کمبود داروی بیماران قلبی تکذیب شد
۵۴۳۸۰۴
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
۵۳۷۶
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکذیب کمبود داروی بیماران قلبی تاکید کرد: تأمین داروها به نحوی برنامه‌ریزی می‌شود که همواره سه ماه ذخیره استراتژیک از هر دارو در انبار پخش‌ موجود باشد.
خبرگزاری ایرنا: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکذیب کمبود داروی بیماران قلبی تاکید کرد: تأمین داروها به نحوی برنامه‌ریزی می‌شود که همواره سه ماه ذخیره استراتژیک از هر دارو در انبار پخش‌ موجود باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جوابیه وزارت بهداشت به یک خبر آمده است: در پاسخ به خبر منتشره با عنوان «داروی حیاتی بیماران قلبی یک‌ماهه کمیاب است» به تاریخ سیزدهم خرداد 96 به اطلاع می‌رساند که به ‌طور کلی تأمین داروها به نحوی برنامه‌ریزی می‌شود که همواره سه ماه ذخیره استراتژیک از هر دارو در انبار پخش‌ها موجود باشد.
وزارت بهداشت می افزاید: در خصوص قرص دیگوکسین، مورد استفاده در بیماران نارسایی قلبی، به علت انصراف شرکت تأمین ‌کننده و انتقال نمایندگی به شرکت غیر، تعهدات تأمین عملیاتی نشد و ذخیره دارو برای مدتی دچار نقصان گردید، اما در حال حاضر دارو به ‌طور کامل تأمین‌شده و در انبار پخش مربوطه قرار گرفته و در چند روز آینده تمام کشور دسترسی کافی خواهند داشت.

در جوابیه این وزارتخانه تاکید شده است: در خصوص برخی داروهای خاص و کمبودی، توزیع فقط در داروخانه‌های منتخب صورت می‌پذیرد و هموطنان می‌توانند با تماس با مرکز پاسخگویی ١٤٩٠ سازمان غذا و دارو و همچنین پیامک کردن نام دارو به سر شماره ٢٠١٤٩٠ و استفاده از درگاه اینترنتی http://1490.fda.gov.ir در قسمت جستجوی دارو، از داروخانه‌هایی که از داروی مورد نظر موجودی دارند، اطلاع حاصل کنند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1396/03/14
آره دیگه یکی از میلیونها اشکالشونم که میگن
دارو دسته آقای روحانی میان تکذیب میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج