ارسال گزارش حادثه معدن یورت به قوه قضاییه
۵۲۷۸۱۵
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
۵۱۰۳
رئیس کل دادگستری گلستان از ارسال گزارش حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر به دفتر ریاست قوه قضاییه خبر داد.
خبرگزاری میزان: هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان  از ارسال گزارش حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر به دفتر ریاست قوه قضاییه خبر داد.
 
وی با بیان اینکه این گزارش به دستور رئیس قوه قضاییه تهیه و ارسال شده است، گفت: این گزارش شرح مبسوطی از حادثه دلخراش انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر، جریان رسیدگی پرونده و اقدامات صورت گرفته تا کنون است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان درباره روند رسیدگی به پرونده‌ی زمستان یورت آزادشهر هم گفت: مدیر و پیمانکار معدن به دادسرا احضار و بازجویی شده اند و تا زمان اعلام نظر کارشناسی به قید وثیقه  به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان آزاد هستند.

هاشمیان افزود: کار کارشناسی برای تعیین علت حادثه، پس از پایان عملیات آواربرداری و امداد و نجات انجام خواهد شد.

براساس گزارش خبرگزاری میزان، رئیس قوه قضاییه با انتشار پیام تسلیت در پی حادثه انفجار معدن آزادشهر، دستور ویژه برای رسیدگی و پیگیری این پرونده را صادر کرده بود.

معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ظهر روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت منفجر شد که بر اثر این حادثه شماری از کارگران معدن محبوس و تعدادی مصدوم شدند.

تا کنون پیکر ۳۵ نفر از کارگران معدن پیدا شده است و عملیات آواربرداری برای پیدا کردن اجساد احتمالی در معدن، همچنان ادامه دارد.

معدن زمستان یورت در ۹۰ کیلومتری گرگان مرکز استان گلستان قرار دارد. در این معدن حدود ۵۰۰ کارگر کار می‌کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج