«70 سال با جشنواره کن» در یک کتاب
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۱۵۵۰۱
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
۳۳۱۹
مسئولین برگزاری جشنواره فیلم کن از انتشار کتابی با هدف مروری بر ۷۰ سال برگزاری این رویداد سینمایی از زبان منتقدین بین‌المللی خبر دادند.
خبرگزاری ایسنا: مسئولین برگزاری جشنواره فیلم کن از انتشار کتابی با هدف مروری بر ۷۰ سال برگزاری این رویداد سینمایی از زبان منتقدین بین‌المللی خبر دادند.

 به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم کن، این کتاب با عنوان روی جلد «این سال‌ها» به قلم جمعی از منتقدین سینمایی از کشورهای مختلف از جمله فرانسه، آمریکا، ایتالیا، روسیه، هند، مکزیک و ترکیه نوشته شده و به مرور داستان‌های مرتبط با ۷۰ سال برگزاری جشنواره کن، ۷۰ نخل طلا، ۷۰ مجموعه فیلم انتخابی، ۷۰ رئیس هیئت دوران و ... در طول این سال‌ها می‌پردازد.
 
«70 سال با جشنواره کن» در یک کتاب

این کتاب روایتگر ماجراجویی‌ای است که در سال ۱۹۳۹ و در بحبوحه جنگ اغاز شد و در سال ۱۹۴۶ به عنوان راهی برای به فراموشی سپردن وحشت جنگ احیا شد. داستان تامل‌برانگیز و در عین حال جذاب موسسه‌ای که علی‌رغم اقدامات متمردانه و متعصبانه گاه به گاه، هرگز ماموریت اصلی خود را که همان روشنگری بود متوقف نکرد. داستان استاادانی چون «روسلینی»، «تروفو»، «لوچ»، «کاپولا»، «وایدا»، «وندرس»، «لینچ» و «تروفو» و شاهکارهای سینمایی «پلنگ»، «زندگی شیرین»، «چترهای شربورگ»، «آگراندیسمان»، «راننده تاکسی»، «پاریس تگزاس»، «زیرزمین»، «درخت زندگی» و ... .

این کتاب به سردبیری «تیری فرمائو» دبیر باسابقه جشنواره و همچنین با مقدمه‌ای از «پیر لسکیور» رئیس فعلی این رویداد سینمایی از تاریخ ۱۰ می و یک هفته پیش از آغاز جشنواره کن منتشر می‌شود.

تاریخچه جشنواره فیلم کن به اواخر دهه ‌۳۰ بازمی‌گردد، زمانی که «ژان زای»، وزیر آموزش ملی دولت فرانسه با حمایت آمریکا و انگلیس تصمیم گرفت در واکنش به نفوذ دولت‌های فاشسیت آلمان و ایتالیا در انتخاب فیلم‌های جشنواره ونیز، جشنواره‌ای سینمایی راه‌اندازی کند.

در ژوئن ‌۱۹۳۹ بود که «لوئی لومیر»، از بنیانگذاران صنعت فیلم هالیوود پذیرفت تا اولین رییس جشنواره فیلم کن نام بگیرد که قرار بود از اول تا ‌۳۰ سپتامبر برگزار شود. اما حمله آلمان به لهستان و متعاقب آن اعلام جنگ فرانسه و انگلیس علیه آلمان موجب شد تا اولین دوره جشنواره فیلم کن پیش از آن‌که آغاز شود پایان یابد.

جشنواره فیلم کن در سال ‌۱۹۴۶ با حمایت وزارت خارجه فرانسه بار دیگر راه‌اندازی شد و این جشنواره سینمایی به غیر از سال‌های ‌۱۹۴۸ و ‌۱۹۵۰ که به علت مشکل بودجه برگزار نشد هرساله میزبان مهمترین سینماگران جهان بود و به تدریج موقعیت خود را در دهه ‌۱۹۶۰ در جهان فرهنگ و هنر تثبیت کرد؛ تا امروز که به‌ عنوان معتبرترین جشنواره فیلم در دنیا شناخته می‌شود.

هفتادمین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ می (۲۸ اردیبهشت تا ۷ خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود و امسال «پدرو آلمادوار»، کارگردان مطرح اسپانیایی، ریاست هیات داوران بخش رقابتی را بر عهده دارد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو