نجات کوهنورد سقوط کرده از آبشار «هفت حوض»
۵۳۰۵۶۱
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
۲۰۹۱۶
مدیر روابط عمومی سازمان هلال احمر استان تهران گفت: کوهنورد سقوط کرده از آبشار «هفت حوض» دارآباد نجات یافت.
خبرگزاری مهر: مدیر روابط عمومی سازمان هلال احمر استان تهران گفت: کوهنورد سقوط کرده از آبشار «هفت حوض» دارآباد نجات یافت.

 مهیار مقیمیان، با بیان این که روز گذشته با تماس کوهنوردان عبوری حاضر در منطقه مبنی بر سقوط ۳۳ ساله از بالای آبشار «هفت حوض» دارآباد بلافاصله یک تیم ٦ نفره از پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند با تجهیزات کامل به سمت منطقه حادثه اعزام شد، افزود: پس از حضور امدادگران در محل حادثه متوجه شدند فرد مصدوم دچار مولتی تروما شدید شده است.
 
وی ادامه داد: امدادگران در محل مورد نظر به بررسی شرایط مصدوم و نیز بررسی محل سقوط فرد پرداخته و پس از ایجاد کارگاه اول و انجام عملیات فنی با تلاش فراوان فرد مورد نظر به بالای آبشار هفت حوض انتقال داده شد.

مدیر روابط عمومی سازمان هلال احمر استان تهران اضافه کرد: با توجه به آسیب های متعدد کمر، پا و گردن مصدوم و احتمال وجود شکستگی لگن درخواست پرواز به سازمان داده شد.

وی گفت: به دلیل شرایط بد منطقه برای انجام عملیات به وسیله بالگرد ، پس ارزیابی و ‌پیدا کردن محیط مناسب تیم آماده انتقال مجدد شد.

مقیمیان اضافه کرد: کارگاه دوم بر روی رودخانه موجود در مسیر ایجاد شد و با تلاش های بسیار فرد مصدوم از مسیرهای صخره ای و غیر ایمن عبور و سپس  از طریق امداد هوایی به بیمارستان میلاد انتقال  داده شد.

وی افزود: مدت زمان انجام این عملیات ٥ ساعت بود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج