ممنوعیت حضور کاندیداها در مراسم اعتکاف
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۵۲۳۸۹
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
۴۰۹۳
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به فعالیت جریانهای معنویت گرا در طول مراسم اعتکاف هشدار داد و با اشاره به بحث انتخابات شوراها و ریاست جمهوری نیز گفت: توصیه می کنیم کاندیداها در طول برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد جهت تبلیغ حضور نداشته باشند.
خبرگزاری مهر: معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به فعالیت جریانهای معنویت گرا در طول مراسم اعتکاف هشدار داد و با اشاره به بحث انتخابات شوراها و ریاست جمهوری نیز گفت: توصیه می کنیم کاندیداها در طول برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد جهت تبلیغ حضور نداشته باشند.

حجت الاسلام حسین روحانی نژاد معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در نشست خبری روز دوشنبه 30 اردیبهشت، پیرامون برگزاری مراسم اعتکاف گفت: مدیریت برگزاری مراسم اعتکاف بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است که امسال نیز این مسئله را طبق سنوات گذشته دنبال می کند.

وی به تبیین سنت حسنه اعتکاف در دین اسلام پرداخت و افزود: اعتکاف یکی از سنتهای حسنه پیامبر(ص) و دین مبین اسلام است که از صدر اسلام تا کنون پا برجاست و باقی خواهد ماند. البته در ادیان دیگر نیز بحث اعتکاف نیز وجود داشته است. در اسلام اعتکاف در مسجد را می توان در طول سال برگزار کرد و ویژه روزهای خاصی نیست بلکه در هر روزی که در آن روزه گرفتن حرام نباشد می توان مراسم اعتکاف را برگزار کرد. بر اساس روایات و احادیث، برپایی اعتکاف در طول سال صحیح است اما توصیه شده است که بافضیلت ترین آن، دهه آخر ماه مبارک رمضان است. اما از آنجا که ماه رجب آغاز فصل نیاش و یک نوع آمادگی برای ورود به ماه رمضان است؛ بر برگزاری مراسم اعتکاف در سه روز این ماه که به « ایام البیض» مشهور است- یعنی روزهای 13، 14 و 15 ماه رجب- تأکید شده است.

اعتکاف باید در مسجد جامع باشد/ اعلام آمار معتکفین سال 91

حجت الاسلام روحانی نژاد در ادامه یادآور شد: برگزاری مراسم اعتکاف فی حدنفسه مستحب است اما اگر کسی روز اول و دوم را در اعتکاف بود، روز سوم برای او واجب است اما در روز اول و یا دوم می تواند از اعتکاف خارج شود. همچنین اعنکاف باید در مسجد جامع باشد و فقها در تعریف مسجد جامع می گویند مسجدی که همه اقشار مختلف جامعه بتوانند در آن حضور پیدا کنند و اختصاص به محله و یا صنف خاصی نداشته باشد.؛ بنابراین در نمازخانه ها و یا مصلی هایی که حکم مسجد ندارند، نمی توان معتکف شد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش استقبال هرساله جوانان و اقشار مختلف جامعه از مراسم اعتکاف، تأکید کرد: در سال 91 حدود 700 هزار نفر در مراسم اعتکاف شرکت کردند که حضور جوانان بسیار چشمگیر بود و بی سبب نیست که مقام معظم رهبری از اعتکاف به عنوان «رویش انقلاب» یاد کردند و حقیقتا به برکت انقلاب این معنویت در جامعه ما رشد پیدا کرده است.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی به آماری از جنسیت و میزان تحصیلات معتکفین سال گذشته اشاره کرد و افزود: در مراسم اعتکاف سال گذشته حدود 58 درصد از شرکت کنندگان را بانوان و 42 درصد را مردان تشکیل دادند و از نظر تحصیلات؛ 4 درصد بیسواد، 10 درصد سواد خواندن و نوشتن، 20 درصد سیکل، 30 درصد دیپلم، 20 درصد فوق دیپلم، 13 درصد کارشناس ارشد و 3 درصد بالاتر از کارشناسی ارشد بودند.

وی با اعلام اینکه مراسم اعتکاف در سال 91 در 336 شهرستان و شهر بزرگ و در 3 هزار و 528 مسجد برگزار شد، افزود: 75 درصد معتکفین سال گذشته را ساکنان شهرها و 25 درصد نیز ساکنان مناطق روستایی تشکیل می دادند.

هزینه جاری مراسم اعتکاف بر عهده معتکفین است/ امکان حضور معتکفین در نمازجمعه

حجت الاسلام روحانی نژاد در مورد هزینه برگزاری اعتکاف گفت: مدیریت مراسم اعتکاف بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی و ائمه جماعات مساجد و افرادی که در امر مسجد مشارکت می کنند؛ برگزار می شود اما هزینه های اعتکاف به وسیله خود معتکفین تأمین می شود و از هیچ ارگان و سازمانی بودجه خاصی در این زمینه تعلق نمی گیرد. البته سازمانها و نهادهای دینی در امر پشتیبانی و کارهای فرهنگی اعتکاف مشارکت دارند اما هزینه جاری مراسم اعتکاف نظیر افطار و سحری بر عهده خود مردم و یا خیرین است.

وی در ادامه تأکید کرد: ما توصیه می کنیم در طول برگزاری مراسم اعتکاف، از کثرت برنامه خودداری شود تا خلوت معتکفین به هم نخورد لذا برنامه ریزی شده است که در حد متعارف برنامه عمومی اجرا شود. آنچه که در اعتکاف بر آن تأکید شده است؛ قرائت قرآن و راز و نیاز و دعا و ذکر و تأمل و تدبر و نیز برگزاری مراسم «ام داوود» است.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی یادآور شد: به دلیل تلاقی اولین روز اعتکاف با روز جمعه و برپایی نماز جمعه، معتکفین می توانند در حد اینکه از مسجد خارج شده و در نماز جمعه شرکت کرده و بلافاصله به مسجد مراجعه کنند از نظر شرعی بلامانع است البته برخی از مراجع احتیاط کرده و آن را جایز نمی دانند اما برخی دیگر از مراجع مثل حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری حضور معتکفین در نمازجمعه را بلامانع می دانند.

هشدار نسبت به فعالیت جریانهای معنویت گرا در مراسم اعتکاف/ ممنوعیت تبلیغ انتخاباتی

وی نسبت به فعالیت جریانهای معنویت گرا و مسلکهای نوظهور معنوی در طول مراسم اعتکاف هشدار داد و گفت: برخی از مسلکهای نوظهور معنوی از این فرصت سوء استفاده می کنند که باید عزیزان مسئول و شرکت کننده در این زمینه هشیار باشند. همچنین از آنجا که ملت ایران در آستانه خلق حماسه سیاسی و برگزاری انتخابات شوراها و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است، توصیه می کنیم کاندیداها در طول برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد جهت تبلیغ حضور نداشته باشند و عزیزان مسئول در مساجد مانع برخی بداخلاقی های انتخاباتی شوند تا خلوت معتکفین به هم نخورد.

حجت الاسلام روحانی نژاد تأکید کرد: اصل گفتگو در مورد انتخابات در بین معتکفین مانعی ندارد اما تبلیغات برای جریان و یا گروه خاصی ممنوع است و ورود کاندیداها در طول برگزاری مراسم اعتکاف نیز ممنوع است و ائمه جماعات و سخنرانان بیشتر به خلق حماسه سیاسی می پردازند و نیاز به حضور فرد خاصی برای سخنرانی نیست.

وی اعلام کرد: در سه روز از مراسم اعتکاف ویژه برنامه هایی را خواهیم داشت که اولین روز آن که مصادف با میلاد امیرالمؤمنین علی (ع) است مراسم ویژه ای با عنوان «حریم امامت و ولایت» در سراسر کشور بگزار می شود و در روز 15 رجب که سالروز وفات حضرت زینب کبری(س) است، مراسم ویژه سوگواری برگزار می شود و معتکفین برای رهایی اماکن مقدس اسلامی نظیر مسجدالاقصی و حرم حضرت زینب(س) و کشور سوریه از محاصره صهیونیستها و سلفی ها دست به دعا بر می دارند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در پایان یادآور شد: ثبت نام برای حضور در مراسم اعتکاف تا روز پنجشنبه 2 خرداد ادامه دارد و اگر مساجدی ظرفیت پذیرش داشتند تا قبل از طلوع فجر روز جمعه نیز امکان ثبت نام وجود دارد. لازم به یادآوری است که معتکفین باید قبل از طلوع فجر روز 13 رجب در مسجد حضور داشته باشند و روز 15 رجب بعد از نماز مغرب و عشاء می توانند از مسجد خارج شوند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
ادیب_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کالازم_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی