راهنمای خرید تلویزیون برای حرفه‌ای‌ها و نیمه حرفه‌ای‌ها
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۳۷۵۹۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۸
۹۸۹۷
امسال خرید تلویزیون به نسبت سال های گذشته بسیار سخت تر شده است. قابلیت های زیاد در کنار گستردگی مدل ها و سایزها باعث شده بسیاری از خریداران در بازار گیج شوند.
روزنامه هفت صبح: امسال خرید تلویزیون به نسبت سال های گذشته بسیار سخت تر شده است. قابلیت های زیاد در کنار گستردگی مدل ها و سایزها باعث شده بسیاری از خریداران در بازار گیج شوند. طیف گسترده ای از خریداران تنها با توجه به قیمت، به سراغ یک سایز خاص رفته و بدون توجه به قابلیت ها آن را خریداری می کنند. طیفی دیگر به برچسب کنار تلویزیون توجه کرده و هر کدام را که قابلیت های بیشتری داشت به خانه می برند. بعضی دیگر فقط به خاطر تعصب روی برندی خاص به بازار رفته و بدون توجه به کیفیت برندهای دیگر تلویزیون می خرند.

ما در این مطلب کاری به این طیف ها نداریم و هدفمان کسانی است که می خواهند حرفه ای خرید کنند. می خواهند با توجه به کیفیت تصویر و قابلیت های مفید و کاربردی، بهترین مدل را خریداری کنند. ممکن است فکر کنید هر چقدر پول بدهید آش می خورید ولی اینجا همان جایی است که شرکت های تولیدکننده از اعتماد شما سوءاستفاده کرده و با امکاناتی بعضا اضافی جیب شما را خالی می کنند. پس بهتر است حواستان را جمع کنید و با خواندن این مطالب با کمترین هزینه به آنچه می خواهید برسید.

سه قانون طلایی خرید تلویزیون

1. بیشتر مشخصاتی که روی تلویزیونی نوشته شده را نادیده بگیرید

هنگام خرید تلویزیون حتما متوجه نوار باریک کنار صفحه شده اید. نواری رنگارنگ که قابلیت های بی شمار تلویزیون را در چشم شما فرو می کند تا به خرید آن مجاب شوید. حتی بسیاری از افراد برای چند سال برچسب کنار تلویزیون را نگه می دارند تا علاوه بر خودشان دیگران نیز از مشخصات تلویزیون باخبر شوند.
 
 راهنمای خرید تلویزیون برای حرفه ای ها و نیمه حرفه ای ها
 
در حقیقت غیر از اندازه تلویزیون که معمولا در بالای برچسب ذکر شده، بقیه مشخصات تقریبا به درد شما نمی خورد. این برچسب برای تمایز تلویزیون ها از یکدیگر مناسب است ولی اگر فکر کرده اید هرچه اعداد بزرگتر و مشخصات بیشتری ذکر شده باشد پس تلویزیون بهتر است، در گمراهی آشکار به سر می برید. به علاوه بسیاری از مزیت ها برای خالی نبودن عریضه نوشته شده اند. مثلا کدامیک از خریداران حرفه ای تلویزیون وجود درگاه HDMI ذکر شده روی برچسب را به عنوان یک ویژگی حساب می کند؟ مثل این می ماند که بگوییم تلویزیون کنترل دارد!

2. بزرگتر همیشه بهتر است

معمولا برای اتاق خواب و محیط کوچک سایز 40 اینچی و برای هال و محیط های بزرگ سایز 55 تا 65 اینچ پیشنهاد می شود. ولی در حقیقت خارج از قابلیت هایی مثل HDR، 4K و ویژگی های هوشمند، بهترین نوع پول خرج کردن، ریختن آن به پای سایز تلویزیون است. مسلما وقتی نظر کسانی را که با اختلاف قیمت کمی به سراغ سایزهای کوچک تر رفته اند بپرسید، حتما ندامت را در چشمانشان خواهیددید.
 
اگر می خواهید تلویزیون به مرکز سرگرمی در خانه شما تبدیل شده و همه را دور خود جمع کند، حتما بزرگ ترین سایزی که می توانید را بگیرید. مگر اینکه به خاطر فضای محدود، مجبور به خریدن سایز کوچکتری شوید. از ما می شنوید کوتا نیامده و وسایل اضافی را دور ریخته و یا تغییر دکوراسیون دهید تا بزرگ ترین سایز ممکن در خانه شما جای بگیرد.

3. تلویزیون تان حتما از قابلیت های 4K و HDR پشتیبانی می کند

تلویزیون هایی که از وضوح نمایش 4K بهره می برند معمولا به اسم UHD هم شناخته می شوند. این تلویزیون ها نسبت به کیفیت تصویر 1080 از چهار برابر تعداد پیکسل بیشتری بهره می برند. هر چند روی کاغذ این عدد بسیار بزرگ به نظر می رسد ولی در عمل تشخیص میزان وضوح تصویر آنها نسبت به تلویزیون های نسل قبل HDTV کمی سخت است.
 
 راهنمای خرید تلویزیون برای حرفه ای ها و نیمه حرفه ای ها
 
از طرفی ساختن صفحه نمایش 4K برای تولیدکنندگان راحت شده و به خاطر همین قیمت خیلی کمتری نسبت به قبل دارد. در ایران می توانید با حدود سه میلیون تومان مدل 4K تهیه کنید. به علاوه فناوری HDTV به زودی از خط تولید حذف شده و در اصل یک فناوری سوخته و قدیمی را به منزل برده اید.

بیشتر تلویزیون های 4K از قابلیت HDR نیز پشتیبانی می کنند. این قابلیت باعث می شود طیف رنگی وسیع تر شده و کنتراست بیشتری را شاهد باشید. با داشتن این قابلیت برخلاف داستان 4K، به احتمال خیلی زیاد متوجه تغییر در تصویر می شوید. حال اینکه این تغییر چقدر است بستگی به مدل تلویزیون شما دارد.
 
حتی ممکن است با وجود بعضی مشخصات سخت افزاری ضعیف اصلا نتوانید آ نرا مشاهده کنید ولی در هر صورت نیاز به محتوای تصویری HDR برای دیدن آن دارید و فکر نکنید هر تصویری که به نمایش دربیاید کیفیت متفاوتی نشان شما خواهدداد. فعلا محتوای فراگیری وجود ندارد. ولی اگر کمی آینده نگر باشید و یکی، دو سالی که صبر کنید به وفور آن را مشاهده خواهیدکرد. خلاصه اینکه اگر خسیس نباشید حتما مدل 4K گیرتان می آید. چه بهتر که HDR هم پشتیبانی کند تا خیالتان برای چند سال آینده راحت باشد.

کیفیت تصویر

خارج از اندازه و قابلیت های مختلف و انواع زرق و برق های تلویزیون های امروزی، هدف مشتریان حرفه ای پیدا کردن بهترین کیفیت تصویر با توجه به قیمت پرداختی است. اگر مسئله خرید تلویزیونی با بهترین کیفیت تصویر مدنظرتان نیست، بهتر است تلویزیون ها را براساس قیمت لیست کرده و با توجه به بودجه و سایز، یکی را انتخاب کنید.
 
در این مورد پیشنهاد ما خرید ارزان ترین تلویزیون برندی است که به آن اعتماد دارید. هدف نوشتن این مقاله، راهنمای خرید برای حرفه ای ها بوده و در اصل اولویت شما به عنوان بیننده حرفه ای باید براساس کیفیت تصویر باشد تا دیگر مواردی که ذکر شده است. نکاتی که در ادامه ذکر می شوند مخصوص حرفه ای هاست:
 
 راهنمای خرید تلویزیون برای حرفه ای ها و نیمه حرفه ای ها

•    بهترین کیفیت تصویر را در تلویزیون های OLED مشاهده خواهیدکرد، ولی هنوز قیمتشان برای عموم به صرفه نیست.

•    تقریبا همه تلویزیون هایی که از فناوری OLED و LCD استفاده می کنند، هر چقدر هم گران باشند، کیفیت تصویرشان به پای OLED نمی رسد.

•    تلویزیونی های OLED و LCD که نور از پشت صفحه نمایش به آنها تابیده می شود معمولا بهتر از مدل هایی هستند که نور از کناره ها تابیده می شود (یعنی مدل های معروف به edge-lit).

•    قابلیت نمایش دادن مشکی ترین رنگ ممکن، که به آن کنتراست می گویند، مهم ترین عاملی است که باید در کیفیت تصویر مد نظر بگیرید.

•    میزان اشباع رنگ، که به صورت مستقیم تحت تاثیر میزان کنتراست است، به عنوان دومین عامل مهم در کیفیت تصویر شناخته می شود.

•    بعد از عواملی که ذکر شد، عوامل کم اهمیت تر به ترتیب این ها هستند. وضوح تصویر، طیف رنگی، پردازشگر ویدئو، میزان نوردهی و وضوح صفحه نمایش (وضوح 4K در مقابل 1080)

•    در محیط های روشن، صفحه نمایش های مات بهترین گزینه برای جلوگیری از بازتاب تصویر هستند.

•    براق ترین صفحه نمایش ها هم میزان تیرگی تصویر را حفظ می کنند. پس نگران براق بودن صفحه نمایش نباشید.

•    بسیاری از افراد متوجه افکت محوشدن تصویر (Soap Opera Effect) نمی شوند. حتما در تنظیمات آن را خاموش و روشن کنید تا به کیفیت تصویر مورد علاقه خود برسید.

•    تنظیمات بد تصویر روی تلویزیون پیشرفته معمولا تصویر بدتری نسبت به تنظیمات درست روی تلویزیون قدیمی تر نشان می دهد.

•    کیفیت تصویر را نمی توان از روی مقیاس تعداد پیکسل ها نسبت به صفحه نمایش مشخص کرد. حتی ممکن است نکته هایی که ذکر کردیم هم کاملا همه جوانب را پوشش ندهند. اگر با چک کردن مشخصات، بین دو گزینه مردد شدید، حتما نظرات کاربران در سایت های ایرانی و مخصوصا خارجی را بخوانید. سایت هایی مثل CNET کاملا دلیل کیفیت تصویر خوب و بدی های آن را توضیح می دهند.
 
 راهنمای خرید تلویزیون برای حرفه ای ها و نیمه حرفه ای ها

قابلیت هایی بعضا اضافی

تلویزیون هوشمند

تلویزیون هوشمند آنگونه که اسمش بیان می کند، نیست. در اصل سیستم عاملی روی آن نصب شده تا بتوانید به شبکه های پخش آنلاین و تعدادی از نرم افزارها دسترسی داشته باشید. تقریبا می توان گفت با سرعت اینترنت در ایران این قابلیت هوشمندی خیلی روی تلویزیون کارایی ندارد. مگر بخواهید با کنترل، بازی های ساده را روی صفحه نمایش بزرگ تجربه کنید. به هر حال تلویزیونی که می خرید، چه بخواهید و چه نخواهید، هوشمند است.

صفحه نمایش خمیده

در حقیقت این قابلیت تنها برای نشان دادن توانایی شرکت ها برای ساختن صفحه نمایش خمیده بود و بس! به خاطر رقابت برای اثبات توانایی، همه شرکت ها این ترند را دنبال کرده و  مدل های خمیده به بازار فرستادند. در تبلیغات گفتند باعث غوطه وری بیشتر شما در تصویر می شود. ولی بعد از یک ماه تجربه متوجه می شوید غیر از زیبایی و محدود کردن زاویه دید هیچ فایده دیگری ندارد! به نظر ما این قابلیت ارزش پول خرج کردن را ندارد.

تصویر سه بعدی

فیلم آواتار و سر و صدای تبلیغاتی آن برای تصویر سه بعدی را یادتان است؟ خب آن دوران تمام شد و رسما می توانید فاتحه قابلیت سه بعدی روی تلویزیون ها را بخوانید. سونی و ال جی رسما اعلام کردند دیگر از قابلیت 3D روی تلویزیون های خود استفاده نمی کنند. سامسونگ و دیگر شرکت ها نیز امسال این قابلیت را از خط تولید خود حذف خواهند کرد. پس دیگر دنبال این ویژگی روی تلویزیون 2017 خود نگردید.
 
راهنمای خرید تلویزیون برای حرفه ای ها و نیمه حرفه ای ها

کنترل از راه

اشتباه نکنید! نمی خواهیم بگوییم کنترل از راه دور بد است. ولی به تازگی شرکت ها به سمت ساخت کنترل هایی با صفحه لمسی و یا سایز کوچک با دکمه های کم رفته اند. بعضی دیگر نیز قابلیت حرکت دادن نشانگر روی صفحه را فراهم کردهاند. در حقیقت همه این کنترل ها آنگونه که باید کارایی نداشته و هنوز هم یک کنترل با تفکیک زیاد دکمه ها و نور پس زمینه بهترین تجربه کاربری را برای شما فراهم خواهدکرد.

باریکی تلویزیون

تلویزیون ها کم کم در راه تبدیل شدن به دکور خانه هستند. به خاطر همین شرکت ها به سمت ساخت تلویزیون هایی بسیار باریک و با ظرافت کرده اند. به عنوان مثال تلویزیون جدید ال جی تنها سه میلی متر ضخامت دارد. پیشنهاد ما این است که به سراغ مدل های خیلی باریک به خصوص با صفحه نمایش OLED و یا LCD نروید. خارج از آنکه پول بیشتری برای تنها چند میلی متر می دهید، طبق نظرات کاربران بعضی از این تلویزیون ها، بعد از مدتی یکنواختی تصویر را از دست داده و یا با مشکل رو به رو می شوند.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1396/03/05
با سلام من چند ماه پیش 55 خمیده ساسونگ گرفتم ولی با کوچکترین ضربه صفحه ان شکست و دیگر به هیچ دردی نمی خورد لطفا دقت نمایید بسیار حساس و به ریسک ان نمی ارزد
France
13:52 - 1396/03/05
هر کی میخواد بخره بدونه که ۳بعدی نخره کاربرد نداره 4k هم همینطور
هر چی بزرگتر بهتر
ال ای دی هم به نظر من نخرید مخصوصا سامسونگ به یه سال نکشیده پنل ال ای دی مرخص میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر