درخواست رییس جمهور اوکراین از ترامپ
۵۱۶۵۲۲
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵
۷۳۸۳ 
رییس جمهور اوکراین ضمن متهم کردن روسیه به برهم زدن نظم جهانی خواهان حفظ تحریم‌های تحمیلی بر این کشور شد.
خبرگزاری فارس: «پترو پروشنکو» رییس جمهور اوکراین از «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی خود درخواست کرده تا تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه در جای خود باقی مانند.

 به نوشته روزنامه «گاردین» پروشنکو در توضیح درخواست خود گفته است که تنها با این روش می‌توان «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه را در میز مذاکرات نگه داشت و تانک‌های روسی را از مرکز اروپا دور کرد.

ریس جمهو اوکراین گفت: «تحریم‌ها باید بر روسیه باقی بمانند. سخنان آن‌هایی که می‌گویند تحریم‌ها علیه روسیه دستاوردی نداشت را باور نکنید. این تنها ساز و کار حفظ روس‌ها در میز مذاکرات است. اگر تحریم‌ها و ارتش جدید اوکراین نبودند، تانک‌های روسیه بیشتر به عمق اروپا می‌رفتند.»

رییس جمهور اوکراین که روز سه‌شنبه در اندیشکده «چتم‌هاوس» انگلیس صحبت می‌کرد روسیه را متهم به نپذیرفتن نظم جهانی نمود و گفت: «روسیه نه تنها نظم جهانی را رد می‌کند، بلکه سعی در ایجاد یک جایگزین دارد.»

وی در خاتمه نسبت به مواضع قاطع دولت آمریکا در حمایت از اوکراین در نبرد علیه آنچه که تجاوزهای روسیه نامید ابراز اطمینان کرد و افزود که گفت‌‌وگوهای مهمی را هفته گذشته با «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا برگزار کرده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج