نتفلیکس: حضور در کن دیگر جذاب نخواهد بود
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۵۳۸۱۷۹
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
۵۴۲۳
رییس بخش محتوایی «نتفلیکس» به تصویب قوانین جدید فیلم‌های بخش مسابقه کن واکنش نشان داد. به گفته تد ساراندوس اگر از سال آینده این قوانین اجرایی شوند و محصولات نتفلیکس از حق شرکت در بخش رقابتی محروم شوند، حضور در کن دیگر جذابیت لازم را نخواهد داشت.
آی ‌سینما: رییس بخش محتوایی «نتفلیکس» به تصویب قوانین جدید فیلم‌های بخش مسابقه کن واکنش نشان داد. به گفته تد ساراندوس اگر از سال آینده این قوانین اجرایی شوند و محصولات نتفلیکس به دلیل اکران محدود در سالن‌های سینما از حق شرکت در بخش رقابتی محروم شوند، حضور در کن دیگر جذابیت لازم را نخواهد داشت.

نتفلیکس: حضور در جشنواره کن دیگر جذاب نخواهد بود 
 
امسال برای نخستین‌بار، دو محصول این کمپانی شامل «اوکجا» به کارگردانی پونگ ژون هو و «داستان‌های خانواده مایروویتز» ساخته نوا بامباک در بخش مسابقه روی پرده رفتند که اعتراض سینماداران فرانسه و موضع مخالف پدرو آلمادوار رییس هیات داوران بخش اصلی هفتادمین جشنواره فیلم کن را به دنبال داشته است.

ساراندوس در گفت‌وگوی اخیرش با «ورایتی» در رابطه با اختلاف پیش آمده و همچنین تصویب قوانین محدودکننده جشنواره توضیحاتی ارایه کرده است. او ابتدا در پاسخ به این پرسش که آیا حاضر است با این شرایط سال آینده به کن برگردد یا نه، خیلی قاطعانه «نه» گفت اما بلافاصله اضافه کرد: «خب، نباید چنین جوابی می‌دادم. بی‌شک، جذابیتش را از دست می‌دهد، چون استراتژی جشنواره‌های سراسر دنیا را نسبت به نتفلیکس تحت تاثیر قرار خواهد داد.»

ساراندوس در ادامه تاکید کرد فیلم‌ها را باید بر اساس ارزش هنری‌شان سنجید و نه ظرفیت تجاری‌شان: «اگر حرف‌تان این است که برای شرکت در بخش رقابتی جشنواره، فیلم باید حتما از امکان پخش در سالن‌های سینما و فروش تجاری برخوردار باشد، پس عملکردتان واقعا تناقض دارد.» ساراندوس با اشاره به این که مطرح‌ترین جشنواره‌های سینمایی دنیا مانند ونیز، تورنتو و تلوراید از نتفلیکس دعوت به عمل آورده‌اند، گفت: «دلم نمی‌خواهد فیلم‌ها و فیلمسازان اگر شیوه پخش ما را برای نمایش آثارشان انتخاب می‌کنند، با محرومیت روبه‌رو شوند.»

رییس بخش محتوایی نتفلیکس همچنین خشم خود را نسبت به قوانین سخت‌گیرانه نمایش فیلم‌ها در فرانسه پنهان نکرد. طبق قوانین پخش و نمایش آثار سینمایی در فرانسه، محصولات آنلاین و یا VOD تنها زمانی از مجوز پخش برخوردار می‌شوند که سه سال از اکران عمومي‌شان در سالن‌های سینما گذشته باشد.

ساراندوس با لحنی معترضانه گفت: «فرانسه تنها جایی در دنیا است که چنین محدودیتی اعمال می‌کند.» درخواست مجوز موقت برای اکران محدود «اوکجا» و «داستان‌های خانواده مایروویتز» در فرانسه، با مخالفت مقامات مسئول روبه‌رو شد. او همچنین درباره حل این معضل توضیح داد: «در نتیجه باید سعی کنیم راه‌هایی بیابیم که با زمان پخش تداخل پیدا نکنند. ضمن این که نمی‌خواهیم قوانین را زیر پا بگذاریم.»

به علاوه‌، ساراندوس تاکید کرد تمایلی به «محدود کردن مخاطبان فیلم‌ها» ندارد. هر دو محصول اخیر نتفلیکس که در روزهای گذشته در بخش رسمی کن روی پرده رفتند با واکنش تحسین‌آمیز منتقدان روبه‌رو شده‌اند. ساراندوس علاوه بر ابراز خرسندی نسبت به بازخوردها گفت خوشحال است که رسانه‌ها به جای تمرکز بر حواشی و جنجال‌هایی که به دنبال حضور نتفلیکس در کن به راه افتاده بود، به ارزش هنری این دو محصول توجه نشان دادند.

در پایان، رییس بخش محتوایی نتفلیکس به شوخی گفت: «برگزارکنندگان کن از جار و جنجال خوش‌شان می‌آید و از این یکی باید با عنوان «رسوایی نتفلیکس» یاد کرد».
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو