رهامی: اگر درون دولت تغییر نکند، رای اصولگرایان در 1400، 25 میلیون می شود
۵۴۴۸۳۸
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
۳۰۴۷
حجت الاسلام والمسلمین محسن رهامی معتقد است که دولت برای موفقیت باید تغییرات اساسی در درون خود ایجاد کند.
پایگاه خبری انتخاب: حجت الاسلام والمسلمین محسن رهامی معتقد است که دولت برای موفقیت باید تغییرات اساسی در درون خود ایجاد کند.

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار داشت: متاسفانه انطور که انتظار می رود دولت منسجم نیست، چه از لحاظ وزرا، چه از لحاظ فرمانداران، بخشداران و مدیران ارشد و جز. در واقع، این اقایان در حمایت از دولت یکدست عمل نمی کنند.

وی با اشاره به گلایه های اخیر روحانی از برخی اعضای دولت گفت: در طول انتخابات، بعضی مسئولین دولتی در تهران و در شهرستان ها نه تنها حمایت انچنانی نداشته اند، بلکه بعضا در ستادهای رقبای روحانی حضور داشتند و بعضا امکانات اداری را تقدیم رقیب می کردند.

رهامی با اشاره به دیدار خصوصی اش با رئیس جمهور، اضافه کرد: ما به اقای روحانی هم گفته ایم که دولت باید یکدست شود. متاسفانه ارمان های دولت از سوی خیلی از افراد دنبال نمی شود. انتظار این است که باتوجه به حمایت بی نظیر مردم از روحانی، ایشان تغییرات اساسی در دولت ایجاد کند. اجزای دولت مانند اجزای یک ماشین است، اگر باهم کار نکنند. انرژی را هم هدر می دهند. الان توقع این است که حامیان روحانی و اعتدال و اصلاحات در درون دولت تقویت شوند.

وی ادامه داد: اگر مردم خواسته ی دیگری داشتند که به جناح رقیب رای می دادند که بعضا شعارهای جذابی هم داشتند. اگر دوستان مواضع و شعارهای روحانی را قبول ندارند، صادقانه کنار بکشند و جایشان را به کسانی دهند که به ارمان ها و شخص روحانی پایبند و وفادار هستند. برخی در طول انتخابات به نوعی محافظه کاری داشتند. انگار نیم نگاهی به روحانی داشتند و نیم نگاهی دیگر به رقیب داشتند تا در صورت پیروزی اش، بتوانند پست شان را حفظ کنند.

رهامی اضافه کرد: بسیاری البته غیر از ظریف، طیب نیا و قاضی زاده هاشمی، خود را ملزم به دفاع نمی دیدند یا زهد سیاسی به خرج می دادند که پذیرفته نبود. بالاخره وقتی اطلاع رسانی نمی شود، ابهام بوجود می آید و این مسبب تاثیرگذاری منفی بر افکار عمومی می شود.

رهامی با بیان اینکه موفقیت دولت موفقیت همه است و به حساب همه گذاشته می شود.، گفت: متاسفانه برخی از افراد در دولت موضع منفعلانه توام با سکوت دارند. در هر حال، امیدوارم دولت منسجم تری تشکیل شود. این ماجرا در دولت آیت الله هاشمی نیز مشهود بود. خصوصا در دوره دوم که به لحاظ مواضع به اردوگاه رقیب نزدیک بودند و ایشان را با چالش های جدی مواجه کرد. در واقع به شکلی امده بودند که خود را اماده همکاری با دولت بعدی کنند. اما ایت الله هاشمی توانست از آن عبور کند.

وی خاطرنشان کرد: فکر میکنم روحانی متوجه شده و دنبال زمینه سازی برای ایجاد تغییرات است. در حوزه تغییر وزرا هم اکنون مجلس با دولت همراه است و عذری پیذرفته نیست.

رهامی ضمن انتقاد از تیم اطلاع رسانی دولت گفت: متاسفانه در بحث اطلاع رسانی، تیم دولت روحانی در طول انتخابات خیلی ضعیف بود. ما به آقای روحانی گفتیم لازم نیست که شخصا شما ورود کنید، بلکه اطرافیان و نزدیکان شما باید مسائل را بگویند. اما متاسفانه اینگونه نشد.

وی افزود: البته در این میان، رسانه ها و روزنامه های خودجوش و همچنین سایت های مستقلی چون انتخاب مسائل را به نوعی منعکس می کردند. اما در حوزه های پیش پا افتاده ای مثل 2030 به خاطر انفعال و بی عملی علیه دولت فضاسازی سنگین شد.

رهامی ضمن هشدار به دولت، یاداور شد: در واقع، در حوزه اطلاع رسانی، باید دولت جدیت به خرج دهد و گذشته را جبران کند. اگر تلاشی نشود، مانند دوره اصلاحات، فضا به رقیب واگذار می شود و نهایتا مانند 84 رقابت را واگذار می کنیم و مجددا به نقطه زیر صفر برمی گردیم. اگر افکار عمومی از مسائل مطلع نشوند، در 1400، مردم بی خبر خواهند بود و رای 16 میلیونی امروز اصولگرایان به 25 میلیون تبدیل خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به سانسور سخنان روحانی توسط دفتر رئیس جمهور گفت: ممکن است مخاطبان اقای روحانی، همین ها باشند که گردش فضای مجازی رئیس جمهور دست شان است. بنابراین خود اینها هم دوست ندارند که این نقد به جامعه منتقل شود.

وی در پایان گفت: این نیاز احساس می شود و انتظار است که دولت دوازدهم دولت قوی تری از آب دربیاید و اعضای آن نوعی نماد حامیان اقای روحانی باشند. امیدواریم اقای روحانی طوری دولت را بچیینند که در 1400 بتوانند به دولتی که ادامه دهنده راه دولت اعتدال باشد، مملکت را تحویل داده شود، نه اینکه فضا از دست خارج شود و مجددا 84 تکرار شود و تمام رشته ها پنبه شود.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1396/03/16
عجب ؟ یا برای شما.... یااخراج

عجب آزادی بیانی داریم ما!

خدا زحمت دولتتون رو از سرمون کم کنه
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1396/03/16
حتی اگر روحانی وکابینه اش هیچ اقدامی تا1400نکنند مطمین باشید دیگر
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1396/03/16
اصلاحاتم که همه اصلاح طلب نیستن..بیشتراسون به اسم اصلاح طلب خواستن رای بیارن..همه ابنو میدونن
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1396/03/16
نگران نباشیدحتما1400هم ازشماست.اصلا همه سالهاازشماست.اگه عمرتون پایدارباشه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج