ستاره های دنیای موسیقی زیرزمینی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
۵۳۵۹۴
۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۵
۱۸۶۰۳
خوانندگانی هستند که به صورت زیرزمینی اما در چارچوب فعالیت می کنند. در این میان به اسامی قابل توجهی مثل زانیار خسروی، سعید مدرس، سیامک عباسی، رستاک، سینا حجازی و مهدی احمدوند مواجه می شویم!

برترین مجله اینترنتی ایران

روزنامه تماشا: دیگر گذشت آن زمانی که یک خواننده با انتشار تک آهنگ یا یک آلبوم می توانست به شهرت برسد و تبدیل به ستاره شود. هر چه پیش می رویم بازار موسیقی نسبت به قبل شلوغ تر و شلوغ تر می شود و انتشار آهنگ های متعدد از طریق اینترنت، شبکه های ماهواره ای و البته آهنگ هایی با مجوز وزارت ارشاد باعث شده مخاطب موسیقی با حجم زیادی از آهنگ در ژانرهای مختلف روبرو باشد.

مساله ای که از طرفی باعث می شود مخاطب بدون هیچ محدودیتی آهنگ ها را بشنود و در نهایت بهترین را انتخاب کند و از طرف دیگر کار خواننده ها را برای رسیدن به شهرت و جایگاهی مناسب در بین اهالی موسیقی سخت می کند.

در این سال ها آنقدر تعداد خواننده ها زیاد شده است که می گویند هر کس از مادرش قهر می کند، به سمت موسیقی می آید اما هستندکسانی که نه به خاطر قهر کردن با اهالی خانه که به دلیل عشق و علاقه به موسیقی و همچنین استعدادی که در حوزه موسیقی دارند، به این وادی وارد شده اند و بدون توجه به مسائل حاشیه در حال طی کردن مسیر خود هستند تا شاید بتوانندن روزی امضاهای لازم را از مدیران دفتر موسیقی وزارت ارشاد جمع کنند و در نهایت با گرفتن مجوز، وارد بازار موسیقی مجاز کشور شوند و به صورت رسمی آهنگ های خود را منتشر کنند.

در میان آشفته بازاری که هر روز خواننده ای جدید در ژانرهای مختلف (از پاپ و رپ بگیرید تا شیش و نه!) ظهور می کند و با انتشار آهنگ از طریق اینترنت و ساخت کلیپ و پخش آن از طریق شبکه های ماهواره ای رویای شهرت را در سر می پروراند، خوانندگانی هم هستند که به صورت زیرزمینی اما در چارچوب فعالیت می کنندو با انتخاب ترانه های خوب و ساخت ملودی های جدید و تنظیم های خلاقانه طرفداران زیادی برای خود دست و پا کرده اند.

خواننده هایی که با نگاهی کوتاه به کارنامه کاریشان می توان حدس زد اگر موفق به اخذ مجوز شوند می توانند به عنوان ستاره های دنیای موسیقی مجاز بدرخشند و مخاطبان بیشتری نسبت به امروز داشته باشند. در این میان به اسامی قابل توجهی مثل زانیار خسروی، سعید مدرس، سیامک عباسی، رستاک، سینا حجازی و مهدی احمدوند مواجه می شویم! اسامی که فعالیت خوبی در حوزه موسیقی زیرزمینی دارند و توانسته اند با انتشار آهنگ ها و البته در بعضی موارد کلیپ های جذاب، طرفداران زیادی به دست بیاورند و نام خود را به عنوان ستاره های زیرزمینی مطرح کنند.

نگاهی به استعدادهای زیرزمینی که سربرمی آورند

بی میل مثل سعید مدرس

سعید مدرس یکی از فعالین موسیقی زیرزمینی است که طرفداران زیادی دارد. او هر چند به اندازه زانیار مشهور نشده اما آهنگ هایش معمولا با ایده های نو همراه است و این موضوع در کنار صدای متفاوتش باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند. آقای مدرس هم شرایطی شبیه به زانیار خسروی دارد. کسانی که با او در ارتباط هستند می گویند او هنوز درخواستی برای دریافت مجوز از دفتر موسیقی وزارت ارشاد ارائه نکرده است و ترجیح می دهد به همان کار خوانندگی و البته آهنگسازی ادامه دهد.نگاهی به استعدادهای زیرزمینی که سربرمی آورند

متفاوت مثل سیامک عباسی

نگاهی که به شعر و ترانه و ادبیات دارد فوق العاده است. سیامک عباسی را می گویم. کسی که در این چند سال اخیر با ترانه هایی که حاوی واژگان جدید و نگاهی نو به مسائل عاشقانه است، توانسته طرفداران زیادی برای خود به دست بیاورد. عباسی یکی از محبوبترین خواننده های فعال در بازار موسیقی غیررسمی کشور است. خواننده ای که علاوه بر خلاقیت در ترانه هایش، نوع خواندن جدیدی را هم انتخاب کرده و سبک خاص خود را در موسیقی دنبال می کند. آقای عباسی از یک جهت انسان را به یاد محسن چاووشی می اندازد.

عباسی هم مثل روزهای اولی که محسن کارش را آغاز کرده بود، هیچ عکسی از خودش در رسانه ها منتشر نکرده و مخاطبانش بدون هیچ قضاوتی از چهره او با آهنگ هایش ارتباط برقرار می کنند. با توجه به سبک متفاوتی که عباسی برای خودش انتخاب کرده، ستاره شدن او نکته غیرقابل تصوری نیست.نگاهی به استعدادهای زیرزمینی که سربرمی آورند

سلام بر مجوز

اما در این بین سه اسم وجود دارد که مجاز شدن آنها بیشتر به واقعیت نزدیک است. سینا حجازی، رستاک و مهدی احمدوند هنرمندانی هستند که بیش از دیگران شانس دریافت مجوز فعالیت رسمی در بازار موسیقی را دارند. سینا حجازی که از دوستان نزدیک محسن چاووشی است، در سال های اخیر با نوع خواندن متفاوت و البته ترانه های خلاقانه ای که دارد، توانسته نام خود را به عنوان یک خواننده مدعی مطرح کند.

حجازی بهار 90 اولین آهنگ رسمی خود را از طریق تیتراژ سریال «مسیر انحرافی» منتشر کرد و برای شروع کار رسمی خود، با تلویزیون و مدیر وقت شبکه سه یعنی آقای پورمحمدی به توافق رسید. خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که سینا این روزها سخت مشغول کار روی اولین آلبوم مجاز خود است و اگر مشکلی پیش نیاید در آینده ای نه چندان دور باید منتظر آلبوم جدید وی باشیم.

رستاک را هم تقریبا همه کسانی که به صورت جدی موسیقی را دنبال می کنند، می شناسند. خواننده ای که اسم هنری را برای خود انتخاب کرده که این روزها به عنوان نام یکی از محبوبترین گروه های سنتی کشور شنیده می شود! او علاوه بر صدای خوب و موسیقی قابل قبولش، به سراغ اشعار و کلام غیرمتعارف رفته و از این طریق توانسته طرفداران زیادی را به خود و آهنگ هایش جذب کند. آنطور که به نظر می آید او هم در مسیر دریافت مجوز است و به زودی آلبوم خود را منتشر می کند. اگر چه اشعار مورد استفاده رستاک، حاوی فحش و الفاظ رکیک نیست اما او اگر واقعا به دنبال دریافت مجوز است، باید روی ترانه هایش تجدید نظر کند و خود را به عرف جامعه موسیقی نزدیک تر کند. مهدی احمدوند خواننده ای است که تعداد زیادی آهنگ منتشر کرده و در تلاش است از این طریق گوش مخاطب را با خودش و آهنگ هایش آشنا کند.

احمدوند تقریبا همان مسیری را طی می کند که یگانه، چا..شی، عبدالمالکی، پاشایی و ... پیموده اند.او بیشتر به سمت آهنگ های غمگین رفته و با انتشار آن از طریق اینترنت توانسته نام خود را به گوش مخاطبان موسیقی برساند. با توجه به مسیری که احمدوند تا امروز پیموده است، به نظر می رسد مشکلی برای اخذ مجوز ندارد و راحت تر از دیگران می تواند وارد بازار رسمی موسیقی کشور شود. البته با توجه به اینکه نمونه های زیادی شبیه به صدا و ترانه های احمدوند وجود دارد، ستاره شدن او مشکل به نظر می رسد.نگاهی به استعدادهای زیرزمینی که سربرمی آورند

محبوب مثل زانیار

شاید محبوبترین اسمی که در بین زیرزمینی ها وجود دارد زانیار خسروی است. زانیار برادر سیروان خسروی است که این روزها به عنوان یکی از بهترین و پرکارترین تنظیم کننده ها و البته خواننده های کشور شناخته می شود. او کار خوانندگی را تقریبا همزمان با برادرش آغاز کرد و توانست از همان ابتدا مخاطبان زیادی را برای شنیدن آهنگ هایش مجاب کند. زانیار در کنار شهرتی که دارد خیلی هم محبوب است. این را می توان از تشویق مردم در کنسرت های سیروان به راحتی فهمید! تقریبا همه کسانی که در کنسرت های سیروان شرکت کرده اند با این جو آشنا هستند که حضور زانیار در سالن، جو سالن را به هم می ریزد و هر لحظه باید منتظر صدای یکی از حضار بود که با صدای بلند نام زانیار را فریاد می زند.

در یکی از کنسرت های سیروان که در برج میلاد برگزار می شد، سیروان خسروی برادرش را معرفی کرد و از مردم خواست او را تشویق کنند، طرفداران سیروان آنقدر شدید و گرم زانیار را تشویق کردند که سیروان به شوخی گفت: دیگه داره حسودیم می شه! اما به نظر می رسد زانیار خودش تمایلی به مجاز شدن ندارد. این چیزی است که بعضی از اهالی موسیقی می گویند و یادآور می شوند زانیار فعلا می خواهد رویه قبلی را دنبال کند و هنوز تصمیمی برای مجاز شدن ندارد. زانیار این روزها فیلم «برف روی کاج ها» را روی پرده سینما دارد و دیگر تبدیل به یک ستاره جوان شده، ستاره ای که اگر مجاز شود می تواند اتفاقات جدیدی در بازار موسیقی رسمی کشور ایجاد کند.
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:39 - 1392/03/16
سعید مدرسو خیلی خوب اومدی..وای مرسی تا حالا عکس سیامک عباسی رو ندیده بودم...با ذهنیتم ازش خیلی فرق داشت...ولی جای امیر تتلو با اون لحنو آهنگای خودمونیش واقعا توی لیستت خالی بود
پاسخ ها
دادا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
دادا اون عکس سامک عباسی نبود عکس اردشیر احمدی بود.همونطور که تو متن نوشته :*هیچ عکسی از خودش در رسانه ها منتشر نکرده و مخاطبانش بدون هیچ قضاوتی از چهره او با آهنگ هایش ارتباط برقرار می کنند.*
pari
-
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
اره جاي امير تتلو خاليه
saba
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۶
اتفاقاً خود سيامك عباسيه... من ديدمش توي ماهواره
دادا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۸
یه سرچ کنی میفهمی که نیس.بهرحال چشمت روشن.خوش بحالت:)
شقایق
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹
راسمیگه عکس اون نی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:40 - 1392/03/16
سیامک عباسی از خودش عکسی منتشر نکرده تو برنامه pmc هم گفت. از لیستس که دادی من زانیار و سینا حجازی رو دوست دارم یعنی البوم بدن میخرم
پاسخ ها
میلادمنچستری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
pmcشبکست عزیز دلم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:48 - 1392/03/16
ایولا
مطلب قشنگی بود. حالا مجاز بشن یا نشن ما که با آهنگاشون حال میکنیم و واسمون خاطره سازن!
وافعاً جا داره قدر این عزیزان رو بیشتر بدونیم
اینا همشون پدیدن و نو آور
سیامک و احمدوند و زانیار که فوق العادن، من به عنوان یه ایرانی بهشون افتخار میکنم
دمشون گرم، خیلی میخوامشون، چه زیرزمین باشن چه رو زمین، تاج سرن!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:43 - 1392/03/16
اتفاقا احمدوند صداش خیلیم خوب وخاصه
پاسخ ها
شقایق
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹
اصل جواده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:15 - 1392/03/16
جای یــــــــاس واقعا خالیه
پاسخ ها
شقی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹
اخ گفتی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
03:02 - 1392/03/17
ولک اون دومیه اردشیر احمدیه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:12 - 1392/03/17
رپ مثل رقص که نیست هر کسی نمیتونه .
-
21:15 - 1392/03/17
یاااااااااااااااااااااااااااس
پاسخ ها
استار
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۹
باريييييييييييييييييييييييييييييييييييييك!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
02:09 - 1392/03/18
اون دوستمون راس میگه عکس سیامک نیس اردشیر احمدیه که برنامه از زیر زمین تا بام تهرانو اجرا کرده که مهمونش سیامک بود اما سیامک اجازه نمیداد تصویر داشته باشه فقط صداش بود اون نیم تنه که تو عکسه سیامکه
برنامه رو دیدم که میگم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:41 - 1392/03/18
سعید مدرسو خیلی خوب اومدی..وای مرسی تا حالا عکس سیامک عباسی رو ندیده بودم...با ذهنیتم ازش خیلی فرق داشت...ولی جای امیر تتلو با اون لحنو آهنگای خودمونیش واقعا توی لیستت خالی بود
پاسخ ها
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹
این مریمه نمیفهمه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:09 - 1392/03/19
من آهنگ گلخونه سينا حجازي رو خيلي دوست دارم و البته آهنگاي احمدوند رو خصوصا:
تو.... انور دنيا باشي...پشت ابرا باشي...دوست دارم...
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:45 - 1392/03/30
واقعا زانیار اگه مجوز بگیره میترکونه....
تو کنسرتایه سیروان وقتی زانیار و معرفی مکنه سالن منفجر میشه.............
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:47 - 1392/04/12
یاااس کووش هیچکس کوش؟؟؟؟ اون موقع که اینا موسیقی زیر زمینی کار میکیردن و دم به دم میگیرفتنشون رو فراموش نکن که کارشون خیلی سخت تر از خواننده های پاپ بوده ...
پاسخ ها
شقایق
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹
تو خودتو ناراحت نکن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:31 - 1393/04/12
واقعا تتلو و سیامک عباسی فقط خوبن ....که تتلو هم نبود(خاکتو سرتون) و اسکلا سیامک عباسی که اصن عکس نداره اگه به سایت تتلو هم برید حداقل 20 تا عکس از ایشون(اردشیر)هست.....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان