نفوذ باج افزار «واناکری» از طریق ویندوز 7
۵۳۵۸۵۸
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
۵۰۹۳ 
تحقیقات نشان داد؛
تحقیقات شرکت های تولید کننده آنتی ویروس نشان داده بیش از ۹۷ درصد رایانه های مبتلا به بدافزار «واناکری» از سیستم عامل ویندوز ۷ استفاده می کرده اند.
خبرگزاری مهر: تحقیقات شرکت های تولید کننده آنتی ویروس نشان داده بیش از ۹۷ درصد رایانه های مبتلا به بدافزار «واناکری» از سیستم عامل ویندوز ۷ استفاده می کرده اند.

به نقل از «آ. آر. اس تکنیکا»، هشت روز قبل بدافزار باج خواه واناکری بیش از ۲۰۰ هزار رایانه در ۱۵۰ کشور جهان را مبتلا کرد. این رویداد حتی بیمارستان ها را مجبور کرد تا از قبول بیماران خودداری کنند و بانک ها و شرکت های مخابراتی نیز از ارائه خدمات بازماندند.
 
 تحقیقات نشان داد؛نفوذ «واناکری» از طریق ویندوز ۷

اکنون محققان پس از تحلیل این حمله جزییات زیادی را متوجه شدند. برهمین اساس تحلیلگران شرکت کسپراسکای متوجه شدند بیش از ۹۷ درصد رایانه های مبتلا به ویروس واناکری از سیستم عامل ویندوز ۷ استفاده می کرده اند. به طور متضاد گزارشی از آٖلوده شدن هیچ ماشینی با سیستم عامل ویندوز XP  مشاهده نشده است. همچنین رایانه های دارای سیستم عامل XP مبتلا به ویروس واناکری نیز به طور دستی و توسط مالکانشان (برای آزمایش بدافزار) به آن مبتلا شدند.

البته این تحلیل براساس مشاهدات مربوط به رایانه هایی است که از نرم افزار آنتی ویروس کسپراسکای استفاده می کردند. از سوی دیگر شرکت امنیتی BitSight نیز در تحقیقات متوجه شد ۶۷ درصد رایانه های مبتلا به این بدافزار از سیستم عامل ویندوز۷ استفاده می کردند.

همچنین محققان امنیت سایبری متوجه شدند در گسترش این حمله هیچ ایمیل آلوده ای نقش نداشته است. بلکه این بدافزار از طریق مکانیسمی منتشر شده که در اینترنت رایانه هایی با پورت های باز Server Message Block را جستجو کرده است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج