تکمیل 55 درصد کل مسکن مهر در دولت روحانی
۵۲۹۲۴۴
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
۳۹۸۲
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، گزارشی از آخرین وضعیت مسکن مهر اعلام کرد.
خبرآنلاین: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، گزارشی از آخرین وضعیت مسکن مهر اعلام کرد.

در گزارش احمد اصغری مهرآبادی آمده است:«دولت یازدهم علاوه بر ساخت، تکمیل و تحویل ۳۲ درصد از واحدهای مسکن‌مهر، ۲۳ درصد از واحدهای نیمه‌تمام افتتاح شده دولت قبل را نیز در این دوره تکمیل و به بهره‌برداری رسانده است که به درستی قابل درک است مجموع این ارقام، ۵۵ درصد خواهد بود. به نظر می‌رسد برخی رسانه‌ها در تحلیل از آمار و ارقام دچار سوء‌برداشت شده‌اند.

چندی پيش برخی از رسانه‌های ضد دولت اطلاعات نادرستی را از آمار واحدهای ساخته، تكميلي و تحويل داده شده مسكن مهر در دولت يازدهم اعلام كرده و بر پايه اين مطالب خواستار پاسخ از سوی وزير راه و شهرسازی شدند.

بر اساس اسناد و آمار موجود در سامانه مديريت مسكن مهر، آمار اعلامی از سوی وزير راه و شهرسازی، در خصوص تكميل و تحويل ۵۵ درصد از واحدهای مسكن‌مهر در دولت يازدهم، صحت دارد. مقايسه عملكرد دولت دهم بر اساس اطلاعات ارايه شده از سوی معاونت مسكن و ساختمان وقت در آن دولت نيز اين موضوع را تاييد می‌كند.

به طوري‌كه در دولت دهم صرفا حدود ۶۳۰ هزار واحد مسكوني به متقاضيان تحويل شده بود، در حالي‌كه كل واحدهای تحويل‌شده از ابتدای اجرای طرح تاكنون به حدود يك ميليون و ۵۴۰ هزار واحد مسكونی بالغ می‌شود، به عبارت ديگر، حدود ۵۵ درصد (معادل بيش از ۸۴۸ هزار واحد) از واحدها در دولت يازدهم تحويل داده شده است.

ضمنا لازم به اشاره است كه واحدهای تحويلی توسط دولت يازدهم به صورت نيمه‌تمام از دولت قبل رها شده و پس از تكميل در دولت يازدهم در اختيار متقاضيان قرار گرفته است. بنابراين اطلاعات ارايه شده از سوی وزير محترم راه و شهرسازی و حتی ذيلا موارد منتشره توسط خبرگزاری مذکور، اين عدد را به درستی تاييد نموده و كاملا در انطباق با يكديگر قرار دارند.

همچنين لازم به اشاره است كه بنا بر مدارك موجود، دولت يازدهم علاوه بر ساخت، تكميل و تحويل ۳۲ درصد از واحدهای مسكن مهر، ۲۳ درصد از واحدهای نيمه‌تمام افتتاح شده دولت قبل را نيز در اين دوره، تكميل و به بهره‌برداری رسانده است. به درستی قابل‌درك است كه مجموع اين دو عدد معادل ۵۵ درصد خواهد بود. بنابراين به نظر می‌رسد، خبرگزاري مورد نظر دچار سوء برداشت از موضوع شده است.

لازم به يادآوری است كه فرآيندهای تكميل، افتتاح و تحويل به متقاضی هريك دارای رويه مجزا بوده و موانع و چالش‌های مختص به خود را دارد كه دولت يازدهم همه اين موارد را يك به يك مرتفع نموده و در صورت اطمينان از قابليت سكونت، واحد مسكونی را به متقاضی تحويل داده است. لذا تاكيد می‌شود كه ۵۵ درصد واحدهاي تكميل و تحويل داده شده دال بر آمار كل تكميل‌شده‌ها نيست، بديهی است كه تعداد واحدهای تكميل‌شده بيش از اين عدد بوده  است.

ساير موارد اشاره شده از سوي خبرگزاری مذكور، ذيل اظهارات وزير محترم راه و شهرسازی نيز منطبق بر اطلاعات موجود در وزارتخانه متبوع بوده و مغايرتي از آن قابل استنتاج نيست. ضمنا تاكيد می‌شود كه موارد منتشره دلالتی بر عدم صحت باقی‌ماندن ۹۰ هزار واحد مسكونی از كل پروژه مسكن مهر ندارد.

لازم به توضیح است که بخشی از پرونده‌های واحدهای مسکونی طرح مهر به دلیل مشکلات حقوقی در دادگاه‌ها در حال بررسی است و هنور در خصوص آنها تعیین‌تکلیف نشده است. بدیهی است که احتساب این موارد در واحدهای باقی‌مانده، رقم آن را از ۹۰ هزار واحد افزایش می‌دهد.(بالغ بر ۱۲۵ هزار واحد) »
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1396/02/20
درودبه احمدی نژاد بامسکن مهر
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1396/02/20
کاربر : رحمانی!
شما حقته پرایدی که میتونستی با 7 میلیون سوار بشی رو الان 22 میلیون بخری!
حالا هی بهش درود بفرس!
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1396/02/22
سلام من کسی بودم که با هزاران امید برای بهبود وضع معیشتی مردم و حل معضل بیکاری به آقای روحانی رای دادم و در کنار آن یکی از هزاران متقاضی مسکن مهر در پروژه ماهدشت کرج هستم متاسفانه از زمان بکار آمدن دولت فعلی که خودم هم از طرفداران آن بودم هیچ حرکتی در طرح مسکن مهر فوق صورت نگرفته و حتی با وجود تحویل گرفتن کلید از پیمانکار با دو برابر قیمت تعهدی دولت و قرار داد اولیه ، اکثر واحد ها در این پروژه با مشکل نبود انشعابات، نبود فضاسازی اطاف و آسانسور که جزء تعهدات دولت هسنت، درگیر هستند و قابل سکونت نیستند . همه ما هم بدیها و هم خوبیها ی دولت را باید ببینیم خارج از هرگونه سیاسی کاری و تعصب.
سرنوشت مسکن مهر با سرنوشت میلیون ها نفر از اقشار متوسط و محروم جامعه گره خورده و طرحی بوده که این توده با اعتماد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج