جاسوسی شرکت‌ها از دانش‌آموزان آمریکایی
۵۱۵۵۹۷
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
۳۲۹۴
لپ‌تاپ‌ها، ‌تبلت‌ها و فناوري‌هاي پوشيدني مي‌توانند اطلاعاتي مانند تاريخ تولد و جستجو‌هاي آنلاين هر دانش‌آموز را جمع‌آوري كنند.
ایتنا: لپ‌تاپ‌ها، ‌تبلت‌ها و فناوري‌هاي پوشيدني مي‌توانند اطلاعاتي مانند تاريخ تولد و جستجو‌هاي آنلاين هر دانش‌آموز را جمع‌آوري كنند.

 جاسوسی شرکت‌های فناوری از دانش‌آموزان آمریکایی

گزارش جدید شرکت EFF نشان می‌دهد شرکت‌های فناوری با گرد‌آوری اطلاعات از هر دانش‌آموزی که از طریق فناوری‌های آموزشی به اینترنت متصل است، در حال جاسوسی از دانش‌آموزان هستند.

لپ‌تاپ‌ها، ‌تبلت‌ها و فناوري‌هاي پوشيدني مي‌توانند اطلاعاتي مانند تاريخ تولد و جستجو‌هاي آنلاين هر دانش‌آموز را جمع‌آوري كنند.

شركت EFF با بررسي ۱۵۲ شركت ارائه خدمات فناوري كه در حال حاضر در كلاس‌هاي درس مورداستفاده قرار مي‌گيرند، دریافته است كه اين خدمات از هيچ رمز‌نگاري، سياست حفظ و اشتراك‌گذاري داده برخوردار نيست.

اين مركز با بررسي بيش از هزار نفر در سرتاسر آمريكا دريافته است كه والدين، معلمان و خود دانش آموزان از وضعيت حريم خصوصي در مدارس ناراضي بوده و نسبت به اين وضعيت نگران هستند. اصلي‌ترين نگراني اين است كه والدين نمي‌دانند فرزندانشان از چه اپليكيشني استفاده مي‌كنند يا چه اطلاعاتي را جمع‌آوري مي‌كنند.

كاربران اينترنتي همواره به‌واسطه خبرهايي كه مي‌خوانند،‌ويديوهايي كه تماشا مي‌كنند و كالاهايي كه خريداري مي‌كنند تحت نظر هستند تا از اطلاعات آن‌ها براي انجام تبليغات هدف‌گیری شده استفاده شود. والدين آمريكايي نگران اين موضوع هستند كه شركت‌هاي تبليغاتي ممكن است از ايميل، اطلاعات خصوصي و علایق فرزندانشان براي همين اهداف استفاده كنند.

براي مثال، از تجهيزات نظارت بر سلامت در مدارس استفاده مي‌شود تا فعاليت‌هاي جسماني و سبك زندگي دانش‌آموزان تحت كنترل باشد. شركت تندرستي آموزشي IHT با همكاري شركت آديداس فعاليت دانش‌آموزان را تحت نظر دارد. در سياست حريم خصوصي اين شركت عنوان‌شده كه اطلاعات گردآوری‌شده در اين برنامه در اختيار شركت‌هاي واسط قرار خواهد گرفت و يا براي كمك به بازاريابي شركت IHT مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

مدارس در آمريكا براي محافظت از اطلاعات دانش‌آموزان خوداتکای زيادي بر حريم خصوصي مبتني بر سياست‌گذاري دارند، و اگرچه بسياري از شركت‌هاي فناوري آموزشي سياست‌هايي دارند كه براساس آن‌ها داده‌هاي دانش‌آموزان به فروش نمي‌رسد،‌اما تاريخ ثابت كرده تمامي اين سياست‌ها با شكست مواجه شده‌اند.

در سال ۲۰۱۴ اطلاعات و سابقه ۲۰ ميليون دانش‌آموز از كالج‌ها و سكوي برنامه‌ريز شغلي ConnecteEDU بدون هيچ اطلاع‌رساني به ديگر شركت‌ها فروخته شد. اگرچه قانون‌هاي فدرال زيادي براي ممانعت از فروش اطلاعات دانش‌آموزان وجود دارد، اما اين قوانين با فناوري تكامل نيافته‌اند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج