همه راه های رسیدن به وام مسکن
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۲۶۴۸
۰۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۰
۱۸۳۷۵
این فقط بانک مسکن نیست که تسهیلاتی در حوزه تخصصی خودش پرداخت می کند؛ بانک های دولتی دیگر هم طرح هایی برای پرداخت وام دارند که در صورت ناامید شدن از بانک مسکن می توانید امتحانشان کنید

برترین مجله اینترنتی ایران

روزنامه هفت صبح: این فقط بانک مسکن نیست که تسهیلاتی در حوزه تخصصی خودش پرداخت می کند؛ بانک های دولتی دیگر هم طرح هایی برای پرداخت وام دارند که در صورت ناامید شدن از بانک مسکن می توانید امتحانشان کنید

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که فکر می کنیدتنها راه گرفتن وام برای خرید یا ساخت منزل مسکونی استفاده از تسهیلات بانک مسکن است همین حالا نظرتان را عوض کنید. بانک مسکن یک بانک تخصصی در حوزه مسکن است وتسهیلات مختلفی هم برای این بخش در نظر گرفته اما حجم بالای تقاضاها باعث شده بانک های دیگر هم برای پرداخت این تسهیلات به شیوه های مختلف دست به کار شوند. نکته مهم هم این است که گرفتن وام از بانک مسکن در هیچ مرحله ای مانعی برای گرفتن تسهیلات از سایر بانک ها نیست. قبل از پرداختن به روش های مختلف دریافت تسهیلات دو خبر مهم را مرور می کنیم که برای متقاضیان دریافت وام مسکن خوشایند است.

همه راه های رسیدن به وام مسکن

دستور ویژه وزیر مسکن

یکی از خبرهای مهم در حوزه تسهیلات مسکن دستور وزیر مسکن برای افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر است. یکی از گلایه های کسانی که در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده بودند این بود که پرداخت اقساط تسهیلات ظرف 15 سال مشکل است. روز گذشته وزیر مسکن اعلام کرد با تصویب دولت اقساط 20 ساله شده است.افزایش زمان بازپرداخت برای همه


بر این اساس افزایش زمان بازپرداخت اقساط مسکن مهر شامل همه متقاضیان این طرح می شود. یعنی کسانی هم که قبلا وام مسکن مهر دریافت کرده بودند و تسهیلاتشان قسط بندی شده بود مشمول این طرح می شوند. آن دسته از متقاضیانی که دفترچه اقساط آنها صادر شده است، می توانند با مراجعه به شعبه های بانک مسکن دفترچه قسط 15 ساله را تحویل داده و دفترچه 20 ساله دریافت کنند. این کار اختیاری است و کسانی هم که نمی خواهند اقساط مسکن مهر را 20 ساله پرداخت کند می توانند با همان مکانیسم قبلی این کار را انجام دهند.اجرای مصوبه وام 30 میلیون تومانی


خبر دوم هم مربوط به اجرای پرداخت تسهیلات 30 میلیون تومانی برای ساخت مسکن است. قبل از این وزارت مسکن و شهرسازی اعلام کرده بود که تسهیلات ساخت منازل مسکونی از 25 به 30 میلیون تومان افزایش یافته است. بانک مسکن تا به حال آن را اجرا نکرده بود. پرداخت این تسهیلات هم آغاز شده و کسانی هم که قبلا درخواست های خود را به بانک ارائه و اقدام به سپرده گذاری و تکمیل مدارک کرده اند به شرطی که تسهیلات به حسابشان واریز نشده باشد می توانند این پنج میلیون تومان اضافه را همزمان با رسیدن نوبتشان دریافت کنند. از این خبرها که بگذریم بانک های پرداخت کننده تسهیلات مسکن را به طور کلی می توان در سه بخش دسته بندی کرد. هر کس بسته به شرایط و هدفی که دارد می تواند بانک مورد نظرش را انتخاب کند.

1- بانک مسکن

یکی از بانک های تخصصی در حوزه پرداخت تسهیلات مسکن، بانک مسکن است. این بانک چند وام مختلف را تعریف کرده و هر کس بنا به شرایط خود می تواند از این وام ها استفاده کند.

تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن

این راه یکی از معمولترین شیوه های دریافت وام از بانک مسکن است. سقف این تسهیلات 30 میلیون تومان است. دریافت آن نیازمند سپرده گذاری استو حداکثر مدت سپرده گذاری هم 12 ماهه است. شما می توانید با شش میلیون تومان سپرده گذاری در مدت 12 ماه این 30 میلیون تومان را دریافت کنید. البته اگر توان افزایش سپرده را داشته باشید مدت زمان انتظارتان هم کم می شود. ضمن اینکه در این مدت سود 18 درصدی هم به سپرده شما تعلق خواهد گرفت. بازپرداخت 24 ماهه و نرخ سود هم 15 درصد است.

برای چه گروهی مناسب است: دریافت این تسهیلات برای گروه هایی مناسب است که عجله ای برای ساخت یا خرید واحد مسکونی ندارند. آنها می توانند 9 یا 12 ماه خرید خانه مورد نظرشان را به تاخیر بیندازند و از این تسهیلات تقریبا ارزان قیمت استفاده کنند.

مسکن جوانان

تسهیلات مسکن جوانان هم از طرح های بلند مدت بانک مسکن است. حساب پس انداز مسکن جوانان یکی از انواع حساب های سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بوده و دارنده حساب قادر است با رعایت برنامه سپرده گذاری ارائه شده توسط بانک در بلندمدت با شرایط خاص از این تسهیلات استفاده کند.

متقاضیان افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان باید مبلغی را به صورت ماهانه به حساب واریز کنند. این مبلغ برای سال اول هر ماه 170 هزار تومان است و به ترتیب هر سال 10 هزار تومان به آن اضافه می شود. این کار حداقل باید 5 سال ادامه داشته باشد.

حداکثر تسهیلات اعطایی که برای این حساب ها در نظر گرفته شده، در پایان سال پنجم حدود 40 میلیون تومان و در پایان سال پانزدهم حدود 68 میلیون تومان است. البته در این مدت سود 18 درصدی به سپرده شخص تعلق می گیرد و برداشت از حساب هم با رعایت کف موجودی که از سوی بانک مرکزی برای سپرده های کوتاه مدت هر سال تعیین می شود مجاز است.

برای چه گروهی مناسب است: استفاده از این طرح هیچ مانعی برای درخواست سایر تسهیلات مسکن ایجاد نمی کند هر شخصی که به سن 18 سال تمام رسیده باشد، می تواند به نام خود یا کسانی که تحت تکلف او هستند حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کند.2- بانک های دولتی


این فقط، بانک مسکن نیست که تسهیلاتی در این حوزه پرداخت می کند. در کنار بانک مسکن، بانک های دولتی دیگر هم طرح هایی برای پرداخت وام مسکن دارند که در صورت ناامید شدن از بانک مسکن می توانید از آنها استفاده کنید.

وام جعاله

مهمترین تسهیلات ارائه شده از سوی این بانک ها وام جعاله یا تعمیرات مسکن است. این وام سال هاست از سوی بانک های دولتی پرداخت می شود. نکته مهم این است که برای دریافت این وام نیاز به ضامن ندارید و با سپردن سند خانه به بانک می توانید آن را دریافت کنید. سقف این تسهیلات در بانک های دولتی 15 میلیون تومان با سود 18 درصد است.

برای چه گروه هایی مناسب است: تمام کسانی که دارای یک واحد مسکونی هستند که می خواهند آن را تعمیر کنند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وام ساخت مسکن


بانکهای دولتی تسهیلاتی را با عنوان ساخت واحدهای مسکونی در نظر گرفته اند که کم و بیش به همه متقاضیان پرداخت می شود. تفاوت آن با وام بانک مسکن این است که نیاز به سپرده گذاری ندارد. اما مبلغ آن برحسب میزان خوش حسابی متقاضی تعیین می شود. تفاوت مهمتر این است که زمان بازپرداخت دو ساله با سود 20 درصدی است.

برای چه گروه هایی مناسب است: برای تمام کسانی که به دلایل مختلف نتوانسته اند از بانک مسکن این تسهیلات را دریافت کنند بهترین پیشنهاد رفتن به سراغ بانک های دیگر دولتی است.3- بانک های خصوصی


بانک های خصوصی هم سعی کرده اند از قافله عقب نمانند. آنها هم برای متقاضیان تسهیلات مسکن راهکارهایی دارند.

وام جعاله

همه بانک های خصوصی هم تسهیلات جعاله مسکن پرداخت می کنند. با این تفاوت که سود دریافتی آنها 24 درصد است. برای دریافت این تسهیلات از بانک های خصوصی نیاز نیست زیاد در انتظار بمانید. آنها به شما حق انتخاب بیشتری هم می دهند یعنی حتما قرار نیست که سند ملکی تان را برای ضمانت به بانک ارائه دهید. معرفی دو ضامن معتبر هم کارتان را راه خواهد انداخت. این بانک ها سقف خاصی هم برای این تسهیلات در نظر نگرفته اند اما قاعدتا بیشتر از 70 درصد ارزش ملک مورد نظر نمی پردازند.

برای چه گروهی مناسب است: کسانی که قبلا از بانک های دولتی با عناوین مختلف وام گرفته اند و حالا می خواهند وام جعاله بگیرند چاره ای ندارند جز اینکه راهی بانک های خصوصی شوند و تن به سود بالاتر بدهند. البته کسانی هم که می خواهند کمتر انتظار بکشند می توانند شانس شان را در این بانک ها امتحان کنند.

مشارکت مدنی


مشکل تهیه مسکن آنقدر مورد توجه بوده که بانک ها و موسسات مالی طرح های ویژه برای آن در نظر بگیرند یکی از این طرح ها مشارکت مدنی است. در این طرح اگر چند نفر کنار هم جمع شوند و بخواهند یک مجتمع حداقل هشت واحده احداث کنند. بانک با قرار دادن سند مجتمع به عنوان وثیقه تا 80 درصد هزینه احداث را تسهیلات پرداخت می کند.

یکی از مزیت های این روش کم بودن سود تسهیلات اعطایی و مشارکتی است که می تواند حتی به شکل خانوادگی هم شکل بگیرد. این تسهیلات با سود 15 درصد و بازپرداخت 36 ماهه پرداخت می شود.

برای چه گروهی مناسب است: این تسهیلات برای کسانی که توان جمع کردن چند خانواده یا جمعی از دوستان را کنار هم برای ساخت یک مجتمع خانوادگی دارند یکی از بهترین پیشنهادهاست.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
United States
15:40 - 1392/03/28
سلام . در رابطه با وام مشارکت مدنی بیشتر توضیح دهید و بانکهایی که میتوان این وام را گرفت
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1392/06/08
سلام قبلا زمان باز پرداخت وام خرید مسکن چقدر بوده مرسی
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1394/06/04
من بعد 8 سال نامه معرفی به بانک برای دریافت دفترچه قسط مسکن مهر را گرفته ام حاتا بانک ضامن کسر از حقدق میخواهد منهم ندارم چه بکنم؟ لطفا گرفتن کسر از حقوق یا سفته وشرایط ضامن سلیقهای نباشد/
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی