

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

فناوری‌هایی نظیر SignEye دوربینی را به یک بیلبورد متصل کرده و با استفاده از فناوری‌های تشخیص چهره موارد کلی نظیر رده سنی و جنسیت شما را مشخص می‌کنند. به این ترتیب می‌توانند تبلیغاتی درست مناسب شما پخش کنند و پرتوهای صوتی هولوسونیک (Holosonic) می‌توانند پیام‌های گفتاری و موزیکال را بدون ایجاد مزاحمت برای بقیه به سمت گوش‌های شما ارسال کنند. تصور کنید چنین فناوری‌ای با مثلا اطلاعات گوگل پلاس یا فیسبوک ترکیب شده یا با پایشگرهای سلامت شما (که احتمالا پوشیدنی خواهند بود) ارتباط برقرار کند!
 


سلاح‌های زیستی

10 تکنولوژی ترسناک که جهان را تغییر خواهد داد

وقتی این خبر پخش شد که پاکت‌ها، حاوی‌ هاگ باکتری مرگ‌آور سیاه زخم بود، وحشت همه جا را فرا گرفت. پاکت سیاه زخم به 22 نفر حمله کرد و پنج نفر را کشت. هفت سال بعد، FBI در پی تحقیقاتش به دانشمندی دولتی در حوزه سیاه زخم رسید که البته قبل از بسته شدن پرونده خودکشی کرد. سلاح‌های بیولوژیک مانند سلاح های شیمیایی از جمله سلاح‌های تخریب جمعی به شمار می‌روند. برنامه سلاح‌های زیستی آمریکا تا مدت‌ها مخفیانه دنبال می‌شد تا اینکه سال‌ها بعد افشای اینکه دولت آمریکا بدون رضایت افراد در آزمایشگاه‌ها و آزمایش‌های میدانی خود از عوامل زیستی برای آزمایش بر روی آنها استفاده کرده است، جنجال‌های فراوانی ایجاد کرده و برخی از جنبه‌های این برنامه تسلیحاتی گسترده را افشا کرد.

از بحث‌برانگیزترین جنبه‌های این تکنولوژی ترسناک  این بود که آمریکا در سال 1956 در عملیاتی موسوم به شهر بزرگ (Big City) با اگزوز ماشین اقدام به پراکنده کردن باکتری بیماری سیاه زخم در شهرهای آمریکا کرد. تأثیر بخش‌­های نظامی در توسعه­ زیست‌فناوری به حدی چشم‌گیر است که به عقیده­ بسیاری، امروزه پیشرفته‌­ترین و پیچیده‌­ترین ایده­‌های زیست‌فناوری، نه به‌وسیله دانشمندان و محققین دانشگاهی، بلکه به‌وسیله لابراتوارهای مراکز نظامی و تحت تدابیر شدید امنیتی و دور از دسترس افکار عمومی در حال انجام هستند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1396/01/29
مثل تمامی ابداعات و اختراعات بشر این تکنولوژی ها هم بسیار مفیدن و هم غیرمفید یا ترسناک.مثلا اون پرینت اعضای آدم واقعا خیلی عالیه و کاربردیه.اما آدم قابل هک یا پاک کردن حافظه و دستکاری مغز یه جوریه.منم یه مستند دیدم ازینکه افرادی که خاطرات بدی دارند یا نوعی فوبیا یا اضطراب یا وسواس دائمی و آزاردهنده دارن که زندگیشونو مختل کرده با عمل جراحی یه تراشه مخصوص رو تو مغزشون میکاشتن بعد یه چیزی مثل کنترل داشت که از بیرون توسط دکترا یه سری سیگنالای خاصی رو با قدرت کم یا متوسط یا زیاد اون اندازه ای که بیمار احساس بهتر شدن حالشو داشت تنظیم میکردن اما میگفتن قطعی روی همه جواب نمیده منم وقتی اونو دیدم همین فکرو کردم این آدمی که قابل کنترل باشه دیگه یه جور رباته این زیاد جالب نیست که اختیار درونیات و افکار آدم دست خودش نباشه ولی از یه طرفم اگه درمان نکنن بیماریشونو بازم اختیارشون دست خودشون نیست دست بیماریشونه مثلا یه نمونه دختری بود که دائم تو ذهنش بود که کسی رو کشته واقعا اختیارش دست خودش نبود یه چیزی از درونش بود که بهش دستور میداد.آدم خودش یه دنیای ناشناخته و عجیبه.
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1396/01/29
با سلام ببخشید نود درصد این تکنولوژیهای که عنوان کردید ترسناک نیستند! اصلا نویسنده این مقاله مفهوم جامعی از واژه ترسناک نداره!
این مطالبی که نوشتید خیلی هم عالی هستند و به کار ما میان
نمیدونم کجاش اخه ترسناکه؟!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
کالازم_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالازم_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر