کشف کتاب جدیدی از خالق «پرتقال کوکی»
۵۴۳۳۲۹
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
۷۴۳۲
فرهنگ اصطلاحات عامیانه‌ای که «آنتونی برجس» به نگارش درآورده بود، در آرشیو بزرگ این نویسنده پیدا شد.
خبرگزاری ایسنا: فرهنگ اصطلاحات عامیانه‌ای که «آنتونی برجس» به نگارش درآورده بود، در آرشیو بزرگ این نویسنده پیدا شد.
 
کشف کتاب جدیدی از خالق «پرتقال کوکی»

«گاردین» نوشت: «آنتونی برجس» نویسنده‌ای که بیشتر برای نگارش رمان «پرتقال کوکی» شهرت دارد، حین نگارش این اثر آنچنان مجذوب ادبیات عامیانه شد که تصمیم گرفت این اصطلاحات را در کتابی جمع کند.

مجموعه اصطلاحات عامیانه «برجس» که بیش از ۵۰ سال پیش نوشته شده و سه حرف از الفبا و چند صد مدخل را پوشش می‌دهد، طی دهه‌های گذشته ناشناس بوده و اخیرا در آرشیو بنیاد بین‌المللی «آنتونی برجس» کشف شده است.

«آنا ادواردز»، مسئول بایگانی این مرکز آموزشی درباره این کشف مهم گفت: ما از چنین کشف هیجان‌انگیز و مهمی خیلی خوشحالیم. بخش‌هایی از این فرهنگ لغت را ته یک جعبه کارتنی که زیر چند ملحفه بود، پیدا کردیم. فکر می‌کنم ما تا الان نتوانستیم این فرهنگ را پیدا کنیم، چون فکر می‌کردیم این جعبه پر از وسایل خانه است. اما با توجه به این که «برجس» خود در کتاب دوم زندگینامه‌اش به نگارش این اثر اشاره‌ای کوتاه کرده بود، همه فکر می‌کردیم این دست‌نوشته گم شده است.

«آنتونی برجس» که متولد شهر منچستر بود،‌ در سال ۱۹۹۳ درگذشت. او دوران زندگی‌اش ۳۳ رمان از جمله «پرتقال کوکی» را به نگارش درآورد. تاثیر شاهکار «برجس» را می‌توان در کارهای نویسندگانی چون «جی.جی. بالارد»،‌ «فیلیپ کی. دیک»،‌ »ویلیام گیبسون»، «جف نون» و «چاک پالانیوک» مشاهده کرد.

تاثیر فراادبی این رمان مطرح در فیلم‌هایی چون «بازی‌های گرسنگی»، «جنگ اشرافی» و «دیوانه آمریکایی» به وضوح دیده می‌شود. «استنلی کوبریک»، کارگردان مطرح سینما در سال ۱۹۷۱ فیلمی را براساس این اثر ادبی با همراهی کمپانی «برادران وارنر» به روی پرده برد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج