موجودات عجیب از افسانه تا واقعیت
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۳۵۲۱۷
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
۱۹۷۳۳
دانشنامه ی تاریخ طبیعی پلینی هم درباره ی قبیله ای به نام ( Blemmyae) می نویسد که در شمال آفریقا زندگی می کنند، آنها فاقد عضو «سر» هستند، بنابراین دهان و چشم هایشان روی سینه هایشان قرار گرفته است.
وبسایت تابناک با تو: درباره ی موجودات عجیب و غریب بسیار شنیده ایم. نخستین بار اغلب گمان می کنیم که آن ها فقط افسانه ها و اساطیری غیر واقعی بوده اند، اما یک قاعده وجود دارد که هر اسطوره ای در تاریخ ریشه های واقعی داشته است.

برای مثال مرغ «رخ» یک اسطوره است که ریشه های خود را از پرندگان غول پیکر ماقبل تاریخ گرفته و اژدها نیز از انواع دایناسورهای پرنده و یا مارهای بزرگ درون جنگل ها برگرفته شده است.

در این زمینه اساطیر و افسانه های بسیاری وجود دارند که شاید درباره ی آنها کمتر شنیده باشیم.  آدمها و مردمانی که سر نداشتند (headless men). وقتی تصاویر رسم شده ی آنها را می بینیم آن را یک خیال پردازی از جانب مردمان قدیم و تمدن های دور تصور می کنیم، اما حقیقت آن است که در کتاب های تاریخی به آنها اشاره شده است. (Headless men) برای اولین بار در کتاب هیرودوت ذکر شده است.

موجودات عجیب از افسانه تا واقعیت
 
هیرودوت در کتاب خود درباره ی اقوام و قبایل ساکن در لیبی در دوران کهن سخن می گوید و ادعا می کند که این مخلوقات در جانب شرقی سرزمین لیبی و در کنار مخلوقات عجیب دیگر همچون انسان های جنگل و گرگ ها و سگ های انسان نما دیده شده اند.

دانشنامه ی تاریخ طبیعی پلینی هم درباره ی قبیله ای به نام ( Blemmyae) می نویسد که در شمال آفریقا زندگی می کنند، آنها فاقد عضو «سر» هستند، بنابراین دهان و چشم هایشان روی سینه هایشان قرار گرفته است. در دانشنامه پلینی آمده که این مردم در اتیوپی زندگی می کرده اند.
 
موجودات عجیب از افسانه تا واقعیت
 
مورخ استرابو نیز از آنها یاد می کند و می نویسد: مردم بدون سر‌، صلح طلب بودند و در صحرای شرقی نزدیک به مروے در سودان زندگی می کردند. آنها در حقیقت قبیله ای بودند که بلیمیس نامیده می شدند و در جنوب سرزمین مصر روزگار می گذراندند و با رومیان باستان نبردهای بسیاری داشتند.
 
بلیمی ها لزوما بدون سر نبودند، در بعضی کتاب های تاریخی آمده است که آنها سرهایشان را بین کتف هایشان پنهان می کردند. شاید اسطوره ی مردمان بی سر از آدم هایی ریشه گرفته که از نوعی معلولیت جسمی و یا مشکل فیزیکی و ظاهری خاصی مثل قوز کمر رنج می برده اند تا جایی که سرهایشان نزدیک سینه بوده و این حالت را متبادر می کردند که سر ندارند و چشم و دهانشان روی سینه هایشان قرار گرفته است.

موجودات عجیب از افسانه تا واقعیت

یک دانشمند فرانسوی علم لاهوت «علوم الهیات» به نام ساموئل بوخارت به بررسی کلمه و نام این قبیله «بلیمی» پرداخته و می گوید این کلمه از دو بخش واژگانی عبری به معنای «بدون مغز» گرفته شده است. او می گوید بلیمی ها مغز نداشته اند.

در کتاب جهانگردان عرب و مسلمان هم به انسان های بدون سر اشاره شده است. «محیي الدین محمد الریس» در نقشه های به جای مانده از خود به مناطقی دور افتاده از دنیا (در آن زمان) اشاره می کند و می نویسد که آنها مردمی بودند که سر نداشتند  و برخی دیگر هم چهره هایشان شبیه روباه و سگ بوده است.
 
  * * * * *

اما درباره افسانه انسان هایی که صورت آنها شبیه سگ می باشد. مردم آزتک مکزیک به این موجودات به شدت باور داشتند.
 
موجودات عجیب از افسانه تا واقعیت
 
آنها می گفتند که این موجودات (Nagual) که بدن انسان و سر سگ دارند در واقع ساحرانی هستند که می توانند خود را به هر شکلی در آورند. حتی امروز هم برخی از مردم مکزیک به این موجودات باور دارند و آنها را ساحرانی می دانند که خودشان را به شکل حیوانات مختلف در آورده و هر کاری که بخواهند انجام می دهند.
 
موجودات عجیب از افسانه تا واقعیت
 
در اساطیر مصر باستان هم شبیه چنین موجوداتی را می بینیم، اما آیا واقعا این موجودات اساطیری و افسانه ای واقعیت بیرونی داشته اند؟! و از حقیقتی بیرونی الهام گرفته شده اند؟
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر