کابینه احمدی‌نژاد سرباز و درجه‌دار هستند
۵۴۲۴۶
۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۶
۴۴۰۹
احمد توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر مهمترین ملاک برای انتخاب رئیس جمهور تجربه است.
خبرگزاری تسنیم: نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر مهمترین ملاک برای انتخاب رئیس جمهور تجربه است.

احمد توکلی در جمع تعدادی از نامزدهای شورای شهر مشهد(اعضای لیست اصولگرایان تحولخواه) اظهار کرد: همه مصادیقی که برای کاندیدای شورای شهر گفته شد، روی رئیس جمهور آینده صادق است چون به صورت تک نفری تصمیم گیری خواهد کرد.

وی با تاکید براینکه کسی که می‌خواهد انتخابات شود باید تجربه داشته باشد گفت: درحال حاضر برای انتخاب رئیس جمهور تجربه مهم است. درهم ریختگی اوضاع فعلی و از بین رفتن و متزلزل شدن ساختارهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نیازمند فردی با تجربه برای ریاست جمهوری است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کاهش قدرت خرید و بیکاری را همه حس می‌کنند. در شرایط فعلی بعضی‌ها برای خرج زندگی حساب و کتاب می‌کنند اما بازهم توانایی ندارند.

توکلی ادامه داد: همچنین مشاهده می‌کنیم که در سیاست خارجی، اقتصاد، فرهنگ و سایر حوزه‌ها دست‌اندزهای زیادی ایجاد شده است. اگر کسی کشتی نگرفته وارد میدان شود کلاه همه پس معرکه است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از ضررهای افراد متعصب روی شخص خاص این است که اصلا استماع نمی کنندکه پس از آن این موضوع ضررهای زیادی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: باید در این شرایط به تجربه خیلی اهمیت دهید. این 8 نفری که تایید شده‌اند خیلی بایکدیگر متفاوت هستند.

توکلی با اشاره به این مطلب که هرفردی به اندازه قد و قواره خودش افراد را انتخاب می‌کند ادامه داد: در دور قبل بنده به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بودم. به احمدی‌نژاد و قالیباف و رضایی و لاریجانی تماس گرفتم و گفتم که به بیمارستان بیائید.

وی ادامه داد: در آن زمان احمدی‌نژاد 30 دقیقه زودتر از دیگران آمد و به او گفتم که این رقبای خودت را در کابینه قرار بده. پس از اینکه این صحبت‌ها انجام شد احمدی‌نژاد کاغذ وقلم برداشت و نوشت که قالیباف را وزیر راه و ترابری ، رضایی را وزیر دفاع و لاریجانی را وزیر امور خارجه خواهد کرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: سه روز بعد آنها آمدند و اما احمدی‌نژاد نیامد و پیام داد که من در کابینه‌ام ژنرال نمی‌خواهم. پس از آن در کابینه احمدی‌نژاد سرهنگ و سرگرد و ستوان و ... که نبود هیچ همه آن افراد درجه دار و سرباز بودند.

وی در ادامه این جلسه به انتخابات شورای شهر و اصل 100 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: اولین چیزی که از اصل یکصدم قانون اساسی برداشت می‌شود این است که وظیفه اعضای شورای شهر کارهای غیرسیاسی است.

توکلی ادامه داد: در شورای شهر اگر کارها به صورت گروهی انجام نشود، خیلی سخت خواهد بود بنابراین کارگروهی و همکاری بایکدیگر در شورای شهر اهمیت دارد.

وی گفت: اعضای شورای شهر، جای بسیار خطیری قرار دارند زیرا سرنوشت مردم تغییر و تعیین می‌کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج